Справа № 909/1404/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
06.09.2018 м. Івано-Франківськ Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Неверовська Л.М.
секретар судового засідання Кричовський Р.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою: Фізичної особи ОСОБА_1 (ОСОБА_2)
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "Одіс Пабліситі Груп"
(вул. Гетьмана Мазепи, 168, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська обл., 76018)
про банкрутство,
учасники у справі про банкрутство:
від ініціюючого кредитора: не з'явився;
від кредитора ПАТ "Креді Агріколь Банк": Пилипчук І.Ю. - представник, довіреність б/н від 02.02.18;
ліквідатор: Опришко Олег Зіновійович, свідоцтво № 1302 від 02 липня 2013
встановив:
В провадженні Господарського суду Івано-Франківської області перебуває справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Одіс Пабліситі Груп".
21.08.2018 розпорядженням керівника апарату Господарського суду Івано-Франківської області № 128, у зв'язку із тимчасовим відстороненням судді Булки В. І. від здійснення правосуддя згідно із рішення Вищої Ради правосуддя від 14.08.2018, призначено повторний автоматизований розподіл даної судової справи.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.08.2018, справу № 909/1404/14 передано на розгляд судді Неверовській Л.М.
Судом з"ясовано, що ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 24.12.2014 прийнято до розгляду заяву фізичної особи ОСОБА_1 про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Одіс Пабліситі Груп" в порядку загальних норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 17.02.2015 порушено провадження у справі про банкрутство Боржника, визнано грошові вимоги фізичної особи Ільїна Ю.Г. на суму 985320 грн. 00 коп., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном, а розпорядником майна Боржника призначено арбітражного керуючого Опришка О.З. .
Постановою господарського суду Івано-Франківської від 10.06.2015 Товариство визнано банкрутом, відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру, а ліквідатором Боржника призначено арбітражного керуючого Опришка О.З.
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 26.05.2016 (суддя-Ткаченко І.В.) затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута; ухвалено ліквідувати юридичну особу - Товариство, а провадження у справі про банкрутство припинено тощо.
Не погодившись із даною ухвалою місцевого суду, публічне акціонерне товариство "Креді Агріколь Банк" звернулося до Львівського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просило скасувати ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 26.05.2016 та повернути справу до суду першої інстанції для вирішення питання про продовження строку ліквідаційної процедури.
Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 29.06.2016 апеляційну скаргу залишено без задоволення, а ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 26.05.2016 - без змін.
Не погоджуючись з вказаними рішеннями судів попередніх інстанцій, публічне акціонерне товариство "Креді Агріколь Банк" звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати як ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 26.05.2016, так і постанову Львівського апеляційного господарського суду від 29.06.2016 та повернути справу на розгляд до суду першої інстанції.
Постановою Вищого господарського суду України від 21.09.2016 касаційну скаргу публічного акціонерного товариства "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК" задовольнено, постанову Львівського апеляційного господарського суду від 29.06.2016 та ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 26.05.2016 скасовано, а справу № 909/1404/14 передано на новий розгляд до господарського суду Івано-Франківської області на стадію ліквідаційної процедури в іншому складі суду.
В своїй постанові Вищий господарський суд України вказав, що суди попередніх інстанцій не надали в оскаржуваних рішеннях правової оцінки доводам Банку, з посиланням на докази, стосовно того, що на час укладення договору оренди та у період його дії з 2008 року по 2011 рік (коли формувався борг, вимоги за яким були заявлені ініціюючим кредитором, як безспірні у даній справі) фізична особа Ільїн Ю.Г. був єдиним засновником Товариства. Така ж інформація містилась в копії позовної заяви Банку про визнання недійсним зазначеного вище договору оренди (т. 1 а.с. 126-128). Про ці обставини суд першої інстанції направляв прокурору Івано-Франківської області повідомлення (т. 2 а.с. 87), однак не врахував при винесення оскаржуваної ухвали.
Також, при зверненні Банку із заявою про визнання Банку кредитором Боржника на підтвердження цих вимог, що виникли за кредитним договором між Банком та Товариством, також була додана копія договору іпотеки від 05.12.2008, за яким для забезпечення виконання вказаних зобов'язань позичальника за кредитним договором (Товариства) іпотекодавцем виступила також фізична особа - Ільїн Ю.Г. (т. 1-А а.с. 14-19), яка передала в іпотеку нежитлові приміщення заставною вартістю 2 072 687 грн. 00 коп., а при винесенні рішення від 11.02.2013 про стягнення заборгованості за згаданим кредитним договором (т. 1-А а.с. 20-21) суд вирішив стягнути відповідну суму боргу солідарно - з Товариства та, у тому числі і фізичної особи ОСОБА_1
Відповідно до приписів ч. 5 ст. 41 Закону про банкрутство під час здійснення своїх повноважень ліквідатор має право заявити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями боржника у зв'язку з доведенням його до банкрутства.
З огляду на викладене касаційний суд вважає передчасними та неправомірними висновки судів попередніх інстанцій щодо виникнення заборгованості у Боржника перед ініціюючим кредитором та обставин стягнення заборгованості з Боржника на користь Банку (яким жодний із судів попередніх інстанцій не надали правової оцінки), касаційний суд вважає передчасним та неналежним висновок, зокрема, апеляційного суду в своїй постанові, про відсутність підстав для висновку про наявність вини засновників (учасників) Товариства і покладення на таких осіб субсидіарної відповідальності за зобов'язаннями Боржника, як це передбачено нормами ч. 5 ст. 41 Закону про банкрутство.
Ухвалами суду розгляд справи неодноразово відкладався, продовжувався строк ліквідаційної процедури та повноваження ліквідатора.
Зокрема ухвалою суду від 19.06.2018 строк ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю "Одіс Пабліситі Груп" та повноважень арбітражного керуючого (ліквідатора) Опришко О.З. продовжено на два місяці (до 17.09.18). Відкладено засідання суду на 06.09.2018 о 10:45 та зобов"язано Ліквідатора Опришко О.З. в строк до 03.09.18 надати суду рішення комітету кредиторів, прийняте за наслідками розгляду звіту ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Одіс Пабліситі Груп"; - належним чином сформований звіт ліквідатора та всі додатки до звіту, які передбачені ст.46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
В зв"язку з наданням можливості завершення всіх ліквідаційних заходів у справі про банкрутство в засіданні суду ліквідатор просить суд продовжити строк ліквідаційної процедури на 1 місяць, про що подав клопотання (вх.13236/18 від 06.09.18).
Розглянувши матеріали справи, заслухавши ліквідатора судом взято до уваги наступне.
Статтею 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Згідно ч. 1 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів.
Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута (ч.7 ст.46 Закону про банкрутство). Дана норма кореспондується з нормами ч.3 ст.40 Закону про банкрутство, згідно положень якої ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами. Тобто, судова процедура триває до повного завершення процедури ліквідації - продаж усього майна боржника, затвердження ліквідаційного балансу і звіту ліквідатора.
Як вбачається з матеріалів справи, строк ліквідаційної процедури завершується, в той час ліквідатором не завершено всіх заходів ліквідаційної процедури та не надано суду в порядку ст.46 Закону на затвердження звіт та ліквідаційний баланс боржника. З метою недопущення порушення майнових прав та інтересів учасників провадження у справі про банкрутство та належного завершення ліквідаційної процедури у даній справі, суд приходить до висновку про необхідність продовження строку ліквідаційної процедури на 1 місяць. В той же час, суд звертає увагу ліквідатора на дотримання вказаного строку та завершення усіх дій, визначених Законом про банкрутство та подання на затвердження звіту боржника та ліквідаційного балансу. Враховуючи, що ліквідація банкрута не завершена і для її завершення потрібен додатковий час, враховуючи об'єктивні причини, за яких не завершено ліквідаційну процедуру, суд вважає за доцільне відкласти розгляд справи в порядку стст.183,202 ГПК України.
Крім того, ліквідатору слід врахувати висновки викладені в постанові Вищого господарського суду України від 21.09.16, відповідно до якої касаційну скаргу публічного акціонерного товариства "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК" задоволено. Постанову Львівського апеляційного господарського суду від 29.06.2016 та ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 26.05.2016 у справі № 909/1404/14 скасовано. Справу № 909/1404/14 передано на новий розгляд до господарського суду Івано-Франківської області на стадію ліквідаційної процедури в іншому складі суду.
Ліквідатору врахувати наведене у зазначеній вище постанові суду при підготовці звіту.
Керуючись ст. 7, 9, 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", стст.18, 119, 202, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Строк ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю "Одіс Пабліситі Груп" (вул. Гетьмана Мазепи, 168, м. Івано-Франківськ, 76018) та повноважень арбітражного керуючого (ліквідатора) Опришко О.З. продовжити на один місяць (до 17.10.18).
2. Відкласти засідання суду по розгляду звіту ліквідатора на 16.10.2018 о 10:00
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, 76000; зал №10
3. Ліквідатору в строк до 05.10.18 надати суду:
- рішення комітету кредиторів, прийняте за наслідками розгляду звіту ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Одіс Пабліситі Груп";
- належним чином сформований звіт ліквідатора та всі додатки до звіту, які передбачені ст.46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
4. Явку учасників у справі про банкрутство визнати обов'язковою.
5. Явку ліквідатора Опришка О.З. визнати обов'язковою.
6. Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення. Ухвалу може бути оскаржено в строк, визначений ст. 256 ГПК України.
Суддя Неверовська Л.М.
Дану ухвалу направити рекомендованою кореспонденцією з повідомлення про вручення:
1) кредитору - ОСОБА_1 (ОСОБА_2);
2) боржнику - Товариства з обмеженою відповідальністю "Одіс Пабліситі Груп" (вул. Гетьмана Мазепи, 168, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, 76018);
3) ліквідатору Опришку Олегу Зіновійовичу (вул. Снопківська, 12 А, м. Львів, Львівська область, 79011);
4) кредитору Публічному акціонерному товариству "Креді Агріколь Банк" (вул.Пушкінська, 42/4 м.Київ, 01004)
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2018 |
Оприлюднено | 11.09.2018 |
Номер документу | 76293102 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Неверовська Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні