Справа № 288/285/16-ц Головуючий у 1-й інст. Зайченко Є. О.
Категорія 23 Доповідач Миніч Т. І.
У Х В А Л А
18 вересня 2018 р. м. Житомир
Апеляційний суд Житомирської області в складі судді Миніч Т.І., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Приватного акціонерного товариства Технологічна Аграрна Компанія Об'єднана
на ухвалу Попільнянського районного суду Житомирської області від 01 березня 2016 року
у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 від імені позивача на підставі довіреності ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства Технологічна аграрна компанія об'єднана про розірвання договору оренди землі, -
в с т а н о в и в:
Ухвалою Попільнянського районного суду Житомирської області від 01 березня 2016 року відкрито провадження по даній справі та призначено її до розгляду.
Не погоджуючись із зазначеною ухвалою, 11.09.2018 року Приватне акціонерне товариство Технологічна Аграрна Компанія Об'єднана направило до суду апеляційну скаргу на зазначену ухвалу та просило поновити строк апеляційного оскарження. В обґрунтування пропуску строку зазначило, що представник ПрАТ ТАКО тривалий час перебував у відрядженні і тому не міг подати апеляційну скаргу у передбачений законом строк.
Із матеріалів справи вбачається, що 11.11.2016 року Приватне акціонерне товариство Технологічна Аграрна Компанія Об'єднана подало апеляційну скаргу на ухвалу Попільнянського районного суду Житомирської області від 01.03.2016 року. Ухвалою Апеляційного суду Житомирської області від 16.01.2017 року вказану апеляційну скаргу визнано неподаною та повернуто заявнику.
22.08.2017 року Приватне акціонерне товариство Технологічна Аграрна Компанія Об'єднана вдруге подало апеляційну скаргу на ухвалу Попільнянського районного суду Житомирської області від 01.03.2016 року, а ухвалою Апеляційного суду Житомирської області від 17.10.2017 року відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
20.06.2018 року Приватне акціонерне товариство Технологічна Аграрна Компанія Об'єднана втретє подало апеляційну скаргу на ухвалу Попільнянського районного суду Житомирської області від 01.03.2016 року, а ухвалою Апеляційного суду Житомирської області від 26.06.2018 року відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Чергове оскарження відповідачем вказаного судового рішення вимагає направлення до суду апеляційної інстанції усіх матеріалів справи і, як наслідок, перешкоджає проведенню судового розгляду справи в суді першої інстанції упродовж розумного строку.
Враховуючи викладені обставини, а саме те, що заявник вчетверте оскаржує ухвалу про відкриття провадження більше ніж через два роки від дати її ухвалення (01.03.2016 року), а також строк розгляду даної справи (з 2016 року), апеляційний суд вважає, що такі дії скаржника свідчать про зловживання останнім своїми процесуальними правами, яке призводить до безпідставного затягування розгляду даної справи.
На думку суду, подібна практика спрямована на свідоме невиправдане затягування судового процесу, порушує права інших учасників судового процесу, суперечить вимогам статей 6, 17 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод стосовно права кожного на розгляд його справи судом упродовж розумного строку та недопустимість зловживання процесуальними правами.
Європейський суд з прав людини в рішенні від 10 липня 1984 року у справі Гінчо проти Португалії зазначив, що держави - учасниці Ради Європи зобов'язані організовувати свою правову систему таким чином, щоб забезпечити додержання положень пункту 1 статті 6 Конвенції та вимог щодо судового розгляду упродовж розумного строку.
При цьому вжиття заходів для прискорення процедури розгляду справ є обов'язком не тільки держави, а й осіб, які беруть участь у справі. Так, Європейський суд з прав людини в рішенні від 7 липня 1989 року у справі Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
На підставі частини 3 статті 44 ЦПК України, суд визнає дії щодо чергового (вчетверте) подання апеляційної скарги Приватним акціонерним товариством Технологічна Аграрна Компанія Об'єднана на ухвалу Попільнянського районного суду Житомирської області від 01 березня 2016 року зловживанням процесуальними правами, та повертає її скаржнику.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 44 ЦПК України суд зобов'язаний вживати заходів для запобігання зловживанню процесуальними правами.
Згідно до п. 2 ч. 1 ст. 148 ЦПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку зловживання процесуальними правами, вчинення дій з метою перешкоджання судочинству.
Отже, за вказаних вище обставин, суд приходить до висновку, що Приватне акціонерне товариство Технологічна Аграрна Компанія Об'єднана зловживає процесуальними правами, вчиняє дії, направленні на перешкоджання судочинству, а тому до нього слід застосувати заходи процесуального примусу у вигляді штрафу у розмірі 920,50 грн. (0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб), який підлягає стягненню в дохід держави з метою запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Згідно ч. 5 ст. 148 ЦПК України ухвала про стягнення штрафу є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Стягувачем за таким виконавчим документом є Державна судова адміністрація України.
Згідно ч. 1 ст. 12 Закону України Про виконавче провадження виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Керуючись ст. ст. 44, 143,148, 260, 261, 357, 389, 390 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
Визнати дії Приватного акціонерного товариства Технологічна Аграрна Компанія Об'єднана щодо подання апеляційної скарги на ухвалу Попільнянського районного суду Житомирської області від 01 березня 2016 року зловживанням процесуальними правами.
Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства Технологічна Аграрна Компанія Об'єднана на ухвалу Попільнянського районного суду Житомирської області від 01 березня 2016 року повернути заявнику.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства Технологічна Аграрна Компанія Об'єднана в дохід державного бюджету, де стягувачем є Державна судова адміністрація України, штраф у розмірі 0,5 прожиткового мінімумуму для працездатних осіб, що становить 920 грн. 50 коп.
Дані про боржника: Приватне акціонерне товариство Технологічна Аграрна Компанія Об'єднана , ідентифікаційний код юридичної особи - 33939991, місцезнаходження юридичної особи - 79035, Львівська обл., місто Львів, вулиця Зелена, будинок 115 Б, офіс 304.
Дані про стягувача: Державна судова адміністрація України (м. Київ, вул. Липська, 18/5, реквізити платежу: отримувач коштів УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача ГУ ДКСУ у м.Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31110106700007, код класифікації доходівбюджету 21081100).
Копію ухвали направити Приватному акціонерному товариству Технологічна Аграрна Компанія Об'єднана та Державній судовій адміністрації України (м. Київ, вул. Липська, 18/5).
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом 30 днів з моменту постановлення.
Суддя:
Суд | Апеляційний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2018 |
Оприлюднено | 19.09.2018 |
Номер документу | 76513561 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Житомирської області
Миніч Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні