621/2248/17
1-кп/621/41/18
У Х В А Л А
03 жовтня 2018 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області
головуючий суддя ОСОБА_1
за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
потерпілих - ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
представника потерпілого - ОСОБА_6 ,
обвинуваченого - ОСОБА_7 ,
захисника - ОСОБА_8 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження №12015220000000777 за обвинуваченням ОСОБА_7 у злочині, передбаченому частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України,
у с т а н о в и в:
Згідно обвинувального акта від 27.09.2017 ОСОБА_7 обвинувачується у порушенні правил безпеки дорожнього руху, особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілої.
Під час судового розгляду представник потерпілого ОСОБА_6 подав письмове клопотання, підписане потерпілим ОСОБА_4 , про накладення арешту на поточний рахунок НОМЕР_1 цивільного відповідача ТОВ "Хармелія Трейдинг", який відкритий у АТ "Райффазен Банк Аваль" у м. Києві (МФО 380805, код ЄДРПОУ 38332486, ІПН 383324820016, свідоцтво платника ПДВ №200094494), з метою забезпечення цивільного позову.
На обґрунтування клопотання представник позивача ОСОБА_6 пояснив, що вжиття такого заходу є необхідним, оскільки ТОВ "Хармелія Трейдинг" останнім часом займається реалізацією належного йому майна, що може зробити неможливим у майбутньому виконання рішення про відшкодування шкоди.
Потерпіла ОСОБА_5 підтримала клопотання щодо арешт рахунку цивільного відповідача.
Прокурор ОСОБА_3 проти клопотання не заперечував.
Обвинувачений ОСОБА_7 , його захисник ОСОБА_8 проти клопотання заперечували мотивуючи його необґрунтованістю.
Вислухавши учасників судового провадження, ознайомившись з матеріалами справи, суд дійшов наступного:
Відповідно до статті 350 Кримінального процесуального кодексу України клопотання учасників судового провадження розглядаються судом після того, як буде заслухана думка щодо них інших учасників судового провадження, про що постановляється ухвала. Відмова в задоволенні клопотання не перешкоджає його повторному заявленню з інших підстав.
Частиною 1 статті 16 Кримінального процесуального кодексу України передбачено, що позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Частиною 1, пунктом 7 частини 2 статті 131 Кримінального процесуального кодексу України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Заходами забезпечення кримінального провадження є: 7) арешт майна.
Відповідно до частин 1, 2, 6 - 8 статті 170 Кримінального процесуального кодексу України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2)спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
У разі задоволення цивільного позову або стягнення з юридичної особи розміру отриманої неправомірної вигоди суд за клопотанням прокурора, цивільного позивача може вирішити питання про арешт майна для забезпечення цивільного позову або стягнення з юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, доведеного розміру отриманої неправомірної вигоди до набрання судовим рішенням законної сили, якщо таких заходів не було вжито раніше.
Арешт може бути накладений на майно, на яке раніше накладено арешт відповідно до інших актів законодавства. У такому разі виконанню підлягає ухвала слідчого судді, суду про накладення арешту на майно відповідно до правил цього Кодексу.
Вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову або стягнення отриманої неправомірної вигоди, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові, розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою.
У кримінальному провадженні потерпіла ОСОБА_5 пред`явила цивільний позов до обвинуваченого ОСОБА_7 про стягнення на відшкодування моральної шкоди 100 тис. грн та до ТОВ "Хармелія Трейдинг" про стягнення на відшкодування моральної шкоди 400 тис. грн. (т. 1 а. п. 69-71).
Потерпілий ОСОБА_4 пред`явив цивільний позов до обвинуваченого ОСОБА_7 про стягнення на відшкодування моральної шкоди 100 тис. грн та до ТОВ "Хармелія Трейдинг" про стягнення на відшкодування матеріальної шкоди - 29019,9 грн, на відшкодування моральної шкоди - 400 тис. грн. (т. 1 а. п. 66-68).
Таким чином, розмір позовних вимог, пред`явлених до ТОВ "Хармелія Трейдинг" складає 829019 грн 90 к.
Клопотання про накладення арешту на рахунок цивільного відповідача відповідає вимогам щодо завдань такого арешту.
Водночас, вимога про накладення арешту на розрахунковий рахунок в цілому суперечить положенням частини 8 статті 170 КПК України щодо співмірності вартості майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову, розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові.
За таких обставин, клопотання про арешт банківського рахунку цивільного відповідача підлягає частковому задоволенню шляхом накладення арешту на кошти, що знаходяться на банківському рахунку цивільного відповідача в межах суми, яка дорівнює 829019 грн 90 к.
На підставі викладеного, керуючись статтями 16, 131, 132, 170-173, 175, 350 Кримінального процесуального кодексу України, суд
п о с т а н о в и в :
Клопотання представника потерпілого ОСОБА_6 про накладення арешту на банківський рахунок цивільного відповідача - задовольнити частково.
Накласти арешт на грошові кошти в сумі 829019 (вісімсот двадцять дев`ять тисяч дев`ятнадцять) грн 90 к., які перебувають на поточному рахунку № НОМЕР_1 ТОВ "ХАРМЕЛІЯ ТРЕЙДИНГ", ЄДРПОУ 38332486, юридична адреса: 64282, Харківська область, Балаклійський район, с. Петрівське, вул. Шкільна, буд. 1, який відкрито у ПАТ "Альфа-Банк", розташованому у м. Києві МФО 380805.
В іншій частині клопотання - відмовити.
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню прокурором Зміївського відділу Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_3 .
Головуючий: ОСОБА_1
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2018 |
Оприлюднено | 23.02.2023 |
Номер документу | 76956497 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Зміївський районний суд Харківської області
Овдієнко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні