ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"11" вересня 2018 р.м. ХарківСправа № 922/2469/18
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Рильової В.В.
розглянув матеріали
позовної заяви Харківської міської ради (адреса: 61003, м. Харків, пл. Конституції, 7; код ЄДРПОУ 04059243) до Товариства з обмеженою відповідальністю "СМТ-НОВ" (адреса: 64400, Харківська область, смт. Зачепилівка, вул. Радянська, 80; код ЄДРПОУ 21171591) про розірвання договору оренди землі
Харківська міська рада (позивач) звернулась до Господарського суду Харківської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "СМТ-НОВ" (відповідач), в якому просить припинити дію Договору оренди землі від 31.07.2006 № 540667100049, зареєстрованого у Харківській регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" в Державному реєстрі земель від 31.07.2006 за № 540667100049, 17.08.2016, б/н, укладений між Харківською міською радою та НВП "Інсолар" ТОВ (ідентифікаційний код 21171591) шляхом його розірвання.
В обґрунтування позовних вимог Харківська міська рада посилається на порушення відповідачем істотних умов Договору в частині сплати орендної плати та порушення законних інтересів власника земельної ділянки по вул. Ізмайлівській, 11-А у м. Харкові в особі Харківської міської ради, що є підставою для розірвання договору оренди землі у судовому порядку. Також позивач зазначає, що фактичне користування земельною ділянкою та розташованим на ній об'єктом нерухомості здійснюють її нові власники - ТОВ "Медея-М" та ТОВ "Глобал Інвест Капітал", а законодавством і Договором оренди землі від 31.07.2006 № 540667100049 передбачене розірвання договору оренди за рішенням суду на вимогу однієї зі сторін договору у випадку переходу права власності на нерухоме майно.
Судові витрати, які складаються з судового збору в розмірі 1 762,00 грн., позивач просить покласти на відповідача.
Дослідивши матеріали позовної заяви, господарський суд встановив, що її подано з додержанням вимог статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, а відтак, на підставі статті 176 Господарського процесуального кодексу України, суд приймає позовну заяву до розгляду та відкриває провадження у справі № 922/2469/18.
Відповідно до пунктів 1, 2 частини 1 статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно приписів частини 1, 2 статті 247 ГПК України у спрощеному провадженні господарський суд розглядає малозначні справи, а крім того, у спрощеному порядку може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
З огляду на те, що справа не відповідає ознакам малозначної справи, наведеним у частині 5 статті 12 ГПК України, а обставини справи, що згідно частини третьої статті 247 ГПК України мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, наразі також свідчать про відсутність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку, беручи до уваги характер спору, категорію та складність справи, обсяг доказів у справі, суд приходить до висновку про те, що справа № 922/2469/18 підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
Згідно з нормами статті 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
На виконання наведених приписів Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у справі та встановити відповідачу строк для подання ним до суду відзиву на позов.
Крім того, дослідивши матеріали позовної заяви, суд зазначає що позивачем було зазначено також третіх осіб, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Товариство з обмеженою відповідальністю "Медея-М" та Товариство з обмеженою відповідальністю "Глобал Інвест Капітал". В обґрунтування залучення третіх осіб Харківська міська рада зазначає, що право власності на нежитлові приміщення в нежитловій будівлі літ. "Д-3" по вул. Ізмайлівській, 11-А у м. Харкові (спірна земельна ділянка за Договором оренди землі від 31.07.2006 № 540667100049) від попереднього власника всієї будівлі - НВП "Інсолар" ТОВ перейшло до інших осіб та на даний час зареєстровано за ТОВ "Медея-М" та ТОВ "Глобал Інвест Капітал".
Приписами статті 50 ГПК України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов'язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу.
Приймаючи до уваги вищенаведені доводи позивача, суд вважає, що рішення господарського суду у даній справі може вплинути на права та обов'язки ТОВ "Медея-М" та ТОВ "Глобал Інвест Капітал", а тому, керуючись статтею 50 ГПК України, вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Медея-М" (код ЄДРПОУ 39067345) та Товариство з обмеженою відповідальністю "Глобал Інвест Капітал" (код ЄДРПОУ 40930864).
Копії позовної заяви та доданих до неї документи були направлені позивачем ТОВ "Медея-М" та ТОВ "Глобал Інвест Капітал", що підтверджується наявними в матеріалах справи описами вкладення у цінний лист.
Відповідно до частини два статті 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Керуючись статтями 12, 50, 176, 234, 235, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 922/2469/18.
2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання на "02" жовтня 2018 р. о(об) 11:30 .
4. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під'їзд, 1 -й поверх, зал № 112.
5. Залучити до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Медея-М" (адреса:61036, м. Харків, вул. Морозова, 13; код ЄДРПОУ 39067345) та Товариство з обмеженою відповідальністю "Глобал Інвест Капітал" (адреса: 61022, м. Харків, вул. Іванівська, 1; код ЄДРПОУ 40930864).
6. Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання до суду відзиву на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 165 ГПК України, з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу. Відповідно до ч. 5 ст. 165 ГПК України копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) відповідачем позивачу одночасно із надісланням (наданням) відзиву до суду.
7. Встановити третім особам п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання до суду письмових пояснень щодо позову або відзиву, які повинні відповідати вимогам ст. 168 ГПК України.
8. Звернути увагу сторін на те, що учасники справи подають докази безпосередньо до суду, керуючись вимогами ст. 80 ГПК України.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 11.09.2018.
Суддя ОСОБА_1
справа № 922/2469/18
Примітка: Копії витребуваних судом документів можуть бути також надіслані на офіційну електронну адресу суду inbox@hr.arbitr.gov.ua. У разі надсилання електронних документів без електронного цифрового підпису та факсограм необхідно надсилати також оригінал документа в паперовій формі. Електронний документ надсилати у форматі MS Word. У назві файлу зазначати номер справи.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2018 |
Оприлюднено | 12.09.2018 |
Номер документу | 76378886 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Рильова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні