УХВАЛА
19 вересня 2018 р.Справа № 816/1450/18
Харківський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Зеленського В.В., суддів: П'янової Я.В. , Чалого І.С. , розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11.07.2018р. по справі № 816/1450/18
за позовом Головного управління ДФС у Полтавській області
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 третя особа Державна податкова інспекція у м.Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області
про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 11.07.2018р. задоволено позов Головного управління ДФС у Полтавській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 третя особа Державна податкова інспекція у м.Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області про стягнення податкового боргу.
На зазначене рішення суду 29.08.2018р. відповідачем повторно подано апеляційну скаргу разом з клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції.
В обґрунтування клопотання зазначено, що рішення суду першої інстанції проголошено 11.07.2018р.,та отримано апелянтом 23.07.2018 р., а апеляційну скаргу первинно подано 14.08.2018 року, тобто, в строки передбачені чинним законодавством, проте, апеляційну скаргу було направлено безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Перевіривши доводи заяви та матеріали справи, суд вважає, що клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з положеннями ч.1 ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Як свідчать матеріали справи, рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 року було проголошено в судовому засіданні у присутності представників сторін, повний текст рішення складено 16.07.2018 року, отримано відповідачем 23.07.2018 року, апеляційну скаргу на зазначене рішення вперше відповідачем було подано 14.02.2018 року, тобто із дотриманням строку, встановленого чинним законодавством.
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 20.08.2018 року апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 повернуто без розгляду скаржнику.
Відповідно до позиції ЄСПЛ викладену в рішенні "Мушта проти України" про те, що застосування процесуальних обмежень національним судом не було очевидним та передбачуваним для заявниці і тому не відповідало принципу юридичної визначенності.
Враховуючи таку позицію ЄСПЛ, суд вважає, що при введенні в дію нових норм процесуального законодавства, яке по іншому регулює порядок оскарження рішення суду, необхідно враховувати можливість скаржника передбачити рішення суду в цьому процесуальному питанні. Оскільки апелянт на момент подачі позову не міг передбачити зміну порядку подання позовів про стягнення податкового боргу та їх оскарження, суд вважає строк на апеляційне оскарження пропущеним з поважної причини.
Відповідно до ч. 3 ст. 295 КАС України, строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 121 КАС України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Відповідно до ч.1 ст.78 Кодексу адміністративного судочинства України, сторона, яка подає відповідну заяву, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження тих обставин, на які вона посилається як на поважні причини пропуску строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до ст. 129 Конституції України, однією з засад судочинства є забезпечення апеляційного оскарження рішення суду, згідно ст. 7 КАС України принципом здійснення правосуддя в адміністративних судах є забезпечення апеляційного оскарження рішень адміністративного суду.
З огляду на зазначене, суд приходить до висновку про те, що вказані дії апелянта не свідчать про зловживання ним своїми процесуальними правами, підстави, викладені в заяві щодо причин пропуску строку на апеляційне оскарження судового рішення знаходять своє підтвердження та є поважними.
За таких обставин, суд вважає за можливе поновити заявнику строк на апеляційне оскарження рішення суду по справі.
Разом з тим, слід зазначити, що подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 5 ст.296 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: судовий збір не сплачено в повному обсязі.
Порядок та розмір сплати судового збору визначений Законом України "Про судовий збір".
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" встановлено розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу в розрахунку на місяць станом на 01 січня 2018 року - 1762 грн. 00 коп.
Відповідно до п.3 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції станом на час подання позову) за подання до суду адміністративного позову майнового характеру який подано юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на час подання апеляційної скарги), за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору встановлюється у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Враховуючи, що ставка судового збору за подання адміністративного позову складала 1762 грн. 00 коп., судовий збір за подання даної апеляційної скарги підлягає сплаті у розмірі 2643 грн. 00 коп..
В порушення вищезазначених вимог Закону, скаржником лише надано докази на підтвердження сплати і зарахування до Державного бюджету судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 704,80 грн..
Отже, для усунення недоліків апеляційної скарги, апелянту потрібно направити до Харківського апеляційного адміністративного суду оригіналу квитанції про сплату судового збору на реквізити: Отримувач УДКСУ в Основ'янському районі м. Харкова, код отримувача (ЄДРПОУ) 37999628, банк: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, номер рахунку - 34318206081004, код класифікації доходів бюджету - 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), наявність відомчої ознаки - "81" Апеляційні адміністративні суди у сумі 2643,00 грн. - 704,80грн. (фактично сплачено) = 1938 (одна тисяча дев'ятсот тридцять вісім) грн. 20 коп..
Частиною 2 статті 298 КАС України встановлено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Відповідно до приписів пункту 1 частини 4 статті 169 КАС України у разі неусунення вищевказаних недоліків апеляційної скарги остання буде повернута апелянту .
Керуючись ст.ст. 169, 296, 298, ч. 2 ст. 321, ч. 2 ст. 325, ст.ст. 328-331 КАС України, суддя -
У Х В А Л И В:
Клопотання Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження задовольнити.
Процесуальний строк на апеляційне оскарження рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 р. по справі № 816/1450/18 поновити.
Апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11.07.2018р. по справі № 816/1450/18 за позовом Головного управління ДФС у Полтавській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 третя особа Державна податкова інспекція у м.Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області про стягнення податкового боргу - залишити без руху .
Надати Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення її без руху.
Роз'яснити Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає
Головуючий суддя: В.В. Зеленський
Судді: Я.В. П'янова
І.С. Чалий
Суд | Харківський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2018 |
Оприлюднено | 21.09.2018 |
Номер документу | 76575675 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський апеляційний адміністративний суд
Зеленський В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні