Ухвала
від 05.09.2018 по справі 1740/1940/18
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

05 вересня 2018 року Р і в н е №1740/1940/18

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комшелюк Т.О., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом Голови Марининської сільської ради ОСОБА_1 до депутата Марининської сільської ради ОСОБА_2 про визнання дій та бездіяльності протиправними,

В С Т А Н О В И В :

В провадженні Рівненського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа №1740/1940/18 за позовом Голови Марининської сільської ради ОСОБА_1 до депутата Марининської сільської ради ОСОБА_2 про визнання бездіяльності та дії депутата Марининської сільської ради ОСОБА_2, що суперечать вимогам чинного законодавства України, вчинені в порушення обов'язку надати відповідь на запит та надавати достовірну точну та повну інформацію.

Провадження у справі відкрито 06.08.2018 року та цього ж числа призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін 29 серпня 2018 року о 13:50год.

29.08.2018 в судовому засіданні, ухвалою суду без виходу до нарадчої кімнати, задоволено клопотання позивача про відкладення розгляду справи в зв'язку із неявкою у судове засідання його представника до 12.09.2018 року на 16:00год.

04.09.2018 через відділ документального забезпечення суду надійшла заява позивача про зміни до позовної заяви від 16.07.2018 в якій одночасно змінений склад учасників справи, зокрема додано трьох відповідачів та, відповідно, змінений предмет позову та підстави.

Вирішуючи питання щодо прийняття заяви позивача про зміни до позову, суд встановив наступне.

Згідно із ч.3 ст.166 КАС України, заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Оскільки заява позивача про зміни до позовної заяви є заявою з процесуальних питань, а порядок розгляду такої заяви Кодексом адміністративного судочинства України не встановлений, то суд встановив порядок розгляду зазначеної заяви без проведення судового засідання в письмовому провадженні.

Відповідно до ч.1 ст.47 КАС України, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

За приписами ч.3 ст.199, ч.2 ст.262 КАС України, розгляд справи по суті розпочинається з оголошенням головуючим судового засідання відкритим.

Отже, позивач має право змінити або предмет, або підстави позову та подати таку заяву у визначений законом строк.

Суд повторює, що провадження у справі відкрито 06.08.2018, а судовий розгляд справи по суті розпочався 29.08.2018 року.

Так як заява про зміни до позовної заяви подана до суду 04.09.2018, тобто, після проведення першого судового засідання та початку розгляду справи по суті, то позивачем пропущений п'ятиденний строк, встановлений ч.1 ст.47 КАС України для подання такої заяви.

Крім того, із змісту заяви про зміни до позовної заяви вбачається, що позивач змінив склад осіб, до яких пред'явлений позов, зокрема, додавши трьох відповідачів: депутата Марининської сільської ради ОСОБА_3; депутата Марининської сільської ради ОСОБА_4; депутата Марининської сільської ради ОСОБА_5; змінив предмет позову відповідно до кількості відповідачів та підстави позову.

Суд наголошує, що за правилами ч.1 ст.47 КАС України, позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог.

Підставою позову є обставини (фактична підстава) і норми права (юридична підстава), які у своїй сукупності дають право особі звернутися до суду з позовними вимогами до відповідача.

Предмет позову - це матеріально-правові вимоги позивача до відповідача. Необхідність у зміні предмету позову може виникати тоді, коли початкові вимоги позивача не дають йому можливості задовольнити свої інтереси.

Збільшити або зменшити розмір позовних вимог можна лише тоді, коли вони виражені у певному цифровому еквіваленті, наприклад, у грошовому розмірі.

У даному випадку суд звертає увагу на те, що зміна позову повинна стосуватися тих спірних правовідносин, які вже винесені на розгляд і вирішення суду.

Подання заяви в порядку статті 47 КАС України не передбачає подання нового позову або його заявлення до інших осіб.

Зміна складу осіб, до яких заявлений позов, зміна предмету та підстави позову, тобто зміна матеріально-правових вимог позивача до відповідача та обставин і норм права, якими обґрунтовані такі вимоги, є фактично формуванням нового позову, у зв'язку з чим він не може бути розглянутий у вже відкритому провадженні.

Згідно ч.1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права або законні інтереси.

За даних обставин право позивача на доступ до суду може бути реалізоване у спосіб подання ним нової позовної заяви, а не зміною предмету та підстав первинного позову, а також осіб, до яких такий позов пред'явлений.

Відповідно до приписів ч.2 ст.167 КАС України, якщо заява (клопотання, заперечення) є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.

Вищевикладені обставини вказують на безпідставність та необґрунтованість поданої заяви, у зв'язку з чим вона належить поверненню заявнику без розгляду.

Керуючись статтями 167, 243, 248, 256 КАС України, суд,

У Х В А Л И В :

Заяву Голови Марининської сільської ради ОСОБА_1 про зміни до позовної заяви від 16.07.2018 повернути заявнику без розгляду.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Комшелюк Т.О.

СудРівненський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.09.2018
Оприлюднено11.09.2018
Номер документу76299319
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —1740/1940/18

Рішення від 12.09.2018

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Комшелюк Т.О.

Рішення від 12.09.2018

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Комшелюк Т.О.

Ухвала від 05.09.2018

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Комшелюк Т.О.

Ухвала від 06.08.2018

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Комшелюк Т.О.

Ухвала від 20.07.2018

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Комшелюк Т.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні