2/130/1130/2018
130/2114/18
У Х В А Л А
про прийняття до розгляду позовної заяви
та відкриття провадження в справі
10.09.2018 р. м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Заярний А.М. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2) до ОСОБА_2 (АДРЕСА_2), треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Виконавчий комітет Жмеринської міської ради (місцезнаходження: м. Жмеринка Вінницької області, вул. Центральна, 4), Жмеринське об'єднання співвласників багатоповерхового будинку ЗЛАГОДА -1 про визнання особи, такою, що втратила право користування жилим приміщенням,-
ВСТАНОВИВ:
До Жмеринського міськрайонного суду надійшов позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи: Виконавчий комітет Жмеринської міської ради, Жмеринське об'єднання співвласників багатоповерхового будинку ЗЛАГОДА -1 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідач, яка є квартиронаймачем квартири АДРЕСА_1, тобто є фактично її власником, проте в даній квартирі зареєстрований відповідач місце перебування якого невідоме та який веде аморальний спосіб життя. У зв'язку з реєстрацією у вищевказаній квартирі відповідача у позивача виникають труднощі щодо реалізації свого права власності, а саме оформлення субсидії.
Відповідно до статті 184 Цивільного процесуального кодексу України, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами вважаю, що вона підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, підсудна Жмеринському міськрайонному суду, відповідає вимогам, передбаченим статтею 175, 177 ЦПК України, що є підставою для відкриття провадження у справі.
Враховуючи викладене, доходжу висновку про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у цивільній справі.
Відповідно до приписів статей 19, 274, 279 ЦПК України та враховуючи характер спірних правовідносин, предмет доказування, та склад учасників, а також інші обставини, які мають значення для вирішення даної справи, доходжу висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Крім того, до позовної заяви позивачем додано клопотання про допит свідків.
Частинами 1-3 статті 91 ЦПК України передбачено, що виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім'я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, - до початку першого судового засідання у справі.
Як визначено ч.4 ст.91 ЦПК України в ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Вважаю заяву про виклик свідків обґрунтованою, у зв'язку із чим, для з'ясування обставин справи слід викликати вищевказаних свідків у судове засідання.
Керуючись статтями 19, 91, 187, 260, 261 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду позовну заяву та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Виконавчий комітет Жмеринської міської ради, Жмеринське об'єднання співвласників багатоповерхового будинку ЗЛАГОДА -1 про визнання особи, такою, що втратила право користування жилим приміщенням.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін на 10-00 год. 25 жовтня 2018 року.
Викликати в судове засідання свідків: ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_3); ОСОБА_4 (місце проживання: АДРЕСА_4), попередивши їх про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Зобов'язати позивача надати в судове засідання для огляду оригінали документів доданих до позовної заяви в копіях.
Роз'яснити учасникам справи їх право на звернення до суду із клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні із повідомленням (викликом) сторін, відповідно до вимог статті 279 ЦПК України.
Встановити відповідачу 15-денний строк з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі для подачі до суду відзиву на позовну заяву, який має відповідати вимогам статті 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду має бути направлена іншим учасникам справи. До відзиву слід додати документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву іншим учасникам справи.
Роз'яснити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами. Відповідно до частини першої статті 193 ЦПК України у строк для подання відзиву він має право пред'явити зустрічний позов.
Встановити позивачу 5-денний строк з дня отримання відзиву для подачі відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам, встановленим статтею 179 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду має бути направлена іншим учасникам справи. До відповіді на відзив слід додати документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу 5-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, які мають відповідати вимогам, встановленим статтею 180 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду має бути направлена іншим учасникам справи. До заперечень слід додати документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи.
Встановити сторонам 5-денний строк з дня вручення цієї ухвали для подання заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Запропонувати третім особам в п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали подати до суду письмові пояснення щодо позову.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи на офіційному веб-порталі судової влади України, за адресою http://gmm.vn.court.gov.ua.
Копію ухвали направити сторонам у справі. Надіслати відповідачу копію позовної заяви разом з копіями доданих документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 353 ЦПК України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушення правил підсудності.
Суддя А.М. Заярний
Ухвала підписана 10.09.2018
Суд | Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2018 |
Оприлюднено | 11.09.2018 |
Номер документу | 76326910 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Заярний А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні