2/130/1130/2018
130/2114/18
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" грудня 2018 р. м. Жмеринка
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Заярного А.М.,
за участі секретаря Буга Р.М.,
позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, терті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: виконавчий комітет Жмеринської міської ради, Жмеринське об'єднання співвласників багатоповерхового будинку ЗЛАГОДА-1 про визнання особи такою, що втратила права користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
31 серпня 2018 року позивач звернулась в суд з цим позовом, в якому просила визнати відповідача ОСОБА_2 таким, що втратив право користування квартирою № 1 в будинку №3 по вулиці 151 - ї Стрілецької дивізії в м. Жмеринка Вінницької області.
Стислий виклад позицій позивача та заперечень відповідача.
Підставами звернення до суду з позовом стало те, що відповідно до довідки Жмеринського об'єднання співвласників багатоповерхового будинку ЗЛАГОДА- 1 № 104 від 07.08.2018 року будинок №3 по вулиці 151 - ї Стрілецької дивізії був переданий по акту приймання - передачі з балансу Жмеринського тютюново-ферментаційного заводу на баланс Жмеринського об'єднання співвласників багатоповерхового будинку ЗЛАГОДА -1 . Відповідач являється квартиронаймачем квартири № 1 в будинку №3 по вулиці 151 - ї Стрілецької дивізії, правовстановлюючі документи на вищевказану квартиру у неї відсутні, договори на сплату комунальних послуг укладені з нею. Крім неї самої у вищевказаній квартирі зареєстрований відповідач ОСОБА_2, який являється її рідним братом та не проживав в зазначеній квартирі з 1995 року. На даний час осіле місце фактичного проживання відповідача, який веде аморальний спосіб життя зловживаючи спиртними напоями, невідомо, спілкування між ними відсутнє. Крім того, у вказаній квартирі зареєстрований та проживає її син. Зазначила, що відповідач не проживає в квартирі та за комунальні послуги не сплачує. Добровільно відповідач з реєстрації не знімається. У зв'язку з реєстрацією відповідача у позивача виникають труднощі щодо реалізації свого права власності, що полягають в оформленні субсидії.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримала подану нею позовну заяву та просила її задовольнити з підстав викладених в позові, додатково вказала, що відповідач ОСОБА_2 являється її братом та тривалий час не проживає в квартирі № 1 в будинку №3 по вулиці 151 - ї Стрілецької дивізії в м. Жмеринка, що була передана їх матері. Пояснила, що на даний час замається оформленням правовстановлюючих документів після смерті матері на вказану квартиру.
Допитані свідки ОСОБА_3, ОСОБА_4 в судовому засіданні підтвердили, що відповідач ОСОБА_2 тривалий час не проживає в квартирі № 1 в будинку №3 по вулиці 151 - ї Стрілецької дивізії в м. Жмеринка.
Процесуальні дії, заяви та клопотання.
10.09.2018 ухвалою судді відкрито провадження в даній справі. Визначено розгляд справи провести за правилами спрощеного позовного провадження, з повідомленням (викликом) сторін на 25.10.2018.
У зв'язку з перебуванням головуючого судді у відпустці справа знята з розгляду та 26.10.2018 призначена до розгляду на 18.12.2018.
Відповідач ОСОБА_2 повідомлений за зареєстрованим місцем проживання про судове засідання до суду не з'явився без повідомлення причин. Від нього повернувся конверт із відміткою за закінченням встановленого терміну зберігання , що підтверджується поштовим повідомленням наявним в матеріалах справи (а.с.34). Відповідач відзиві не подав.
Згідно з положеннями частини 7 та 8 статті 128 ЦПК України, відповідач ОСОБА_2 вважається належним чином повідомленим про час та місце слухання справи.
Підстав для відкладення розгляду справи, передбачених частиною 2 ст. 223 ЦПК України, суд не вбачає.
Відповідно частини 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з'явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
З огляду на вищевикладене, за умов існування усіх підставі, передбачених ч. 1 ст. 280 ЦПК України, за згодою представника позивача, суд виніс ухвалу про заочний розгляд справи.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Виконавчого комітету Жмеринської міської ради ОСОБА_5 заздалегідь подав до суду заяву, відповідно до якої просив судові засідання у справі просив проводити без присутності представника третьої особи.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Жмеринського об'єднання співвласників багатоповерхового будинку ЗЛАГОДА -1 в особі голови ЖОСББ ЗЛАГОДА -1 ОСОБА_6 заздалегідь подав до суду заяву, відповідно до якої просив судові засідання у справі проводити без присутності представника Жмеринського об'єднання співвласників багатоповерхового будинку ЗЛАГОДА -1 . Крім того, в поданій до суду заяві вказав, що квартиронаймачем квартири №1 в будинку №3, по вул. 151-ї Стрілецької дивізії де зареєстрований ОСОБА_2 та де не проживає з 1995 року є ОСОБА_1 Відповідач ОСОБА_2 жодного разу за комунальні послуги не сплачував, особистих речей в квартирі немає, тому вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 цілком обґрунтованими.
Відповідно до ч.6 ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог мають процесуальні права та обов'язки, встановлені статтею 43 цього Кодексу, а тому суд розцінює вищевказану заяву як наведення своїх міркувань по суті позовних вимог.
Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, посилання на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.
Відповідно до довідки виданої Жмеринським об'єднанням співвласників багатоповерхового будинку ЗЛАГОДА -1 від 07.08.2018 року № 104 ОСОБА_1 дійсно проживає та зареєстрована в ІНФОРМАЦІЯ_1, вищевказаний будинок був переданий по акту приймання-передачі з балансу Жмеринського тютюново-ферментаційного заводу на баланс Жмеринського об'єднання співвласників багатоповерхового будинку Злагода -1 15.09.2004 року (а.с.12).
Згідно довідки про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні /будинку/ осіб від 07.08.2018 року № 105 Жмеринського об'єднанням співвласників багатоповерхового будинку ЗЛАГОДА -1 , до складу сім'ї (зареєстрованих) входять: син ОСОБА_7; брат ОСОБА_2, зареєстрований, але за вищевказаною адресою не проживає з 1995 року (а.с.13).
Як вбачається з довідки Жмеринського об'єднанням співвласників багатоповерхового будинку ЗЛАГОДА -1 від 08.08.2018 року № 107, ОСОБА_1 дійсно являється квартиронаймачем квартири АДРЕСА_1 (а.с.14).
Відповідно до копії технічного паспорта на квартиру №1 в житловому будинку №3 по вул. 151 Стрілкової дивізії в м. Жмеринка ФОП ОСОБА_8 замовником технічної інвентаризації є ОСОБА_1 (а.с.15-17).
Відповідно до копії домової книги прописки громадян по вул. Табачна, в будинку № 3 за даною адресою зареєстрований ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.18-20).
Вказані докази суд приймає до уваги, так як вони містять інформацію щодо предмета доказування, одержані в порядку встановленому законом.
До вказаних правовідносин застосовуються норми права визначені Цивільним та Житловим Кодексами України.
Відповідно до ст. 150 ЖК України громадяни, які мають у приватній власності будинок (частину будинку), квартиру, користуються ним (нею) для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди.
Згідно частин 1, 2 і 7 ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд і має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону; діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов'язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до частини 1 ст. 383 ЦК України власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім'ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва.
Згідно із ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Як визначено частиною 2 ст. 405 ЦК України, член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Відповідно до ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Згідно з п.33 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07.02.2014 року №5 Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав судам роз'яснено, що відповідно до положень ст.ст. 391, 396 ЦК України позов про усунення порушень права, не пов'язаних із позбавленням володіння, підлягає задоволенню у разі, якщо позивач доведе, що він є власником або особою, яка володіє майном (має речове право) з підстави, передбаченої законом або договором, і що діями відповідача, не пов'язаними з позбавленням володіння, порушується його право власності чи законного володіння.
Відповідно до правових позиції Європейського суду з прав людини, а саме п. 1 ст. 8 Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод, кожній особі окрім інших прав гарантується право на повагу до її житла. Воно охоплює насамперед право займати житло, не бути виселеною чи позбавленою свого житла. Право на житло гарантоване людині ст. 47, 48 Конституції України.
Відповідно до статей 12, 13, 81 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Суд оцінивши наявні у справі докази у відповідності до статей 77, 78, 79, 89 ЦПК України за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому їх досліджені, які свідчать про те, що позивач не являється власником квартири АДРЕСА_2, приходить до висновку, що її право відповідно до вимог ст. 391 ЦК України не є порушеним, а тому відповідно в задоволенні позову слід відмовити. При цьому, посилання позивача на те, що відповідач в квартирі не проживає, витрати по утриманню нерухомого майна не несе, особистих речей цієї особи в квартирі немає, а його реєстрація створює позивачу незручності, не заслуговують на увагу, оскільки зазначені обставини не можуть бути визнані обґрунтованою підставою для позбавлення відповідача права на користування належним йому житлом.
Керуючись статтями 3, 4, 12, 13, 76-83, 89, 259, 263-265, 280-284 ЦПК України, Суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 про визнання ОСОБА_2 таким, що втратив право користування квартирою №1 в будинку №3 по вул. 151-ї Стрілецької дивізії міста Жмеринки Вінницької області - відмовити.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_3, вул. 151-ї Стрілецької дивізії 1, кв. 3), ОСОБА_2 (РНОКПП невідомий, місце реєстрації проживання: ІНФОРМАЦІЯ_3, вул. 151-ї Стрілецької дивізії 1, кв. 3), виконавчий комітет Жмеринської міської ради (місцезнаходження: Вінницька область, м. Жмеринка, вул. Центральна, 4, ЄДРПОУ 34227893), Жмеринське об'єднання співвласників багатоповерхового будинку ЗЛАГОДА-1 (місцезнаходження: Вінницька область, м. Жмеринка, вул. Барляєва, 7, ЄДРПОУ 32890257)
Суддя: А.М. Заярний
Дата складання повного судового рішення 22.12.2018
Суд | Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2018 |
Оприлюднено | 23.12.2018 |
Номер документу | 78802201 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Заярний А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні