Справа №766/12864/18
н/п 1-кс/766/12409/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.09.2018 року м. Херсон
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого СВ Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором Херсонської місцевої прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Клопотання вмотивоване тим, що в провадженні слідчого відділу Херсонського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області проводиться досудове розслідування кримінального правопорушення, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12018230040001686 від 11.05.2018, за фактом надання працівниками ПП « ОСОБА_4 » до органів фіскальної служби, документів в яких містяться недостовірні відомості щодо проведених фінансово господарських операцій з метою замаху на привласнення коштів з відшкодування ПДВ, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 191 КК України.
Встановлено, що діяльність ПП « ОСОБА_4 » підпадає під дію п. 45 підр. 2 розділу ХХ Кодексу стосовно реалізації вугілля, а саме тимчасово, до 1 січня 2019 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД.
При цьому, від ПП « ОСОБА_4 » не надходило заяви про відмову чи зупинення використання пільги, як наслідок його діяльність щодо реалізації вугілля тимчасово, до 01.01.2019 звільнялась від оподаткування ПДВ з постачання на митній території України. Таким чином, ПП « ОСОБА_4 » повинно було нараховувати податкові зобов`язання на реалізоване вугілля виходячи з цін придбання та кількості реалізованого вугілля, оскільки придбання такого вугілля ними здійснювалось з ПДВ у період застосування платником пільгового режиму оподаткування ПДВ, визначеного п. 45 підр. 2 розділу ХХ Кодексу. Разом з цим, платником при проведенні фінансово господарських операцій за період з липня 2017 по лютий 2018 не дотримано вказаних вимог законодавства.
Так, в ході досудового розслідування встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 проведено документальну позапланову перевірку ПП « ОСОБА_4 » з питань правомірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ за лютий 2018 року (акт від 26.04.2018), № 7/21-22-12-02-06/22758909.
За результатом вказаної перевірки, встановлено порушення п. 198.5 ст. 198 та п. 45 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, внаслідок чого не підтверджено за лютий 2018 року, суму заявленого бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі 1521797 грн. (з яких завищено суму бюджетного відшкодування ПДВ на суму 1305528 грн., та відсутнє право на бюджетне відшкодування в розмірі 216269 грн.). За результатами перевірки складено ППР, якими зменшено підприємству суму протиправно заявленого відшкодування вказаного податку. Станом на 02.07.2018 платник погодився з висновками вищевказаної перевірки, в судовому порядку їх не оскаржував.
В ході слідства допитано в якості свідка одного з керівників відділу ІНФОРМАЦІЯ_1 , яким проводилась документальна позапланова виїзна перевірка ПП « ОСОБА_4 ».
Згідно до показів свідка, підпорядкованим їй працівником в ході перевірки було встановлено, що ПП « ОСОБА_4 » подано декларацію на бюджетне відшкодування ПДВ за лютий 2018 року на суму 1521797 грн. Згідно до додатку 3 до даної декларації, встановлено, що від`ємне значення заявлене до бюджетного відшкодування в лютому 2018, виникло у підприємства протягом періоду з 07 по 11 місяць 2017 року.
Перевіркою встановлено, що придбання товару (вугілля, деревини) ПП « ОСОБА_4 » здійснювалось з урахуванням ПДВ у платників ПДВ, які не застосовували пільгу передбачену п. 45 підр. 2 розділу ХХ Кодексу. Протягом перевіряє мого періоду, ПП « ОСОБА_4 » за період з 07 по 11 місяць 2017 року здійснювалось реалізація товару (вугілля), з застосуванням вибіркового підходу, так по деяким контрагентам товар реалізовувався з урахуванням сум ПДВ, а деяким контрагентам без врахування ПДВ визначаючи вказані операції як звільненні від оподаткування (про дані відомості, вибірково зазначалась у декларації в граф. 5).
З урахуванням того, що ПП « ОСОБА_4 » застосовував пільгу п. 45 підр. 2 розділу ХХ Кодексу, він повинен був реалізовувати весь товар, як звільнений від оподаткуванням, та відповідно до абз «б» п. 198. 5 ПКУ по придбаному товару (вугіллю) з ПДВ, коригувати собі податковий кредит шляхом його зменшення (коригування) на суму реалізованого товару.
Разом з цим, ПП « ОСОБА_4 » при проведенні фінансово господарських операцій не дотримано вказаних вимог законодавства, як наслідок за лютий 2018 року, протиправного заявлено суму бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі 1521797 грн.
З метою надання оцінки вищевказаним фактам, 19.06.2018 керівнику ПП « ОСОБА_4 » вручено під розпис запит на надання завірених копій документів щодо проведених фінансово господарських операцій. Разом з цим, у передбачені строки вказаного запиту, відповідні копії документів службовими особами надані не були. Крім того, в ході проведення допиту в якості свідків керівник ПП « ОСОБА_4 », відмовився від надання показів на підставі 63 КУ. Вказані дані свідчать про те, що службовими особами ПП « ОСОБА_4 » зайнято позицію, яка перешкоджає проведенню досудового розслідування.
В ході досудового розслідування встановлено, що ПП « ОСОБА_4 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ) має відкритий рахунок № НОМЕР_2 (980 Українська гривня) у ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).
Важливе значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні мають оригінали документів, що перебувають у володінні ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ), а саме:
- інформація як на паперових так і електронних носіях, про рух коштів по рахунку № НОМЕР_2 (980 Українська гривня), із зазначенням дати і суми перерахованих та отриманих коштів, контрагентів за період 2017 та січень вересень 2018 років;
Зазначені документи містять відомості, що мають важливе значення для підтвердження чи спростування фактів, щодо яких проводиться досудове розслідування, що обумовлює необхідність їх вилучення з метою подальшого дослідження на предмет порушення чинного законодавства з боку посадових осіб ПП « ОСОБА_4 » та використання в ході проведення судово економічної експертизи.
Згідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта, взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної або моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.
Іншим способом, ніж розкрити банківську таємницю, для отримання інформації та документів, що мають доказове значення у кримінальному провадженні неможливо.
Керуючись ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» орган досудового розслідування вважає за необхідне звернутись до Суворовського районного суду м. Херсон з клопотанням про розкриття банківської таємниці клієнта ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) ПП « ОСОБА_4 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ), надання тимчасового доступу до документів, що становлять банківську таємницю, та їх вилучення.
Слідчий в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву в якій просив провести розгляд справи за його відсутності. Клопотання підтримує у повному обсязі, просить задовольнити його з підстав викладених у ньому.
Відповідно до ст. 107 ч.4 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з огляду на таке.
Згідно з п. 2,3 ч. 3 та ч. 4 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
4. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 5-7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
6. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.
Слідчим суддею встановлено, що є достатньо підстав вважати, що вказані слідчим документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а в інший спосіб отримати їх неможливо, тому необхідно надати тимчасовий доступ до них.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166,369372, 395 КПК України, слідчий суддя
у х в а л и в :
Клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл слідчим СВ Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_2 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , до доступу до речей та документів, вилучення їх оригіналів (здійснення виїмки), а саме:
- інформація як на паперових так і електронних носіях, про рух коштів по рахунку № НОМЕР_2 (980 Українська гривня), із зазначенням дати і суми перерахованих та отриманих коштів, контрагентів за період 2017 та січень вересень 2018 років.
Вищевказані документи перебувають у володінні ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ).
Встановити строк дії ухвали строком до 04. 10.2018 року.
Попередити відповідальну особу про наслідки невиконання ухвали слідчого судді передбачені ст. 166 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2018 |
Оприлюднено | 09.06.2023 |
Номер документу | 76260104 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Мусулевський Я. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні