ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
11.09.2018Справа № 910/9280/18
Господарський суд міста Києва у складі судді Якименко М.М ., при секретарі судового засідання Шкуропеєв А.Д. розглянувши матеріали господарської справи
до Товариства з обмеженою відповідальністю "БУДТЕХКОН" (04053, м.Київ, ВУЛИЦЯ КУДРЯВСЬКА, будинок 23-А; код ЄДРПОУ 39863523) вул.Кудрявська 23а, м. Київ,04053
про стягнення 231 930,14 грн.
Представники учасників справи: не з'явилися;
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "БОССКО" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "БУДТЕХКОН" про стягнення 231 930,14 грн.
В обґрунтування позовних вимог в позовній заяві позивач посилається на неналежне виконання відповідачем Договору купівлі - продажу № 09У від 09.03.2017 року в частині своєчасної поставки товару за договором відповідно до здійсненої позивачем передплати в сумі 171500,00 грн., в зв'язку з чим у відповідача утворилась заборгованість з повернення передплати у вказаній сумі, за наявності якої позивачем нараховані пеня в сумі 25870,66 грн., проценти річних в сумі 6808,00 грн. та втрати від інфляції в сумі 27751,48 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.07.2018 року позовну заяву Публічного акціонерного товариства "Страхова компанія "Країна" залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 16.08.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи, судове засідання (розгляд справи по суті) призначено на 11.09.2018 року.
У судове засідання 11.09.2018 року уповноважені представники позивача та відповідача з'явилися та про причини неявки суд не повідомили, хоча про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи рекомендованими повідомленнями про вручення позивачу та відповідачу поштових відправлень.
Однак, через відділ діловодства суду від позивача надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, розглянувши яке, суд зазначає наступне.
За змістом ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
При цьому, відповідно до ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою . Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом.
З огляду на положення чинного законодавства щодо проведення судового засідання у режимі відеоконференції, необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає господарську справу.
При цьому, виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, у зв'язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку, з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров'я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов'язковою.
Призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватись у виключних випадках, коли за об'єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості приймати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
Однак, заявником (позивачем) не надано суду жодних обґрунтувань та доказів на підтвердження тієї обставини, що за об'єктивних причин представник Приватного підприємства "Босско" позбавлений можливості приймати участь у судовому засіданні.
Проведення відеоконференції позбавляє можливості учасника процесу, який за допомогою відеоконференції бере участь у засіданні суду, подати докази під час судового засідання, знайомитись з матеріалами справи, брати участь в огляді наданих іншою стороною документів. До того ж, під час судового засідання особа, що бере участь у засіданні, встановлюється судом, що розглядає справу, за оригіналом документа, який пред'являється суду. У випадку участі особи у відеоконференції можливість суду перевірити особу стає проблематичною. Тобто всі ці обставини ведуть до звуження обсягу реалізації прав учасників судового процесу, а тому призначення судового засідання у режимі відеоконференції повинно здійснюватись у виключних випадках, коли за об'єктивних причин учасник процесу не може брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи. Також суд вважає, що проведення судового засідання у цій справі в режимі відеоконференції може значно ускладнити розгляд справи та збільшить час проведення судового засідання.
Водночас, відповідно до п.17.6 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в межах приміщення суду здійснюється за допомогою технічних засобів, що функціонують у судах на день набрання чинності цією редакцією Кодексу, за правилами, встановленими цією редакцією Кодексу.
Судом також враховано, обмежені технічні можливості Господарського суду міста Києва на проведення судових засідань в режимі відеоконференції, оскільки на даний час в суді наявні лише два зали судового засідання, обладнані технічними засобами для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, зі щільним графіком проведення судових засідань, оскільки ухвали про проведення судових засідань в режимі відеоконференції, надходять з усіх регіонів України.
За таких обставин, суд дійшов до висновку про відмову у задоволенні клопотання Приватного підприємства "Босско" про участь у судовому засіданні у справі в режимі відеоконференції.
Разом з тим, дослідивши матеріали справи, судом встановлено неможливість вирішити спір у даному судовому засіданні та необхідність виклику учасників справи у судове засідання (розгляд справи по суті) задля надання пояснень по суті спору та встановлення фактичних обставин справи.
Слід зауважити, що у Рекомендаціях R (84) 5 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам стосовно принципів цивільного судочинства, що направлені на удосконалення судової системи, наголошується на тому, що суд повинен, принаймні в ході попереднього засідання, а якщо можливо, і протягом всього розгляду, відігравати активну роль у забезпеченні швидкого судового розгляду, поважаючи при цьому права сторін, в тому числі і їх право на неупередженість.
Враховуючи зазначене, на виконання завдання господарського судочинства, передбаченого ст. 2 ГПК України, щодо своєчасного вирішення судом спорів, суд вбачає за необхідне зобов'язати позивача надати суду додаткові докази, що мають значення для правильного вирішення спору.
Керуючись ст.ст. 216, 232-235, ГПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
1. У задоволенні клопотання Приватного підприємства "Босско" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції відмовити.
2. Судове засідання (розгляд справи по суті) відкласти на 26.09.18 о 12:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 12 .
3. Викликати у судове засідання уповноважених представників позивача та відповідача. У відповідності до ст. 60 ГПК України надати документи, що підтверджують повноваження представників учасників справи.
4. Визнати обов'язковою явку у судове засідання представників позивача та відповідача.
5. Зобов'язати позивача надати суду заявку на відвантаження товару згідно з п.п. 1.1. та 5.2. Договору №09У від 09.03.2017 року або письмові пояснення з приводу ненадання зазначеного документа.
Ухвала набирає законної сили 11.09.2018 року та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Повний текст ухвали складено 17.09.2018 року.
Суддя М.М. Якименко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2018 |
Оприлюднено | 17.09.2018 |
Номер документу | 76476185 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Якименко М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні