12.09.2018
Справа № 428/2426/18
Провадження № 2/431/828/18
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2018 року Старобільський районний суд Луганської області у складі:
головуючого - судді Пелиха О.О.,
за участі секретаря Чесалової О.Є.,
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду в м. Старобільську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сєверодонецької міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом на грошові кошти
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з уточненою позовною заявою до Сєвєродонецької міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом на отримання грошових коштів у вигляді регресних виплат, у якому просить суд визнати за ним право в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 на вказані грошові кошти.
В обґрунтування позову позивач ОСОБА_1 посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_3 його батько ОСОБА_2 помер. Після його смерті відкрилась спадщина на майно - грошові кошти, у вигляді регресних виплат, які були нараховані, але не виплачені за життя Фондом соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві України, починаючи з липня 2014 року по червень 2017 року включно, а також недоотриману пенсію, яку померлий не встиг отримати за життя. Позивач є єдиним спадкоємцем померлого за законом на підставі ст. 1261 ЦК України, інші спадкоємці за заповітом чи за законом відсутні. У зв'язку з цим позивач змушений звернутися до суду з вказаним позовом.
Позивач та його представник ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилися, від представника надійшла до суду заява про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача - Сєвєродонецької міської ради ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилася, надавши до суду заяву, в якій проти задоволення позову не заперечувала.
У зв'язку з чим суд на підставі ч.3 ст.211 ЦПК України вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, оскільки вони обґрунтовані і підтверджуються дослідженими у судовому засіданні доказами.
Судом встановлено факти та відповідні їм правовідносини.
Судовим розглядом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 помер батько позивача ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть.
Після його смерті залишились недоотримані кошти -регресні виплати та пенсія, яку не встиг отримати за життя, ОСОБА_2
Факт родинних відносин позивача ОСОБА_1 та померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_2 підтверджується копією свідоцтва про народження позивача.
Позивач ОСОБА_1 бажає прийняти спадщину після смерті батька ОСОБА_2 на грошові заощадження у сумі 19 614грн, які зберігаються у філії Луганського обласного управління АТ Ощадбанк на рахунку НОМЕР_2; недоотриманих страхових (регресних) виплат у сумі 2468,45грн., недонарахованих страхових (регресних) виплат у сумі 17 367,23грн., що належать померлому ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2
22.02.2018 приватним нотаріусом ОСОБА_5 позивачеві ОСОБА_6 у вчиненні нотаріальної дії було відмовлено, оскільки спадкоємцем не надано документів, які б підтверджували відсутність інших спадкоємців, відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, роз'яснено право звернення до суду.
Згідно довідки від 27.06.2018 державного нотаріуса Старобільської державної нотаріальної контори ОСОБА_7, спадкова справа після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 не заводилась.
Позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем за законом першої черги після смерті батька на підставі ст. 1261 ЦК України, і має право на успадкування недоотриманих та недонарахованих страхових (регресних ) виплат .
Відповідно до ч. 1 ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ч. 2 ст. 1220 ЦК України, часом відкриття спадщини є день смерті особи.
Відповідно до ст. 1221 ЦК України, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України, спадкоємцями за законом першої черги є діти спадкодавця та той з подружжя, хто його пережив, батьки.
Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Відповідно ч. 3 ст. 1296 ЦК України, відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Відповідно до ч. 1 ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.
Таким чином, судовим розглядом встановлено, що факти, викладені позивачем в позовній заяві в обґрунтування своїх позовних вимог, підтверджені письмовими доказами, є достовірними, і сумніву у суду не викликають, визнання права власності не порушує прав чи інтересів будь-яких інших осіб, у зв'язку з чим, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Висновки суду підтверджуються письмовими доказами, дослідженими у судовому засіданні.
З урахуванням наведеного, суд вважає позов законним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі ст.ст. 1216, 1217, 1218, 1261, 1298 ЦК України, керуючись ч.1 ст.82, ст.ст.263-265,268, 354 - 355 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Сєвєродонецької міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом на грошові кошти задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, код НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності у порядку спадкування за законом, на грошові кошти у розмірі 19614 грн., що належали померлому ОСОБА_2 та зберігаються у філії Луганського обласного управління АТ Ощадбанк на рахунку НОМЕР_2.
Визнати за ОСОБА_1, код НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності у порядку спадкування за законом, на нараховані але не виплачені Фондом соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України грошові кошти у розмірі 2468,45 грн. та 17 367, 23 грн., що належали померлому ОСОБА_2.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Луганської області шляхом подання апеляційної скарги через Старобільський районний суд Луганської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.О. Пелих
Суд | Старобільський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2018 |
Оприлюднено | 19.09.2018 |
Номер документу | 76520139 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Старобільський районний суд Луганської області
Пелих О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні