Ухвала
від 02.10.2018 по справі 914/1803/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

02.10.2018 р.                                                   Справа № 914/1803/18

Господарський суд Львівської області у складі судді Іванчук С.В., розглянувши матеріали позовної заяви: Заступника керівника Радехівської місцевої прокуратури Львівської області в інтересах держави в особі: Відділу освіти Радехівської районної державної адміністрації, м.Радехів Львівської області

до відповідача: Приватного підприємства «ПС Компані», м.Червоноград Львівської області

про зобов'язання виконати умови договору в натурі

Ціна позову – 127504,56грн.

          ВСТАНОВИВ:

На розгляд господарського суду поступив позов Заступника керівника Радехівської місцевої прокуратури Львівської області в інтересах держави в особі: Відділу освіти Радехівської районної державної адміністрації до Приватного підприємства «ПС Компані» про зобов'язання виконати умови договору в натурі, а саме повернути дрова паливні в кількості 189,9м.куб. на суму 127504,56грн.

Частиною 2 ст. 164 ГПК України передбачено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Відповідно до частин 1-5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Порядок засвідчення копій документів передбачений пунктом 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55. Згідно з вказаним стандартом відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Як вбачається з матеріалів, поданих на розгляд суду, долучено документи у неналежно засвідчених копіях, оскільки відповідно до вимог п.5 ст. 91 ГПК України не містять вказівки на дату засвідчення.

Згідно із п.8 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Прокурором всупереч п.8 ч.3 ст. 162 ГПК України не зазначено про наявність у нього, чи іншої особи оригіналів документів, які ним подано у неналежно засвідчених копіях.

За умовами ч.2 ст.9 Закону України “Про судовий збір” суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Згідно із ч.10. ст. 174 Господарського процесуального кодексу України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету. Правила цієї частини не застосовуються до заяв про забезпечення доказів або позову.

Прокурором, в підтвердження оплати судового збору, долучено до матеріалів позовної заяви платіжне доручення №1954 від 11.09.2018р. про сплату судового збору в сумі 1912,57грн., проте згідно даних інформаційної системи “Діловодство спеціалізованого суду” встановлено, що не підтверджується, зарахування до спеціального фонду Державного бюджету сплаченої суми судового збору.

Згідно із ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.162, ст.164, ст.174, ст.234, ст.235 Господарського процесуального кодексу України, суд –

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Заступника керівника Радехівської місцевої прокуратури Львівської області в інтересах держави в особі: Відділу освіти Радехівської районної державної адміністрації до Приватного підприємства «ПС Компані» про зобов'язання виконати умови договору в натурі залишити без руху.

Надати Заступнику керівника Радехівської місцевої прокуратури Львівської області 10-денний строк з дня вручення ухвали суду про залишення позовної заяви без руху для усунення таких недоліків:

Подати суду докази підтвердження зарахування сплати судового збору в сумі 1912,57грн. до державного бюджету, оплаченої платіжним дорученням №1954 від 11.09.2018р.

Надати належні докази до матеріалів справи оформлені відповідно до вимог ст. 91 ГПК України та в порядку встановленому чинним законодавством.

Подати суду письмово інформацію про наявність у прокурора, чи іншої особи оригіналів документів, які прокурором подано у неналежно засвідчених копіях.

У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

          Суддя                                                                       Іванчук С.В.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення02.10.2018
Оприлюднено08.10.2018
Номер документу76883034
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/1803/18

Ухвала від 13.12.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 07.12.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 07.11.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Рішення від 11.12.2018

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 03.12.2018

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 03.12.2018

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 20.11.2018

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 05.11.2018

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 02.10.2018

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні