ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
13.09.2018Справа №910/12023/18
Суддя Господарського суду міста Києва Князьков В.В., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Миколаївський рибний порт , Миколаївська обл., м. Миколаїв
до відповідача: Державного університету інфраструктури та технологій, м. Київ
про стягнення 231 236,29 грн., -
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Миколаївський рибний порт до Державного університету інфраструктури та технологій про стягнення заборгованості за надані послуги в сумі 231 236,29 грн.
Розглянувши подану позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд зазначає наступне.
Частиною 5 статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Згідно з частиною 3 статті 60 Господарського процесуального кодексу України довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Відповідно до частин 2, 3 статті 65 Господарського кодексу України власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів. Для керівництва господарською діяльністю підприємства власник (власники) або уповноважений ним орган призначає (обирає) керівника підприємства.
Частиною 5 статті 65 Господарського кодексу України визначено, що керівник підприємства без доручення діє від імені підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, формує адміністрацію підприємства і вирішує питання діяльності підприємства в межах та порядку, визначених установчими документами.
З отриманого судом витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань №1004422121 від 13.09.2018 вбачається, що керівником Товариства з обмеженою відповідальністю Миколаївський рибний порт (ідентифікаційний код 33896925) є ОСОБА_1.
Однак, як вбачається з доданої до позовної заяви довіреності №б/н від 08.02.2018 на представника ОСОБА_2, останню підписав директор ОСОБА_3 . При цьому, окрім неспівпадіння у прізвищі керівника, наявні відмінності у підписі особи, яка підписала довіреність, та у підписі директора ОСОБА_1 на документах, доданих до позовної заяви.
Таким чином, на теперішній час господарським судом достеменно не встановлено наявності або відсутності у особи, яка підписала позовну заяву, відповідних повноважень.
Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, господарський суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Миколаївський рибний порт без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків у визначений судом спосіб.
Керуючись ст. ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Миколаївський рибний порт .
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків, який становить десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків у позовній заяві шляхом надання суду доказів наявності у ОСОБА_2 повноважень на представництво Товариства з обмеженою відповідальністю Миколаївський рибний порт у господарському суді, у тому числі на підписання позовної заяви від імені вказаного товариства.
4. Роз'яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із такою заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Князьков
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2018 |
Оприлюднено | 13.09.2018 |
Номер документу | 76413833 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Князьков В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні