Справа № 2 - 802/2008 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2008 року Таращанський районний суд Київської області в
складі:
головуючого: Бабоїд О.М.
при секретарі: Різник Н.В.
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні м. Тараща цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Таращанської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з даним позовом.
В судове засідання позивач не з’явився, про час та місце розгляду справи належно повідомлений, про причини неявки суду не повідомив, проте в позовній заяві вказав, що просить розглядати справу у його відсутність та без фіксування судового процесу технічними засобами.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав та не заперечує проти його задоволення. Просить не фіксувати судовий процес технічними засобами.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову судове рішення ухвалюється при проведенні попереднього судового засідання в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності до того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
За письмовим клопотанням сторін фіксування судового процесу здійснюється без застосування технічних засобів.
Судом встановлено, що не склавши за життя заповіту, 07.01.2007 року померла мати позивача ОСОБА_2 і після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з житлового будинку розташованого в м. Тараща по вул. Перемоги, 13 Київської області.
Спадкоємцем за законом є позивач. 1нших спадкоємців за законом та за заповітом не має.
Позивач фактично прийняв спадщину відразу після смерті ОСОБА_2, оскільки користувався спадковим майном, проте у встановлений законом шестимісячний строк не звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини після смерті спадкодавця, оскільки пропустив даний строк, незнаючи досконало чинне цивільне законодавство.
У листопаді місяці 2008 року позивач звернувся до державного нотаріуса Таращанської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, проте у видачі Свідоцтва на спадкове майно йому було відмовлено, в зв’язку з пропуском шестимісячного строку з дня відкриття спадщини.
Статтею 1270 Цивільного Кодексу України передбачено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Частиною 3 ст. 1272 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, суд дійшов до висновку, що строк для прийняття спадщини пропущений позивачем з поважної причини, а тому йому необхідно визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
За таких обставин позов підлягає задоволенню.
Вказані обставини встановлено з матеріалів справи, вивчених в судовому засіданні.
Судові витрати позивач бере на себе.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 130, 174, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, ст. ст. 1223, 1258, 1261, 1268, 1270, 1273 - 1275 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в три місяці для подання ним заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, яка померла 07.01.2007 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Таращанський суд шляхом подачі в 10 -денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суд | Таращанський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2008 |
Оприлюднено | 02.02.2010 |
Номер документу | 7663804 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Таращанський районний суд Київської області
Бабоїд О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні