Справа № 140/2343/18
Провадження № 2/140/1033/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
17.09.2018 року м. Немирів
суддя Немирівського районного суду Вінницької області Науменко С.М., вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Вінницького національного аграрного університету про стягнення заборгованості по заробітній платі, стягнення затримки розрахунку при звільненні, внесення запису до трудової книжки про звільнення, відшкодування моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Немирівського районного суду Вінницької області з позовом до Вінницького національного аграрного університету про стягнення заборгованості по заробітній платі, стягнення затримки розрахунку при звільненні, внесення запису до трудової книжки про звільнення, відшкодування моральної шкоди.
Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, суд приходить до висновку, що зазначену позовну заяву слід залишити без руху, як таку, що не відповідає вимогам статі 177 ЦПК України з наступних підстав:
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Обов'язок осіб, які звертаються до суду, сплачувати судовий збір - це процесуальний обов'язок, визначений нормами процесуального права.
Відповідно до ч. 2 ст. 133ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Таким спеціальним законом є Закон України від 8 липня 2011 року N 3674-VI "Про судовий збір".
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" у редакції, чинній до 1 вересня 2015 року, від сплати судового збору звільняються позивачі - за подання позовів про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин.
З 1 вересня 2015 року ця категорія пільговиків звужена. Так, за пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" у редакції, яка діє з 1 вересня 2015 року, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Отже, починаючи з 1 вересня 2015 року, позивачі в справах за позовними вимогами, що випливають із трудових відносин, не звільняються від сплати судового збору, за винятком позивачів у двох категоріях: про стягнення заробітної плати та про поновлення на роботі.
Відповідний правовий висновок міститься і в постанові Верховного Суду України від 30 листопада 2016 року по справі N 6-1121цс16.
У позовній заяві, окрім вимог про стягнення заробітної плати позивачка заявила ще вимогу немайнового характеру, а саме стягнення моральної шкоди.
У прохальній частині позову позивачка просить суд стягнути з Вінницького національного аграрного університету на користь ОСОБА_1 - 4000,00 грн. у відшкодування моральної шкоди.
Позивачка у позовній заяві посилаючись на п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір , зазначає, що вона звільнений від сплати судового збору.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір , від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Однак, позивач не звільнена від сплати судового збору за вимогу про стягнення моральної шкоди, яка має бути сплачена судовим збором у загальному порядку.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір" фізичною особою за подання до суду позовної заяви не майнового характеру має бути сплачено судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб тобто - 704.80 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЗУ Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Виходячи з вище викладеного позивачеві потрібно сплатити судовий збір у сумі - 704,80 гривень.
Судовий збір у розмірі 704 грн. 80 коп. необхідно перерахувати на реквізити для перерахування судового збору:
Отримувач коштів: УК у Нем.р-н/Немирiвський р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37336738.
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).
Код банку отримувача (МФО): 899998 .
Рахунок отримувача: 31218206002380 .
Код класифікації доходів бюджету: 22030101 .
Призначення платежу: Судовий збір, за позовом _____(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Немирівський районний суд Вінницької області.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у статтях 175, 177 ЦПК України, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наявність у позовній заяві зазначених вище недоліків, суд дійшов висновку про те, що позовну заяву слід залишити без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 185,260, 261,353 ЦПК України, суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Вінницького національного аграрного університету про стягнення заборгованості по заробітній платі, стягнення затримки розрахунку при звільненні, внесення запису до трудової книжки про звільнення, відшкодування моральної шкоди - залишити без руху, повідомивши позивача по справі про необхідність усунути вищенаведені в мотивувальній частині ухвали недоліки позову у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 3 ст. 187 ЦПК України, у разі якщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Копію ухвали надіслати позивачу для відома та виконання.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://nm.vn.court.gov.ua/sud0217/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала підписана суддею 17 вересня 2018 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя : (підпис)
Копія вірна ОСОБА_2
Суддя:
Суд | Немирівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2018 |
Оприлюднено | 19.09.2018 |
Номер документу | 76509550 |
Судочинство | Цивільне |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Денисюк Руслан Степанович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Денисюк Руслан Степанович
Цивільне
Немирівський районний суд Вінницької області
Науменко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні