ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
18 вересня 2018 р. Справа № 10/63/2011/5003
Господарський суд Вінницької області у складі: головуючий суддя Тісецький С.С., при секретарі судового засідання Незамай Д.Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду матеріали у справі
про визнання банкрутом
представники сторін:
арбітражний керуючий (ліквідатор) Сокольвак М.В.
ФОП Юрій М.М.: Юрій В.І., за довіреністю
Козятинського ОУ ПФУ Вінницької області: Кучер Г.М., за довіреністю
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Господарського суду Вінницької області перебуває справа за заявою Козятинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про банкрутство ТОВ "Жигалівське".
Провадження у справі перебуває на стадії ліквідаційної процедури.
Так, постановою суду від 03.07.2014 року визнано ТОВ "Жигалівське" банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором арбітражного керуючого Сокольвака М.В.
Ухвалою суду від 20.06.2018 року, зокрема, продовжено строк ліквідаційної процедури повноважень та повноважень ліквідатора до 18.09.2018 року, відкладено розгляд справи на 18.09.2018 року.
На визначену дату в судове засідання з'явились представники ініціюючого кредитора, ФОП Юрій М.М. та арбітражний керуючий Сокольвак М.В.
В ході розгляду справи арбітражний керуючий Сокольвак М.В. підтримав подане до суду 18.09.2018 року клопотання № 01-21/214 від 18.09.2018 року про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута на три місяці, в зв'язку з необхідністю зняття з обліку зареєстрованої за банкрутом техніки та підготовки остаточного звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута у даній справі. До вказаного клопотання також додано поточний звіт ліквідатора боржника про виконану роботу станом на 18.09.2018 року та протокол засідання комітету кредиторів боржника № 15 від 18.09.2018 року, на якому, окрім іншого, розглянуто питання щодо продовження строку ліквідаційної процедури банкрута та повноважень ліквідатора у даній справі.
Представники кредиторів не заперечили щодо даного клопотання.
Суд, за результатами розгляду вказаного клопотання та доданого до нього проміжного звіту, дослідивши матеріали справи та заслухавши учасників провадження, дійшов наступних висновків з огляду на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до ч. 6 ст. 12 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч. 2 ст. 119 ГПК України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Враховуючи наведе, за наслідками розгляду вказаних клопотання та звіту, дослідивши письмові докази наявні в матеріалах справи, суд дійшов висновку про прийняття до відома поточного звіту ліквідатора та про задоволення клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута у даній справі на три місяці.
Також, в ході розгляду справи арбітражний керуючий Сокольвак М.В. підтримав подане до суду 18.09.2018 року клопотання № 01-21/215 від 18.09.2018 року про зняття всіх арештів, накладених на майно банкрута та зобов'язання ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області зняти з обліку зареєстровану за банкрутом техніку.
Представники кредиторів щодо даного клопотання поклались на розсуд суду.
Суд, за результатами розгляду вказаного клопотання, дослідивши матеріали справи та заслухавши учасників провадження, дійшов наступних висновків з огляду на таке.
Так, клопотання мотивовано тим, що техніка банкрута була реалізована, зокрема, трактори колісні були реалізовані ліквідатором в ході ліквідаційної процедури банкрута, а комбайн зерновий було продано ще до банкрутства ТОВ "Жигалівське". Однак, вказана техніка на даний час рахується за банкрутом, про що свідчить лист ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області № 02-10/2899 від 12.06.2018 року. На письмове звернення до ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області ліквідатором відповіді не отримано; при безпосередньому зверненні до інспектора ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області, останнім від ліквідатора вимагались додаткові документи для зняття з обліку списаної техніки; в подальшому інспектором повідомлено про неможливість зняття техніки з обліку, оскільки трактори також зареєстровані як власність ТОВ "Калинівський ЕЗДМ", на майно якого накладено арешти.
В судовому засіданні ліквідатор пояснив суду, що ним не вчинялись дії щодо з'ясування обставин щодо наявності подвійної реєстрації права власності на техніку за банкрутом та за ТОВ "Калинівський ЕЗДМ"; питання щодо того, кому саме належить техніка ліквідатором також не з'ясовувалось.
В силу ч. 3 ст. 13 ГПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
В силу ч. 1, ч. 2 ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно ч. 1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч. 1 ст. 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Згідно ч.1, ч.2 ст. 79 ГПК України, достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
При цьому, ліквідатором до клопотання додано лише копію листа на адресу керівника ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області щодо зняття з обліку майна. Разом з тим, доказів щодо викладених у клопотання обставин стосовно подвійної реєстрації права власності на майно та відповідь ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області - до клопотання не надано.
За наведених обставин, враховуючи те, що ліквідатором не з'ясовано питання щодо подвійної реєстрації права власності на техніку за банкрутом та за ТОВ "Калинівський ЕЗДМ", за відсутності доказів на підтвердження доводів, викладених у клопотанні, суд дійшов висновку, що клопотання арбітражного керуючого Сокольвака М.В. № 01-21/215 від 18.09.2018 року задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 37-48, 98 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 2, 3, 12 ч. 6, 18, 119, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України суд, -
У Х В А Л И В :
1. Продовжити строк ліквідаційної процедури товариства з обмеженою відповідальністю "Жигалівське" та повноважень ліквідатора Сокольвака М.В. до 11.12.2018 року.
2. Прийняти до відома проміжний звіт арбітражного керуючого (ліквідатора) Сокольвака М.В. про виконану роботу по справі № 10/63/2011/5003 станом на 18.09.2018 року.
3. Відмовити в задоволенні клопотання арбітражного керуючого (ліквідатора) Сокольвака М.В. № 01-21/215 від 18.09.2018 року .
4. Розгляд справи призначити на 11.12.2018 року - 12:00 год., в приміщенні Господарського суду Вінницької області (вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018).
5. Арбітражному керуючому (ліквідатору) надати суду звіт про виконану роботу по справі та вжити заходів до завершення ліквідаційної процедури банкрута.
6. Ухвалу направити згідно переліку рекомендованим листом.
Згідно ч. 1 ст. 235 ГПК України, ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом чи Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені ст.ст. 254-256, пп. 17.5 п. 17 ч. 1 перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Тісецький С.С.
Віддрук. 7 прим.:
1 - до справи;
2 - ТОВ "Жигалівське" (22400, Вінницька область, Калинівський район, с. Жигалівка,
вул. Колгоспна, 13);
3 - арбітражному керуючому Сокольваку М.В. (21037, АДРЕСА_2);
4 - ФОП Юрій Марії Михайлівні (21029 АДРЕСА_1);
5 - Калинівському районному центру зайнятості (вул. Дзержинського, 47, м. Калинівка, Вінницька область);
6 - ОСОБА_5 (АДРЕСА_3);
7 - Козятинському об'єднаному управлінню ПФУ Вінницької області (вул. Винниченка, буд. 56, м. Козятин, Вінницька область, 22100).
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2018 |
Оприлюднено | 21.09.2018 |
Номер документу | 76608224 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Тісецький С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні