УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
"03" серпня 2018 р. м. Житомир Справа № 906/644/18
Господарський суд Житомирської області у складі судді Давидюка В.К.,
розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Горизонт Д" (м. Житомир)
про стягнення 17782,62 грн,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом до суду про стягнення з відповідача заборгованості за придбаний товар у сумі 17782,62 грн, з яких: 15063,20 грн - основний борг, 595,51 грн - 3% річних та 2123,91 грн - інфляційні втрати.
Підставою позовних вимог вказано порушення строків оплати за зобов'язанням з посиланням на ст. ст. 526, 530, 610, 625, 692 Цивільного кодексу України.
Позовна заява відповідає приписам, встановленим ст.ст. 162,164 ГПК України.
Відповідно до ч.1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Згідно з п. 4 ч.2 ст. 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій, зокрема, зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
В прохальній частині позовної заяви міститься клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч. 1 ст. 249 ГПК України клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі, чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (ч.3 ст. 247 ГПК України).
Як визначено частинами 3-5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що предметом спору є стягнення з відповідача заборгованості за придбаний товар, ціна позову становить 17782,62 грн та належить до категорії малозначних справ.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, оскільки справа є незначної складності та ціна позову не перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 12, 176, 234, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2.Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
3.Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на "03" вересня 2018 р. о 11:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Житомирської області за адресою: м.Житомир, майдан Путятинський,3/65 в залі судових засідань № 303.
4. Позивачу надати для огляду оригінали документів, на яких ґрунтуються позовні вимоги (для огляду в судовому засіданні).
Роз'яснити, що відповідно до п.2 ч.2 ст.46 ГПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, а також згідно з ч.3 ст.46 ГПК України позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п'ять днів до початку першого судового засідання у справі, що розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
5. Відповідачу надати господарському суду:
- протягом п'яти днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі подати заяву із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження (за наявності);
- протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії даної ухвали подати відзив на позовну заяву; одночасно з надсиланням відзиву до суду копію відзиву та доданих до нього документів надіслати позивачу, докази такого направлення надати суду;
- контррозрахунок позовних вимог;
- докази погашення заборгованості (за наявності).
6. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив із урахуванням вимог ст.166 ГПК України до "28" серпня 2018 р.
7. Встановити відповідачу строк для подання заперечень із урахуванням вимог ст.167 ГПК України до "31" серпня 2018 р.
8. В судове засідання викликати уповноважених представників сторін. Повноваження уповноважених представників сторін мають бути підтвердженими належними документами відповідно до ст. 60 ГПК України
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Суддя ОСОБА_1 Учасники справи мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1.Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2.Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці.
Відправити рек. з пов.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2018 |
Оприлюднено | 06.09.2018 |
Номер документу | 76264760 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Давидюк В.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні