КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
26 вересня 2018 року м. Кропивницький Справа № 1140/2590/18
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Сагун А.В., розглянувши матеріали у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Агро-ресурс 2014 , АДРЕСА_1, 25031, до Державної фіскальної служби України, пл. Львівська, 8, м. Київ, 04655, про визнання протиправними дії, визнання протиправним та скасування рішення, а також зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Агро-ресурс 2014 звернувся до суду з позовом, в якому просить:
- визнати протиправними дії Державної фіскальної служби України щодо не проведення реєстрації податкової накладної №6 від 27.11.2017 р., складеної товариством з обмеженою відповідальністю Агро-Ресурс 2014 ;
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймала рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, від 05.01.2018 року №540285/39036893;
- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну №6 від 27.11.2017 р., складену товариством з обмеженою відповідальністю Агро-ресурс 2014 , в Єдиному реєстрі податкових накладних, днем її подання;
-визнати протиправними дії Державної фіскальної служби України щодо не проведення реєстрації податкової накладної №4 від 12.12.2017 р., складеної товариством з обмеженою відповідальністю Агро-Ресурс 2014 ;
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймала рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, від 22.01.2018 року №566369/39036893;
- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну №4 від 12.12.2017 р., складену товариства з обмеженою відповідальністю Агро-Ресурс 2014 , в Єдиному реєстрі податкових накладних, днем її подання.
При ознайомленні з матеріалами позовної заяви, встановлено, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених ст. ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Так, в порушення вищевказаної норми в позовній заяві не зазначено офіційні електронні адреси позивача.
Окрім того, відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею сьомою Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено, що у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2018 року становить 1762 гривень.
Зі змісту пп.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено шість позовних вимог немайнового характеру, чотири з яких є похідними. Тобто за дві позовні вимоги, вказаних в позовній заяві, позивачеві належить сплатити по 1762,00 грн. судового збору, відповідно до абз.2 ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» .
Позивачем до суду надано платіжне доручення №359 від 13.09.2018 року про сплату судового збору в розмірі 1762,00 грн.
З огляду на вищевикладене, для усунення вищевказаного недоліку позовної заяви позивачеві до суду необхідно надати докази сплати судового збору у розмірі 1762,00 грн. (1762,00 грн. х 2 - 1762,00 грн.).
Окрім того, згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач звернувся до суду з вимогами, зокрема, про визнання протиправним та скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймала рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 05.01.2018 року та від 22.01.2017 року.
Тобто, для звернення до суду щодо оскарження них рішень чинним законодавством України встановлений шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про такі рішення.
З огляду на те, що зі змісту позовної заяви неможливо встановити, коли саме позивачеві стало відомо про оскаржувані рішення від 05.01.2018 року та від 22.01.2017 року необхідно повідомити суд, вказавши конкретну дату, коли йому стало відомо про такі (коли позивач отримав рішення тощо), надавши відповідні документальні докази. У разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивачу, на виконання вимог ч.6 ст.161 КАС України, необхідно надати заяву про поновлення такого строку та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху з встановленням строку для усунення недоліку.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю Агро-ресурс 2014 до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними дії, визнання протиправним та скасування рішення, а також зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити вказані в описовій частині ухвали недоліки позовної заяви протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення вказаних недоліків позовної заяви у встановлений строк, остання буде вважатися неподаною та повернута особі, що подала позовну заяву.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду ОСОБА_1
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2018 |
Оприлюднено | 26.09.2018 |
Номер документу | 76689522 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
А.В. Сагун
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні