Справа № 484/3915/18
Провадження № 2/484/1624/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2018 року м. Первомайськ
Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Маржина Т.В., ознайомившись із клопотанням ОСОБА_1 про розгляд справи в порядку загального позовного провадження у справі за позовом Акціонерного товариства Миколаївобленерго до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, завданих внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення (ПКЕЕН), ціна позову 81 341 грн. 35 коп., -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебуває цивільна справа за позовом АТ Миколаївобленерго до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, завданих внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення (ПКЕЕН), ціна позову 81 341 грн. 35 коп.
Ухвалою від 31.08.2018 року відкрито провадження в цивільній справі та призначено справу до судового розгляду за правилами спрощенного позовного провадження, без виклику сторін.
26.08.2018 року від ОСОБА_1 надійшло клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, мотивоване тим, що вона ніколи не порушувала ПКЕЕН і ніякого самовільного підключення струмоприймачів поза приладами обліку не було. Крім того, позивачем заявлено клопотання про виклик представника позивача у судове засідання, тобто у справі відсутнє клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження; для неї дана справа має велике значення через великий розмір ціни позову і під час судового розгляду необхідно дослідити докази і допитати свідків. Посилаючись на норми ЦПК України, відповідач просить постановити ухвалу про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим судовим засіданням.
Ознайомившись із клопотанням, суд приходить до висновку проте, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.4 ст. 19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначається для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд; справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Частиною 6 ст. 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення).
Відповідно до п.4 ч.2 ст. 187 ЦПК України при прийнятті позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє хвалу, в якій зазначаються: за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа; дата, час і місце проведення судового засідання для розгляду справи по суті, якщо справа буде розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до ч. 4 ст. 187 ЦПК України, якщо суд в ухвалі про відкриття провадження у справі за результатами розгляду відповідного клопотання позивача вирішує розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження, суд визначає строк відповідачу для подання заяви із запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, який не може бути меншим п'яти днів з дня вручення ухвали.
Частиною 1 ст. 274 ЦПК України передбачено перелік справ, які однозначно розглядаються в порядку спрощеного позовного провадження, а саме: малозначні справи, справи що виникають з трудових відносин та справи про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд.
Також законом визначено коло інших справ, які можуть розглядатись у порядку спрощеного позовного провадження. Згідно ч.2 ст. 274 ЦПК України - це може бути будь-яка справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Зокрема, частиною 4 ст. 274 УЦПК України передбачено, що в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя; щодо спадкування; щодо приватизації державного житлового фонду; щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування відповідно до глави 12 цього розділу; справи, в яких ціна позову перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об'єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 1-5 цієї частини.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує ціну позову, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, в тому числі: чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес, а також думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Зазначені обставини в сенсі ч.ч. 1-3 ст. 274 ЦПК України мають значення лише для справ, зазначених у ч.2 ст. 274 ЦПК України.
Надана справа віднесена до малозначних справ, оскільки ціна позову у ній не перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, і вона є справою незначної складності.
Для прийняття судом рішення про розгляд даної справи у спрощеному позовному провадженні не потрібне клопотання позивача, оскільки вона є малозначною і однозначно розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, про що суд відповідно до п.4 ч.12 ст. 187 та ч.1 ст.277 ЦПК України зазначає в ухвалі про відкриття провадження.
При цьому відповідно до ч.7 ст. 277, ч.ч. 2-6 ст. 277 ЦПК України в даному випадку не застосовується, оскільки відповідно до положень ЦПК справа підлягає розгляду тільки в порядку спрощеного позовного провадження.
Враховуючи наведене, оскільки відповідно до п.1 абз.1 ч.4 ст. 19, ч.6 ст. 19, п.1 ч.1 ст. 274 ЦПК України надана справ підлягає розгляду тільки в порядку спрощеного позовного провадження, відповідно до ч.7 ст. 277 ЦПК України клопотання відповідачки про розгляд справи в порядку загального позовного провадження та призначення підготовчого судового засідання не підлягає задоволенню.
Відповідачці слід роз'яснити, що у справах спрощеного позовного провадження, відзив подається протягом п'ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими ЦПК України для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними главою X ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 187, 274, 277, 259, 260ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження та призначення підготовчого судового засідання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
СУДДЯ:
Суд | Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2018 |
Оприлюднено | 02.10.2018 |
Номер документу | 76825450 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Маржина Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні