Справа № 188/606/13-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2018 року смт.Петропавлівка
Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючої судді Курочкіної О.М.,
секретар судового за сіданрня ОСОБА_1,
під час судового засідання в залі суду сел. Петропавлівка у справі за позовом ФОП ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа Петропавлівська районна державна адміністрація Дніпропетровської області про визнання права власності на врожай вирощений на земельній ділянці площею 77.9259 га та стягнення збитків та зустрічним позовом ОСОБА_3 до ФОП ОСОБА_2 про визнання права власності на зібраний врожай вирощений на земельній ділянці площею 77.9259 га, стягнення збитків, встановлення факту самовільного зайняття земельної ділянки, отримавши заяву про самовідвід судді
ВСТАНОВИВ:
Головуючою по справі, суддею Курочкіною О.М. заявлено про самовідвід з метою уникнення сумнівів в її об'єктивності та неупередженості.
В обґрунтування заяви зазначено, що ОСОБА_4 26.09.2018 року по справі про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, яке на розгляді в Павлоградському міськ айонному суді Дніпропетровської області, заявлено клопотання в якому зазначено про взаємозв'язок посадових осіб з особами, що є сторонами у справі 188/606//13-ц, провадження 2/188/6/2018.
З підстав, зазначених у статтях 36, 37, 38 ЦПК України суддя зобов'язаний заявити самовідвід (ч. 1 ст. 33 ЦПК України).
Згідно п.5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об'єктивності судді.
Частинами 1-2 ст. 40 ЦПК України визначено, що питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу.
Відповідно до ч.8, 9 ст. 40 ЦПК України, суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. Питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.
Обставини, викладені в заяві про самовідвід, дійсно можуть викликати сумніви в неупередженості та об'єктивності судді в цій справі, тому заявлений самовідвід є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, судді зобов'язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений.
Відповідно до п.д ч.1 ст.106 Закону України Про судоустрій і статус суддів , порушення правил щодо самовідводу є підставою дисциплінарної відповідальності судді.
Згідно з ч. 1 ст. 41 ЦПК України у разі задоволення заяви про відвід судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею, який визначається у порядку, встановленому статтею 33 цього Кодексу.
На підставі викладеного та керуючись п.д ч.1 ст.106 Закону України Про судоустрій і статус суддів , ст. ст. 33, 36, 40 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву про самовідвід судді Курочкіної О.М. задовольнити.
Передати справу для визначення судді, у порядку, встановленому частиною першою статті 33 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.
Суддя ОСОБА_4
Суд | Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2018 |
Оприлюднено | 28.09.2018 |
Номер документу | 76739439 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області
Курочкіна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні