Єдиний унікальний номер 448/1463/18
Провадження № 2/448/940/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
28.09.2018 року суддя Мостиського районного суду Львівської області Торська І.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Дидятицької сільської ради Мостиського району Львівської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом та встановлення факту проживання однією сім'єю,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду із вищевказаним позовом.
Згідно із положеннями ст.33 ЦПК України цивільна справа розподілена судді Мостиського районного суду Львівської області Торській І.В
Ознайомившись із змістом позовної заяви та додатками до неї, суд доходить висновку про необхідність прийняття справи до свого провадження та залишення позову без руху з наступних підстав.
Розглянувши матеріали позовної заяви, вважаю, що така підлягає залишенню без рух з наступних підстав.
Так, як вбачається із матеріалів справи позивачкою ставляться дві вимоги встановлення факту її проживання зі спадкодавцем ОСОБА_2 однією сім'єю не менше п'яти років до часу відкриття спадщини, а також про визнання за нею права власності на приватизовану земельну ділянку площею 0.94436га, що розташована на території Дидятицької сільської ради Мостиського району Львівської області
Частиною 3 ст.6 Закону України Про судовий збір , передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру
Відповідно до ст.4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями станом на 01.01.2017 рік ) - судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01 січня 2018 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1762 грн.
Пунктами 1 і 2 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір ( із змінами та доповненнями станом на 01.01.2017 рік) передбачено, що ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою становить 1 відсоток від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто не менше 704,80 грн.; за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 704,80 грн.
Тобто, позивач ОСОБА_1 необхідно було сплатити судовий збір в розмірі 704,80 грн. (27724,49х0,01%, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб) +704,80грн. (за подання до суду позовної заяви немайнового характеру )=1409,60грн. Згідно квитанції №TS200229 від 06.09.2018р. позивач оплатила судовий збір в розмірі 1057,20грн.
Відповідно до ч.2 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно до ч.4 ст.95 ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку встановленому чинним законодавством.
Порядок засвідчення копій документів визначений п.п. 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно розпорядчої документації Вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 року № 55. За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів "Згідно з оригіналом"; назви посади; особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища; дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.
Однак, всупереч вимог ст.95 ЦПК України копії документів, додані до позову, не засвідчені належним чином, визначеним законом (відсутні назва посади, ініціали, прізвище особи яка засвідчила документ, дата засвідчення копії документа).
Окрім того, не засвідчені належним чином і копія позовної заяви та додані до неї копії документів, для відповідача по справі.
Вищезазначені обставини позбавляють можливості суд вирішити питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до переконання, що вказана заява підлягає залишенню без руху, а позивачу необхідно надати строк для усунення недоліків, - здійснити доплату судового збору на суму 352,40грн. та засвідчити належним чином письмові докази подані до позову
На підставі викладеного, керуючись Законом України Про судовий збір , ст.ст.175-177, 185 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Дидятицької сільської ради Мостиського району Львівської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом та встановлення факту проживання однією сім'єю - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені в ухвалі недоліки.
Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків, вказаних в ухвалі суду позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.В.Торська
Суд | Мостиський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2018 |
Оприлюднено | 05.10.2018 |
Номер документу | 76914994 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мостиський районний суд Львівської області
Торська І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні