ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м.Харків, пр.Науки, 5
У Х В А Л А
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ (ПРОВАДЖЕНЬ) У СПРАВІ ПРО БАНКРУТСТВО
01.10.2018р. Справа №905/1697/18
Суддя господарського суду Донецької області Чорненька І.К.,
розглянувши матеріали
за заявою боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ломтера» (код ЄДРПОУ 40832294), м.Краматорськ, Донецька область
про відкриття провадження у справі про банкрутство на підставі ст.95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ,
Представники:
від боржника: не з'явився.
До господарського суду Донецької області 11.09.2018р. надійшла заява ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ломтера» про порушення справи про банкрутство на підставі ст.95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Для розгляду вищезазначеної заяви автоматизованою системою документообігу суду визначено суддю Чорненьку І.К.
Відповідно до вимог ст.114 Закону про банкрутство та Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, затвердженого Постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 14.07.2016р. №8, 12.09.2018р. суддею Чорненькою І.К. здійснено електронний запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого.
Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України визначено ОСОБА_2 (свідоцтво №317 від 28.02.2013р.; поштова адреса: вул. Харківська, буд. 6, м.Буди, Харківська обл., 62456).
Ухвалою господарського суду Донецької області від 17.09.2018р. прийнято до розгляду заяву про порушення провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ломтера» (код ЄДРПОУ 40832294), м.Краматорськ, Донецька область; проведення підготовчого засідання призначено на 01.10.2018р. на 14:00год.
24.09.2018 до господарського суду надійшло клопотання боржника про долучення до матеріалів справи документів згідно додатку.
Розглянувши у судовому засіданні 01.10.2018р., матеріали заяви боржника про порушення провадження у справі про банкрутство, подані документи, судом встановлено наступне:
В силу ст.3 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України «Про міжнародне приватне право» , Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно ч.6 ст.12 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі за текстом - Закон про банкрутство).
Згідно ч.1, 2, 4 ст.2 Закону про банкрутство провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч.1 ст.95 Закону про банкрутство, якщо вартості майна боржника-юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
На підтвердження проведення досудової процедури ліквідації заявником надано:
- копія протоколу №10 від 13.06.2018р. загальних зборів учасників ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ломтера» , на яких прийнято рішення про припинення діяльності товариства шляхом ліквідації та про призначення головою ліквідаційної комісії ОСОБА_3;
- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 11.09.2018р., який містить відомості про перебування ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ломтера» з 13.06.2018р. в стані припинення за рішенням засновників та про визначення засновниками строку для заявлення кредиторами своїх вимог до 13.08.2018р.;
- докази звернення кредитора до боржника з вимогами про сплату заборгованості;
- перелік кредиторів ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ломтера» ;
- докази проведення інвентаризації майна (наказ №1 від 03.09.2018р. про створення інвентаризаційної комісії та проведення інвентаризації; інвентаризаційний опис товарно-матеріальних цінностей станом на 03.09.2018р.; акт інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами і кредиторами від 03.09.2018р.; інвентаризаційний опис основних засобів від 03.09.2018р.);
- проміжний ліквідаційний баланс станом на 03.09.2018р., протокол №11 від 03.09.2018р. загальних зборів учасників ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ломтера» про затвердження проміжного ліквідаційного балансу станом на 03.09.2018р.;
- докази направлення повідомлення про припинення підприємницької діяльності на адресу податкового органу (заява форми №8-ОПП від 26.06.2018р);
- інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта та Витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна станом на 10.09.2018р. про відсутність рухомого та нерухомого майна боржника.
Згідно з частинами 1, 3, 5 ст.105 ЦК України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.
Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.
Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.
Відповідно до п.1 ч.1 та ч.3 ст.110 ЦК України, юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку з закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами. Якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.
Згідно з ч.8 ст.111 ЦК України, ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Отже, враховуючи зазначені вимоги Закону про банкрутство, необхідними передумовами для звернення зі заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку ст.95 Закону є: згідно з вимогами ст.ст.105-111 ЦК України - виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства, складання проміжного ліквідаційного балансу за наслідком проведених ліквідаційною комісією дій в ліквідаційній процедурі та затвердження його компетентним органом юридичної особи боржника.
Заява про порушення справи про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ломтера» , прийнята до розгляду господарським судом Донецької області, подана боржником на підставі ст.95 Закону про банкрутство.
Загальними зборами учасників ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ломтера» (протокол №10 від 13.06.2018р.) прийняте рішення припинити діяльність підприємства у зв'язку з ліквідацією та призначити головою ліквідаційної комісії ОСОБА_3.
В Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 13.06.2018р. внесений запис про перебування ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ломтера» в стані припинення за рішенням засновників з визначеним строком для заявлення кредиторами своїх вимог - 13.08.2018р. (Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на 11.09.2018р.).
Головою ліквідаційної комісії 26.06.2018р. подано заяву про припинення платника податків форми №8-ОПП до ДПІ у м.Краматорську ГУ ДФС у Донецькій області.
Головою ліквідаційної комісії ТОВ «Ломтера» , також у відповідності до приписів п.7 ст.111 Цивільного кодексу України для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості були направлені запити до ДПІ у м.Краматорську ГУ ДФС у Донецькій області, ГУ ДФС у Донецькій області, Краматорського міського відділення управління ФСС України в Донецькій області, Ірпінського відділення управління виконавчої дирекції ФСС України у Київській області, управління Пенсійного фонду України у м.Краматорську Донецької області, Краматорського міського центру зайнятості, Ірпінського міського центру зайнятості, Ірпінського відділення ГУ ДФС у Київській області, Ірпінського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області.
Згідно довідки ДПІ у м.Краматорську ГУ ДФС у Донецькій області станом на 05.07.2018р. боржник ТОВ «Ломтера» не має рахунків, відкритих у фінансових установах.
Відповідно до листа Ірпінського відділення ГУ ДФС у Київській області про надання інформації станом на 10.07.2018р. боржник ТОВ «Ломтера» не має рахунків, відкритих у фінансових установах, окрім рахунку в Казначействі України.
Після опублікування відомостей про припинення юридичної особи ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ломтера» , до голови ліквідаційної комісії звернулось ТОВ «Дарт Проект» , з кредиторськими вимогами за договором постачання №7 від 27.04.2017р. на суму 150320,00грн.
Відповідно до заяви про порушення справи про банкрутство, матеріалів інвентаризації боржника та проміжного ліквідаційного балансу станом на 03.09.2018р. в касі підприємства наявні грошові кошти у розмірі 600,00грн. Інші майнові активи у боржника відсутні.
Таким чином, у боржника недостатньо майна для задоволення вимог кредиторів.
03.09.2018р. загальними зборами учасників ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ломтера» (протокол №11 від 03.09.2018р.) затверджено проміжний баланс підприємства та прийнято рішення звернутись до господарського суду Донецької області із заявою про порушення справи про банкрутство на підставі ст.95 Закону про банкрутство.
Що стосується виконання вимог п.7, 10, 11 ст.111 ЦК України, суд зазначає, що стаття 111 Цивільного кодексу України передбачає здійснення певних дій комісією з ліквідації (ліквідатором) щодо добровільної ліквідації юридичної особи, які включають в себе відповідні етапи.
Приписи п.1 ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» які, у цьому випадку, мають спеціальних характер перед нормами іншими законодавчих актів зобов`язують ліквідатора у випадку виявлення факту недостатності активів для задоволення вимог кредиторів припинити процедуру позасудової ліквідації та звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство.
За змістом вищевикладених етапів ліквідаційної процедури факт недостатності активів може бути виявлений саме після закінчення терміну для заявлення вимог кредиторів, проведення інвентаризації майнових активів, складення за затвердження власником проміжного ліквідаційного балансу.
Суд зауважує, що факт відкриття судової процедури банкрутства не позбавляє органи доходів та зборів, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, як права на проведення перевірок будь якої фінансової звітності боржника ( і не звільняє боржника від обов`язку надання такої звітності) так і права, за наявності заборгованості боржника перед бюджетом, звернутись до суду із заявою про визнання кредитором після винесення постанови про визнання боржника банкрутом.
Отже, дослідивши вказані документи, судом встановлено дотримання заявником порядку добровільної ліквідації юридичної особи, визначеної законодавством України, до часу звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство на підставі ст.95 Закону про банкрутство.
З наданих документів вбачається недостатність активів ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ломтера» необхідних для погашення кредиторської заборгованості.
Відповідно до ч.2 ст.95 Закону про банкрутство за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після відкриття провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
Згідно ч.6 ст.16 Закону про банкрутство за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про: відкриття провадження у справі про банкрутство; відмову у відкритті провадження у справі про банкрутство.
Стаття 95 Закону про банкрутство, яка регламентує особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником, регулює спрощений порядок розгляду справ про банкрутство, оскільки положення вказаної статті не передбачають застосування процедур розпорядження майном боржника та санації.
У зв'язку з викладеним, в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника, що ліквідується власником зазначається частина відомостей, передбачена ч.9 ст.16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , а саме: відомості про відкриття провадження у справі про банкрутство та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Враховуючи викладене, суд встановив наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство, передбачених ст.ст.10, 16, 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Керуючись ст.ст.1, 2, 7, 10, 11, 16, 19, 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , ч.6 ст.12, ст.ст.120, 202, 234, 235, 255-257 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст.105-111 ЦК України господарський суд -
У Х В А Л И В:
Відкрити провадження у справі №905/1697/18 про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Ломтера» (84333, Донецька область, м.Краматорськ, вул.Румянцева, буд.24; код ЄДРПОУ 40832294) за заявою боржника на підставі ст.95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Призначити справу до розгляду в судовому засіданні на 16.10.2018р. на 10:40год., каб.320.
Викликати у судове засідання боржника.
Ухвалу про відкриття провадження у справі про банкрутство надіслати:
- боржнику;
- державному органу з питань банкрутства;
- державному реєстратору за місцезнаходженням боржника;
- державній виконавчій службі за місцезнаходженням боржника;
- державній податковій інспекції за місцезнаходженням боржника.
Ухвала набирає чинності у строк та порядку, визначеному ст. 8 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Ухвала може бути оскаржена протягом строку, встановленого ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Апеляційна скарга може бути подана учасниками справи до Донецького апеляційного господарського суду через господарський суд Донецької області (п.п.8, 17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України).
Суддя І.К. Чорненька
Вик.ОСОБА_4
надруковано примірників - 7
суду - 1
кредитору - 1
арбітражному керуючому - 1
ДОПБ - 1
держ. реєстратору - 1
ДВС - 1
ОДПС - 1
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2018 |
Оприлюднено | 04.10.2018 |
Номер документу | 76879066 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
І.К. Чорненька
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні