ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
20 вересня 2018 року м. ТернопільСправа №921/370/18
Суддя Бурда Н.М.,
розглянувши позовну заяву б/н від 18.09.2018 (вх. номер 476 від 18.09.2018)
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Дормакс , вул. Медова, 18, м. Тернопіль, 46008
до відповідача ОСОБА_1 автомобільних доріг у Тернопільській області, вул. Кульчицької, 8, м. Тернопіль, 46001
про: стягнення заборгованості на суму 11 226 123 грн
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Дормакс , звернулося до Господарського суду Тернопільської області з позовом про стягнення з відповідача - ОСОБА_1 автомобільних доріг у Тернопільській області, м. Тернопіль, заборгованості на загальну суму 11 226 123 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що внаслідок невиконання взятих на себе зобов'язань з оплати вартості наданих послуг по договору №5Е/17-18 на закупівлю послуг з експлуатаційного утримання доріг держаного значення у Тернопільській області від 01.12.2017 у відповідача виникла заборгованість перед позивачем на суму 11 226 123 грн.
Крім того, позивачем подано до суду клопотання (вх.№17338 від 18.09.2018) про відстрочення сплати судового збору, обґрунтоване важким фінансовим становищем товариства.
Відповідно до п.1 ст.8 "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Враховуючи положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифіковану Законом України № 475/97-ВР від 17.07.1997 року, та прецедентну практику Європейського суду з прав людини (зокрема, рішення від 19 червня 2001 року у справі "Креуз проти Польщі"), сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету.
Відповідно до постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 року №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" судам було роз'яснено, що у розгляді питань, пов'язаних з відстроченням та розстроченням сплати судового збору, зменшенням його розміру або звільненням від його сплати (стаття 8 Закону) і застосуванням приписів Закону щодо пільг зі сплати судового збору (стаття 5 Закону) господарським судам слід враховувати таке.
Єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. У разі відстрочення або розстрочення сплати судового збору господарський суд повинен зазначити в ухвалі (про прийняття заяви чи скарги до провадження або в іншій) конкретний строк (строки) сплати судового збору, який (які) не може бути пізнішим за дату, на яку судом призначено розгляд заяви чи скарги. У разі перенесення цієї дати (в зв'язку з відкладенням розгляду справи або з інших причин) відповідно може бути продовжено й строк (строки), на які відстрочено або розстрочено сплату судового збору, про що господарським судом зазначається у відповідній ухвалі.
Якщо строк (строки), на який (які) судом було відстрочено або розстрочено сплату судового збору, закінчився, а таку сплату не здійснено, господарський суд з урахуванням конкретних обставин справи може своєю ухвалою продовжити цей строк (але не довше ніж до прийняття судового рішення по суті справи), або звільнити сторону від сплати судового збору, або стягнути несплачену суму судового збору у прийнятті судового рішення.
У разі коли господарським судом було відстрочено сплату позивачем судового збору, який з тих чи інших причин до прийняття рішення зі справи сплачено не було, а останнє прийнято на користь позивача, то стягнення суми судового збору здійснюється безпосередньо з відповідача у доход Державного бюджету України.
Розглянувши подане клопотання ТОВ Дормакс (вх.№17338 від 18.09.2018), суд визнав за можливе останнє задовольнити частково та відстрочити сплату позивачем судового збору до першого підготовчого засідання у даній справі, а саме - до 05 жовтня 2018 року.
Розглянувши позовну заяву б/н від 18.09.2018 (вх. номер 476 від 18.09.2018)з, суд вважає, що вона подана з додержанням вимог ст.ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, підсудна господарському суду Тернопільської області, підстави для залишення позовної заяви без руху, для відмови в прийняті позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Враховуючи вищезазначене, суд приймає позовну заяву до розгляду за правилами загального позовного провадження.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Відстрочити Товариству з обмеженою відповідальністю Дормакс сплату судового збору за подання даної позовної заяви до першого підготовчого засідання у даній справі (до 05.10.2018).
2. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №921/370/18.
3. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
4. Призначити підготовче засідання на "05" жовтня 2018 року на 10:00 год. , яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Тернопільської області за адресою: м.Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14а (зал судових засідань №1, 4-й поверх).
5. Встановити учасникам справи строки для подання суду:
Відповідачу : відзив на позов із врахуванням вимог статей 165, 251 ГПК України (протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі), копію якого надіслати іншим учасникам справи, докази надіслання надати суду; заперечення з врахуванням вимог статей 167, 251 ГПК України;
Позивачу : відповідь на відзив (у разі отримання відзиву) - 5 днів з дня його отримання, з врахуванням вимог статей 166, 251 ГПК України), копії відповіді на відзив направити відповідачу, докази відправлення надати суду.
Також запропонувати позивачу надати суду для огляду оригінали долучених до позовної заяви на підтвердження позовних вимог документів .
Вказані документи подати суду не пізніше, ніж за 3 дні до початку судового засідання.
6. Зобов'язати учасників судового процесу подати (надіслати) до суду заяви з процесуальних питань (за наявності) передбачених Господарським процесуальним кодексом України у підготовчому засіданні.
7. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до статті 60 ГПК України документи, що підтверджують їх повноваження.
8. Копію ухвали надіслати учасникам справи, рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.
9. Ухвала набирає законної сили 20.09.2018 та оскарженню не підлягає .
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Суддя Н.М. Бурда
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2018 |
Оприлюднено | 20.09.2018 |
Номер документу | 76569729 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Бурда Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні