Справа № 2-182/10
РІШЕННЯ
Іменем України
"24" червня 2010 р. Підгаєцький районний суд
Тернопільської області
в складі :
головуючого судді Горуц Р.О.
при секретарі Костенюк М.Я.
з участю позивача ОСОБА_1
з участю представника позивача ОСОБА_2 з участю представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань в м.Підгайці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Підгаєцькому районі про призначення пенсії на пільгових умовах, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до управління Пенсійного фонду України в Підгаєцькому районі про призначення пенсії на пільгових умовах.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримав та пояснив, що з 6 травня 1976 року по 13 квітня 1979 року працював газоелектрозварником у госпрозрахунковій монтажній дільниці №.2 тресту "Тернопільспецсільгоспмонтаж". З 14 травня 1980 року працював газоелектрозварником в колгоспі "Вербівський", який було реорганізовано у селянську спілку "Вербівська", а згодом 6 березня 2000 року було реорганізовано у ТзОВ "Вербівське" і весь цей час працював газоелектрозварником. З 1 квітня 2002 року по 29 квітня 2006 року працював газоелектрозварником у фермерському господарстві "Обрій" с. Вербів Підгаєцького району Тернопільської області.
Трудовий стаж роботи лише газоелектрозварником становить більше 25 років.
В квітні 2010 року звернувся в управління Пенсійного фонду в Підгаєцькому районі із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення".
6 травня 2010 року управлінням Пенсійного Фонду в Підгаєцькому районі було безпідставно відмовлено у призначенні пільгової пенсії.
Представник позивача ОСОБА_2 в судовому засіданні позов підтримав повністю та просить його задовольнити.
Представник відповідача - ОСОБА_3 позов не визнала та пояснила що 6 травня 2010 року за вих. № 892/09 управлінням Пенсійного Фонду в Підгаєцькому районі було дано відповідь ОСОБА_1 про те, що йому слід подати в управління Пенсійного фонду крім поданих документів, довідку про характер роботи, що визначена роз'ясненням Міністерства соціального забезпечення України від 18 листопада 1992 року №23 і документи пр: проведення атестації робочого місця, а тому ОСОБА_1 не була призначені пільгова пенсія, оскільки не подано всіх належних документів. Всі інші необхідні для призначення пенсії документи позивачем були подані з Пенсійний фонд, крім вищезазначених. На даний час підприємства де працював ОСОБА_4 вже не існують, але оскільки це не врегульовано законодавчо, звідки брати в такому випадку довідку про характер (стаж) роботи та документи про проведення атестації робочого місця, тому Пенсійний фонд продовжує її вимагати.
Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснив що з 1961 року по 2003 рік (за винятком з 1992 по 1997 роки) працював головою колгоспу імені "Перше травня", "Димитрова", "Вербівський" всі ці господарства є одним і тим же, знаходились в с. Вербів спочатку Бережанського, а в даний час Підгаєцького району просто змінювалась їх назва. Після реорганізації колгоспу "Вербівский" у селянську спілку "Вербівська", а згодом і у ТзОЗ "Вербівське" теж працював керівником вказаних господарств.
Позивач ОСОБА_1 працював під його керівництвом газоелектрозварником, вчасно і якісно виконував свою роботу. В 2003 pоці він вийшов на пенсію, а позивач продовжував працювати на вказаній посаді
В сільгоспгосподарствах та при адміністраціях діяла служба, яка займалась проведенням атестацій робочих місць в тому числі газоелектрозварників і якщо б ОСОБА_1 не пройшов атестації, він не зміг би працювати на займаній посаді. Документи, які вимагає відповідач від позивача на даний час не збереглись.
Свідок ОСОБА_6 суду пояснив, що з 1954 року почав працював в колгоспі ім. Димитрова с. Вербів (Бережанського) в даний час Підгаєцького району, в подальшому назви господарства змінювались декілька раз. 3 березня 1956 року переведений на посаду тракториста. В 1980 році в даний колгосп прийшов працювати газоелектрозварником ОСОБА_1 В 6 год ранку вони тракторами та комбайнами вже були на полі і працювали до 1-ї години ночі. Позивач і на полі і на тракторній бригаді постійно проводив газоелектрозварювальні роботи сільськогосподарської техніки, яка ламалась
В 1993 році він пішов на пільгову пенсію, а ОСОБА_1 ще залишився працювати в селянській спілці "Вербівська" с. Вербів Підгаєцького району газоелектрозварником. ОСОБА_1 постійно проходив атестацію, як газоелектрозварник, якщо б його він такої атестації не пройшов, то він не зміг би надалі працювати.
Свідок ОСОБА_7 в судовому засіданні пояснив, що з січня 1960 року прийшов працювати комбайнером в колгосп "Вербівський", назва якого змінювалась декілька раз, де працював по грудень 1991 року. В 1980 poці в даний колгосп прийшов працювати газоелектрозварником ОСОБА_1 Трактористи та комбайнери із самого світанку вже були на полі і працювали до 1-3 години ночі. ОСОБА_1 і на полі і на тракторній бригаді постійно проводив газоелектрозварювальні роботи сільськогосподарської техніки (тракторів, комбайнів, причепів та ін..), яка ламалась.
В 1991 році він пішов на пенсію, а ОСОБА_1 ще залишився працювати - газоелектрозварником.
Суд, заслухавши пояснення сторін, представника позивача, свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення виходячи із наступних підстав.
Згідно п."б" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", на пільгових умовах мають право на пенсію за віком , незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки -після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.
Відповідно до ст.62 Закону України "Про пенсійне забезпечення", основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
У відповідності до п.1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 працював газоелектрозварником з 6 травня 1976 року по 13 квітня 1979 року у госпрозрахунковій монтажній дільниці №2 тресту "Тернопільспецсільгоспмонтаж".
З 14 травня 1980 року по 6 березня 2000 року позивач працював газоелектрозварником в колгоспі "Вербівський", який було реорганізовано у селянську спілку "Вербівська", а згодом у ТзОВ "Вербівське".
З 1 квітня 2002 року по 29 квітня 2006 року працював газоелектрозварником у фермерському господарстві "Обрій" с. Вербів Підгаєцького району Тернопільської області. Вищезазначений трудовий стаж ОСОБА_1 підтверджується записами в його трудовій книжці, яка долучена до матеріалів справи, а також цей факт в судовому засіданні визнано представником управління Пенсійного фонду України в Підгаєцькому районі - ОСОБА_3
Загальний стаж роботи згідно трудової книжки становить більше 30
років, з них більше 25 років на роботі газоелектрозварника у
госпрозрахунковій монтажній дільниці №2 тресту
"Тернопільспецсільгоспмонтаж", в колгоспі ім. Димитрова с. Вербів Підгаєцького району, інших підприємствах сільського господарства - селянська спілка "Вербівська", ТзОВ "Вербівське", фермерське господарство "Обрій" с. Вербів Підгаєцького району Тернопільської області. Цей факт підтвердили свідки ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7
Твердження представника відповідача про те, що позивачем не представлено документи про проведення атестації робочого місця і з цих підстав йому не може бути призначено пенсію за віком на пільгових умовах, суд до уваги не бере, оскільки воно є безпідставним з наступних підстав.
Згідно п.3 Порядку застосування списків №1 і №2 виробництв, робіт професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерстві праці та соціальної політики №383 від 18.11.2005 року (із відповідними змінами від 09.07.2009 року), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 грудня 2005 року за №1451/11731, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період робота особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконана роботи до 21.08.1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992 року.
Встановлено, що трудовий стаж роботи позивача ОСОБА_1 на посаді газоелектрозварника, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах до 21.08.1992 року становить більше 14 років.
За таких обставин, суд вважає, що позов ОСОБА_1 підставний, а тому підлягає до задоволення.
Відповідно до ст.88 ЦПК України судові витрати понесені позивачем по справі, а саме судовий збір та витрати на інформаційно-техніче забезпечення розгляду справи стягнути в його користь із відповідача.
На підставі наведеного , керуючись ст.ст.10, 60, 212, 215 ЦПК України, ст.ст. 13 п."б", 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення", Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній затвердженого Постановою КМУ від 12 серпня 1993 року № 637, Порядком застосування списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики №383 від 18.11.2005 року (із відповідними змінами від 09.07.2009 року) зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 1 грудня 2005 року за №1451/11731, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Зобов'язати управління Пенсійного Фонду України в Підгаєцькому районі Тернопільської області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах.
Стягнути із відповідача - управління Пенсійного фонду України в Підгаєцькому районі Тернопільської області в користь ОСОБА_1 8,50 грн. судового збору та 37 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи сплачених ним при подачі заяви в суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано Тернопільському апеляційному суду через Підгаєцький районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається Тернопільському апеляційному суду через Підгаєцький районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Тернопільського апеляційного суду.
Головуючий: ОСОБА_8
Суд | Підгаєцький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2010 |
Оприлюднено | 06.09.2018 |
Номер документу | 76259097 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Боярський О. О.
Цивільне
Підгаєцький районний суд Тернопільської області
Горуц Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні