Справа № 523/1521/17
Провадження №2/523/2172/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" вересня 2018 р. м.Одеса
Суворовський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді Шепітко І.Г.
при секретарі Мица А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №22 в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ФОП ОСОБА_2, ФОП ОСОБА_3, ФОП ОСОБА_4, ФОП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6, ПП Фірма КІМС , про стягнення матеріальної та моральної шкоди , -
В С Т А Н О В И В :
У провадженні суду знаходиться зазначена цивільна справа.
Для вирішення заявлених вимог, представник позивача у справі ОСОБА_7 звернувся до суду з клопотанням щодо призначення судової біологічної та хімічної експертизи, на вирішення якої просить поставити наступні запитання: чи піддавалася дублянка реставрації в місці лівого карману (встановити на підставі професійного огляду стану тканини предмета-носія); яка природа речовини (схожої на засохлий клей з характерним запахом на лівому кармані, де на дублянці після хімчистки зіпсовано кусок хутра), виявленої на предметі-носії; який спосіб нанесення неорганічної речовини на предмет-носій; та до якого виду належить неорганічна речовина, виявлена на предметі-носії? Також представник просив на вирішення експерта поставити питання щодо встановлення її хімічного складу та визначити рівень шкідливості, який призвів до псування дублянки.
Проведення експертизи представник позивача просив доручити Одеському науково-дослідному інституту судових експертиз в Одеській області, що знаходиться за адресою: м.Одеса, вул.Ланжеронівська, буд.21.
Відповідно до ст.76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами зокрема - висновками експертів.
Згідно з ч.1 ст.102 ЦПК України, висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до ч.1 ст.103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до п.17 Постанови Пленуму Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду №5 від 12.06.2009 року, для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, призначає експертизу, коли необхідність експертного висновку випливає з обставин справи і поданих доказів.
Згідно ст.1 Закону України Про судову експертизу , судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об'єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів досудового розслідування чи суду.
Вивчивши матеріали справи, враховуючи, що для з'ясування ряду обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання, з метою всебічного, повного, об`єктивного та вчасного вирішення справи, суд вважає за необхідне призначити судову біологічну та хімічну експертизу, проведення якої доручити Одеському науково-дослідному інституту судових експертиз, що знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Ланжеронівська, буд.21.
Відповідно до ч.1 ст.107 ЦПК України, матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, суд вважає, що на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст.103, 104, 106, 107, 252, 253 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Призначити у справі судову біологічну та хімічну експертизу, на вирішення якої поставити наступні запитання:
- чи піддавалася дублянка реставрації в місці лівого карману (встановити на підставі професійного огляду стану тканини предмета-носія) ?
- яка природа речовини (схожої на засохлий клей з характерним запахом на лівому кармані, де на дублянці після хімчистки зіпсовано кусок хутра), виявленої на предметі-носії ?
- який спосіб нанесення неорганічної речовини на предмет-носій ?
- до якого виду належить неорганічна речовина, виявлена на предметі-носії?,
- встановити хімічний склад речовини та визначити рівень шкідливості, який призвів до псування дублянки.
Проведення експертизи доручити експерту Одеського науково-дослідного інституту судовихз експертиз, що знаходиться за адресою: 65011, м.Одеса, вул.Ланжеронівська, 21, попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України.
Роз'яснити сторонам по справі наслідки ухилення від участі в проведенні експертизи, які передбачені ст.109 ЦПК України, відповідно до якої у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Оплату за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 .
Цивільну справу №523/1521/17 направити експерту для ознайомлення та проведення експертизи .
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області протягом 15 днів з моменту проголошення.
Суддя:
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2018 |
Оприлюднено | 26.09.2018 |
Номер документу | 76673894 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Шепітко І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні