Справа № 2-3082/09
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2009 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області в складі:
головуючого судді – Присакар О.Я.,
при секретарі – Горбуновій Х.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізмаїлі справу за позовом ВАТ «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» в особі Ізмаїльського району електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення суми збитків,
ВСТАНОВИВ:
ВАТ «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» в особі Ізмаїльських районних електричних мереж звернулись до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення 1814,33 гривень, посилаючись на те, що відповідачем було допущено порушення правил користування електричною енергією для населення (далі ПКЕЕ), затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1357 від 26.07.1999 року, виражене у встановленні шунтируючої перемички від сітьового увіду за щитком, електроенергія споживається , але не враховується, в зв’язку з чим було складено акт від 22.09.2008 року № 0072115, на підставі якого нарахована сума збитку в розмірі 1814,33 гривень, проти виплати якої відповідач ухиляється.
Відповідач в судове засідання не прибув, про час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, через оголошення розміщене в газеті «Чорноморські новини», про причини неприбуття не повідомив, заперечень не надав, тому суд відповідно до ч.1 ст.224 ЦПК України ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за відсутності заперечень до того позивача.
Вислухавши представника позивача, розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
У відповідності з п.53 ПКЕЕ для населення розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується за Методікою нарахування розміру відшкодування збитків, заподіяних електропостачальнику внаслідок порушення споживачем ПКЕЕ, затвердженою постановою НКРЕ від 08.02.2007 року №154, відповідно до оформленого акту про виявлення порушень за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення та визначаються судом у розмірі 1814,33 грн.
В судовому засіданні встановлено, що в результаті проведення перевірки представниками енергозабезпечуючої організації 22.10.2008 року в присутності ОСОБА_1 було виявлено порушення споживачем ПКЕЕН, яке виявилося у встановленні шунтируючої перемички від сітьового увіду за щитком, електроенергія споживається, але приладом обліку не враховується, на підставі якого складений акт № 0072115 та нарахована сума заподіяного енергопостачальнику збитку за період з 22.04.2008 року по 22.10.2008 року у розмірі 1814,33 гривень.
Відповідно до ч.1 ст.1166 ЦК України майнова шкода, заподіяна неправомірними діями особистим немайновим правам або майну фізичної або юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному об’ємі особою, яка заподіяла, а тому враховуючи, що порушення вчинене ОСОБА_1, ступінь його вини, суд вважає за необхідне стягнути з нього на користь ВАТ «ЕК Одесаобленерго» в особі Ізмаїльського району електромереж заподіяні збитки в розмірі 1814,33 грн., судові витрати на ІТЗ в розмірі 30 грн. та держмито у розмірі 51 грн. відповідно до ст.88 ЦПК України.
Керуючись ст.ст.10,60,212-215 ЦПК України, ст.1166 ЦК України, п.п. 42,53 Правил користування електричною енергією для населення суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ВАТ «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» в особі Ізмаїльського району електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення суми збитків – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» в особі Ізмаїльського району електричних мереж збитки в сумі 1814,33 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» в особі Ізмаїльського району електричних мереж витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 гривень та держмито в розмірі 51 гривні.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Заява про апеляційне оскарження заочного рішення суду може бути подана позивачем до Ізмаїльського міськрайоного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на заочне рішення суду подається позивачем до апеляційного суду Одеської області через Ізмаїльський міськрайонний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2009 |
Оприлюднено | 02.02.2010 |
Номер документу | 7660733 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Каховський міськрайонний суд Херсонської області
Єйбог Ігор Миколайович
Цивільне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Присакар Олександр Якович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні