Ухвала
від 19.09.2018 по справі 755/4985/18
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №:755/4985/18

1кс/755/5025/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"19" вересня 2018 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання слідчого Дніпровського управлінні поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві ОСОБА_3 , у межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018100040003025 від 03.02.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.272 КК України, про проведення експертизи,

в с т а н о в и в:

До слідчого судді даного місцевого суду надійшло вищезазначене клопотання слідчого, вмотивоване тим, що у провадженні слідчого відділу Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві перебуває вищезазначене кримінальне провадження.

Як вбачається з клопотання слідчого, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 27.03.2018 року, приблизно 10 годині 00 хвилин, знаходячись за адресою: м. Київ, вул. Лобачевського, 7-А, під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, впав з висоти отримав тілесні ушкодження, внаслідок яких помер.

Також зазначено, що з метою підтвердження чи спростування факту порушень правил охорони праці та безпеки життєдіяльності, для встановлення та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності, виникла необхідність у застосуванні спеціальних знань, тобто у призначенні експертизи.

Слідчий у судове засідання не з`явився, клопотав про задоволення клопотання у його відсутність.

Слідчий суддя, перевіривши клопотання заявника на дотримання вимог Кримінального процесуального Кодексу України (далі КПК), приходить до наступного.

Відповідно дост.84КПК України доказамив кримінальномупровадженні єфактичні дані,отримані упередбаченому цимКодексом порядку,на підставіяких слідчий,прокурор,слідчий суддяі судвстановлюють наявністьчи відсутністьфактів таобставин,що маютьзначення длякримінального провадженнята підлягаютьдоказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Згідно із п.1 ч.1 ст.91 КПК України у кримінальному провадженні підлягає доказуванню, зокрема, подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення).

Відповідно до ч.1 ст.101 КПК України висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень та зроблені за їх результатами висновки, обґрунтовані відповіді на запитання, поставлені особою, яка залучила експерта, або слідчим суддею чи судом, що доручив проведення експертизи.

Згідно ст.1 Закону України «Про судову експертизу», судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, досудового та судового слідства.

Положеннями ч.1 ст.242 КПК України встановлено, що експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження, або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Відповідно до п.2 ч.2 ст.242 КПК України, слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді, зокрема, для встановлення причин смерті.

Згідно ізст.243КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч.7 ст.244 КПК України, до ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням. Слідчий суддя має право не включити до ухвали запитання, поставлені особою, яка звернулася з відповідним клопотанням, якщо відповіді на них не стосуються кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду, обґрунтувавши таке рішення в ухвалі.

Відповідно до ч.3 ст.244 КПК України, клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п`яти днів із дня його надходження до суду.

Крім того, слідчий суддя враховує, що згідно ч.5 ст.9 КПК України, кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

Зокрема, у рішенні по справі «Любов Єфименко проти України» від 25 листопада 2010 року (заява № 75726/01). ЄСПЛ вказав на прямий зв`язок між порушенням принципу поваги до людської гідності з процесуальними гарантіями, що мають бути забезпечені на досудовій стадії розслідування, недотримання яких спричинило визнання порушення права на життя і права, яке забороняє нелюдське і таке, що принижує гідність, поводження відповідно до статей 2 і 3 Конвенції саме в зв`язку з затримкою в призначенні судово-медичних експертиз.

Тож, слідчий суддя, вивчивши клопотання заявника та долучені до нього матеріали, вважає, що у ньому наявні в цілому відомості визначені ст.244 КПК України, обставин, регламентованих частиною 4 вказаної статті, які б слугували підставою для повернення клопотання особі, яка його подала, слідчим суддею не встановлено.

Порушень вимог ст.244 КПК України, Глави 20 КПК України слідчі (розшукові) дії, та Глави 2 КПК України засади кримінального провадження, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено.

Враховуючи викладене, слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання, долучені до нього документи за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку вважає, що наявні у провадженні докази, передбачені параграфами 3-5 Глави 4 КПК України (показання, речові докази і документи, висновок експерта) свідчать про те, що клопотання є обґрунтованим, проведення експертизи в даному випадку необхідне для встановлення об`єктивної істини у кримінальному провадженні, при цьому, для з`ясування всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання в галузі судової медицини. В зв`язку з чим, клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Тож, слідчий суддя вважає за необхідне призначити експертизу в рамках даного кримінального провадження, проведення якої доручити експертам, поставивши на вирішення експерта питання, поставлені експертові особою, яка звернулася з даним клопотанням.

Керуючись ст.ст. 1-2, 7-29, 84, 91, 101, 223, 243-245, 309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя,

п о с т а н о в и в:

Клопотання слідчого Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , задовольнити.

Доручити експертам Київського науково-дослідного експертного криміналістичного центру МВС України провести експертизу безпеки життєдіяльності у кримінальному провадженні №12018100040003025 від 27.03.2018 року, за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.272 КК України

На вирішення експерта поставити таке питання:

-які технічні причини нещасного випадку, що стався з громадянином ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на будівництві ЖК «Флагман», за адресою: м. Київ, Дніпровський район, вул. Лобачевського, 7-А?

-які організаційні причини нещасного випадку, що стався з громадянином ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на будівництві ЖК «Флагман», за адресою: м. Київ, Дніпровський район, вул. Лобачевського, 7-А?

-чи відносяться роботи, які виконував постраждалий ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 на будівництві ЖК «Флагман», за адресою: м. Київ, Дніпровський район, вул. Лобачевського, 7-А, до робіт з підвищеною небезпекою?

-чи мали місце невиконання встановлених норм в області охорони праці і безпеки життєдіяльності в діях посадових осіб ТОВ «Діві Інженерінг»?

-якщо так, то чи перебувають виявлені невиконання встановлених норм в області охорони праці і безпеки життєдіяльності у причинно наслідковому зв`язку з настанням нещасного випадку що стався з громадянином ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на будівництві ЖК «Флагман», за адресою: м. Київ, Дніпровський район, вул. Лобачевського, 7-А?

У разі необхідності експерту направити матеріали кримінального провадження.

Надати згоду, у разі необхідності, на часткове або повне знищення поданих об`єктів дослідження або речових доказів, якщо таке передбачене методикою дослідження.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді, та є обов`язковою до виконання на всій території України.

Слідчий суддя:

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.09.2018
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу76601140
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —755/4985/18

Ухвала від 03.10.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Курило А. В.

Ухвала від 19.12.2018

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Курило А. В.

Ухвала від 29.11.2018

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Курило А. В.

Ухвала від 29.11.2018

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Курило А. В.

Ухвала від 29.11.2018

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Курило А. В.

Ухвала від 11.10.2018

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Курило А. В.

Ухвала від 19.09.2018

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Курило А. В.

Ухвала від 19.09.2018

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Курило А. В.

Ухвала від 07.08.2018

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Курило А. В.

Ухвала від 07.08.2018

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Курило А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні