10.2.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про заміну сторони правонаступником
01 жовтня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/1038/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про заміну стягувача у судовому провадженні у справі № 812/1038/14 за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Красний Луч Луганської області до Державного підприємства "Донбасантрацит" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про заміну стягувача у судовому провадженні у справі № 812/1038/14 за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Красний Луч Луганської області до Державного підприємства "Донбасантрацит" про стягнення заборгованості.
Відповідно до п. 4 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105 Фонд соціального страхування України, утворюється шляхом злиття фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками у тому числі Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції.
На підставі вищевикладеного заявник просив замінити сторону виконавчого провадження по справі № 812/1038/14 з Відділення виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у Старобільському районі Луганської області на правонаступника на Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області.
Представник заявника в судове засідання не прибув, про дату час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, надав клопотання, у якому розгляд заяви просив проводити без його участі.
Представник боржника у судове засідання не прибув, про дату час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду невідомі.
Відповідно до частини дев'ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи положення статті 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 26.03.2014 Адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Красний Луч Луганської області до Державного підприємства "Донбасантрацит" про стягнення заборгованості задоволено повністю. Стягнуто з Державного підприємства "Донбасантрацит" (адреса: 94506, Луганська обл., м. Красний луч, вул. Косіора, буд. 10, код ЄДРПОУ 26403267) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Красний Луч Луганської області пеню нараховану на недоїмку у сумі 143 446,77 грн. (сто сорок три тисячі чотириста сорок шість гривень 77 копійок) (том 1 а.с. 34-35).
Ухвалою суду від 19 січня 2016 року відновлено втрачене судове провадження у справі № 812/1038/14 в частині процесуальних документів (том 1 а.с. 42-43).
Ухвалою Верховного суду від 18 квітня 2018 року у справі № 812/1038/14 замінено у справі сторону (позивача) з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Красний Луч Луганської області на Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Старобільському районі Луганської області (а.с. 232-237).
З 01.08.2017 згідно з п. 4 Постанови Правління Фонду соціального страхування України від 24.05.2017 № 34 забезпечується виконання Фондом соціального страхування України функцій та завдань, визначених Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, у зв'язку з чим, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та його робочі органи припиняють свою діяльність. Відповідно до п. 4 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105 Фонд соціального страхування України, утворюється шляхом злиття фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Відповідно до наказу Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.05.2017 № 664 припинено юридичну особу - Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Старобільському районі Луганської області (том 2 а.с. 8).
Згідно із передавальним актом від 08.08.2017 до правонаступника Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Старобільському районі Луганської області - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області передаються усі права та обов'язки, а також все майно (том 2 а.с. 10-14).
Згідно з частиною першою статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074, який визначає механізм здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - органи виконавчої влади) та їх територіальних органів, орган виконавчої влади утворюється шляхом утворення нового органу виконавчої влади або в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) одного чи кількох органів виконавчої влади. Орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Згідно з пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074, права та обов'язки органів виконавчої влади переходять:
у разі злиття органів виконавчої влади - до органу виконавчої влади, утвореного внаслідок такого злиття;
у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади;
у разі поділу органу виконавчої влади - до органів виконавчої влади, утворених внаслідок такого поділу;
у разі перетворення органу виконавчої влади - до утвореного органу виконавчої влади;
у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади - до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.
Відповідно до п. 4 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105 Фонд соціального страхування України, утворюється шляхом злиття фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Отже, судом встановлено, що Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками у тому числі Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції.
В обґрунтування заяви про заміну сторону у судовому провадженні, заявник посилається на норму частини четвертої статті 379 КАС України.
Відповідно до частини, четвертої першої статті 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
З аналізу наведеної норми вбачається, що суд замінює стягувача саме у виконавчому листі.
В матеріалах справи та в комп'ютерній програмі Діловодство спеціалізованого суду докази отримання позивачем виконавчого листа у справі № 812/1038/14 відсутні.
Таким чином, посилання заявником на ч. 4 ст. 379 КАС України як на підставу для заміну стягувача по справі є необґрунтованим.
Проте, відповідно до статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Оскільки Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Старобільському районі Луганської області реорганізовано в управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області, обов'язки Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Старобільському районі Луганської області передані останньому, усі права, обов'язки та все майно передані саме Управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області, тобто судом встановлено факт функціонального правонаступництва, суд вважає за необхідне здійснити заміну у справі сторони (позивача), з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Старобільському районі Луганської області на правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області.
Керуючись статтями 241, 243, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про заміну стягувача у судовому провадженні у справі № 812/1038/14 за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Красний Луч Луганської області до Державного підприємства "Донбасантрацит" про стягнення заборгованості - задовольнити частково.
Замінити у справі сторону (позивача) - Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Старобільському районі Луганської області на правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (ідентифікаційний код 41313100, місцезнаходження: 93411, Луганська обл., місто Сєвєродонецьк, проспект Гвардійський, будинок 30).
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2018 |
Оприлюднено | 02.10.2018 |
Номер документу | 76816307 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
О.В. Ірметова