УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
21 вересня 2018 р. Справа № 0240/3289/18-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Воробйова Інна Анатоліївна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської райдержадміністрації
до: Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області,
про: зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської райдержадміністрації до Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області про зобов'язання вчинити дії.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтею 5 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України передбачено право на звернення до адміністративного суду. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб та повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтями 160, 161 КАС України.
Норми статтей 160, 161 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання положень даних норм свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
При цьому, документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж, або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку.
У разі коли сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, додається довідка, засвідчена підписом контролера та скріплена печаткою установи банку.
Як видно, до позовної заяви додано копію платіжного доручення №1401 (датованого 11.09.2018 р) про сплату судового збору в сумі 1762, 00 грн.
У зв'язку з наведеним та враховуючи відсутність оригіналу платіжного документу, є необхідним надати позивачу докази сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі.
Окремо, суд вказує й наступне.
Відповідно до частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, серед іншого : виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Як видно зі змісту адміністративного позову, позивач вказує, що відповідач безпідставно отримав і утримує грошові кошти у розмірі 108 276, 22 грн., при цьому, не зазначає, які докази підтверджують вказану обставину та не надає їх.
Відтак, є необхідним вказати та надати докази, якими підтверджується перебування та утримання відповідачем коштів в сумі 108 276, 22 грн., які як вказує позивач належать йому.
За правилами визначеними частиною першою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене вважаю, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. 169 КАС України, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської райдержадміністрації до Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області про зобов'язання вчинити дії , залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу у 10-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду, а саме: надати оригінал платіжного доручення №1401 (датованого 11.09.2018 р) про сплату судового збору в сумі 1762, 00 грн. та вказати, які докази підтверджують перебування та утримання відповідачем коштів в сумі 108 276, 22 грн., які як вказує позивач належать йому.
3. Дану ухвалу направити позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Воробйова Інна Анатоліївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2018 |
Оприлюднено | 24.09.2018 |
Номер документу | 76610137 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні