Справа №295/9641/18
Категорія 38
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.08.2018 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Ведмідь Н.В., розглянувши матеріали цивільної справи №295/9641/18 за позовом ОСОБА_1 (місце проживання: 10029 м. Житомир, Домбровського, 29-г), ОСОБА_2 (місце проживання: 10029 м. Житомир, Домбровського, 29-г), ОСОБА_3 миколайовича (місце проживання: 10029 м. Житомир, Домбровського, 29-г) до Територіальної громади в особі Житомирської міської ради (місце знаходження: 10014 м. Житомир, м-н ім. С.П. Корольова, 4/2) про визнання права власності на нерухоме майно у порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до Богунського районного суду м. Житомира з позовом про визнання права власності на будинок та земельну ділянку у порядку спадкування.
В обґрунтування позовних вимог позивачі посилаються на те, що 31.01.2015 року помер ОСОБА_4, після смерті якого відкрилась спадщина на будинок та земельну ділянку. Однак, оскільки за життя ОСОБА_4 не були внесені відомості про право власноті на вказане майно до Державних реєстрів, позивачі на даний не можуть оформити свої спадкові права.
Згідно із положеннями ч. 6 ст. 19 ЦПК України ця справа є малозначною і на підставі пункту 1 ч. 1 ст. 274 ЦПК України підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
При вирішенні питання про визначення порядку розгляду справи, суддею ураховано предмет її розгляду, який не належить до переліку справ, що підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження ( ч. 4 ст. 274 ЦПК України ), тому дана справа відноситься до категорії малозначимих справ, яку за правилами статей 19 , 274 , 279 ЦПК України доцільно розглянути у порядку спрощеного позовного провадження, роз'яснивши учасникам судового розгляду їх процесуальні права, відповідно до статті 274 ЦПК України .
Разом з тим, у зв'язку із вищевизначеним порядком розгляду справи сторонам судового розгляду слід урахувати наступні положення процесуального законодавства України.
При розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, якими є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення (частини перша, друга статті 174 ЦПК України ).
Відповідно до ч. 3 ст. 12 ЦПК України , кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим кодексом.
Сторони та інші учасники судового розгляду повинні подати докази у справі безпосередньо до суду разом із поданням відповідних заяв по суті. Порядок та строки подання доказів та копій доказів унормовано статтею 83 ЦПК України .
Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Відповідно до вимог статті 95 ЦПК України та з урахуванням визначеного порядку розгляду справи, сторони повинні подати суду письмові докази, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору, у копіях, засвідчених у порядку, встановленому діючим законодавством.
Учасники судового процесу повинні добросовісно виконувати процесуальні обов'язки, що встановлені чинним ЦПК України та/або покладені на них судом, не зловживати правами та запобігати створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства з метою недопущення застосування до них судом заходів процесуального примусу, що визначені в статтях 143-148 ЦПК України .
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19, 175, 177, 187, 274, 277 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 миколайовича до Територіальної громади в особі Житомирської міської ради про визнання права власності на нерухоме майно у порядку спадкування та відкрити провадження у справі.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження, передбаченого статтями 274-279 ЦПК України.
Судове засідання для розгляду справи по суті провести 16.10.2018 року о 10 год. 00 хв. у залі судових засідань № 2-Б-7 Богунського районного суду м. Житомира, розташованому за адресою: м. Житомир, майдан Соборний, 1.
Роз'яснити відповідачу його право подати відзив на позов, встановивши відповідачу строк п'ятнадцять днів з дня вручення йому цієї ухвали, протягом якого він має право подати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів. Роз'яснити відповідачу, що в разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов до позивача.
Роз'яснити позивачу його право в строк три дні з дня отримання копії відзиву подати суду відповідь на відзив, передбачену ст. 179 ЦПК України, до якої застосовуються правила, встановлені частинами третьою-п'ятою ст. 178 ЦПК України. Одночасно з поданням суду відповіді на відзив позивач зобов'язаний її копію надіслати іншим учасникам справи .
Роз'яснити відповідачу його право в строк три дні з дня отримання відповіді на відзив подати суду заперечення, передбачене статтею 180 ЦПК України, до якого застосовуються правила, встановлені частинами третьою-п'ятою ст. 178 ЦПК України. Копію заперечення і доданих до нього одночасно з поданням його суду відповідач повинен надіслати іншим учасникам справи.
Роз'яснити відповідачу його право подати заяву із запереченням проти розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження, яку відповідач має право подати в строк для подання відзиву (ч. 4 ст. 277 ЦПК України ).
Роз'яснити відповідачу, що якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк із поважних причин.
Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на сторінці офіційного вебпорталу судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/sud0604/
Копію цієї ухвали надіслати позивачам.
Копію цієї ухвали разом із копією позовної зая ви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати відповідачу .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо мотивів порушення правил підсудності (п. 8 ч. 1 ст. 353 ЦПК України) шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Апеляційного суду Житомирської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення; в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ведмідь Н.В.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1.Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2.Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці.
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2018 |
Оприлюднено | 06.09.2018 |
Номер документу | 76243752 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Ведмідь Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні