УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 687/627/17
Провадження № 22-ц/4820/269/18
УХВАЛА
16 жовтня 2018 року м. Хмельницький
Хмельницький апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Купельського А.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Чемеровецького районного суду Хмельницької області від 4 вересня 2018 року (суддя Кулєбякін В.О.) у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Кочубіївської сільської ради Чемеровецького району Хмельницької області, ОСОБА_4 про визнання права власності на майно в порядку спадкування за правом представлення, та зустрічним позовом ОСОБА_4 до Чемеровецької селищної ради, ОСОБА_3, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору - ОСОБА_2, про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, усунення спадкоємця від права на спадкування та визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в:
Не погоджуючись з вказаним рішенням, ОСОБА_2 оскаржила його в апеляційному порядку. Разом з цим заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв'язку з важким матеріальним становищем. При цьому доказів, які б підтверджували важке матеріальне становище апелянтом не надано.
Однак, на думку апеляційного суду апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 8 ЗУ Про судовий збір N3674-VI від 8 липня 2011 року з наступними змінами та доповненнями, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за певних умов. В силу ч. 2 вказаної статті суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Як вбачається з постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах від 17 жовтня 2014 року N 10 судові витрати - передбачені законом витрати (грошові кошти) сторін, інших осіб, які беруть участь у справі, понесені ними у зв'язку з її розглядом та вирішенням, а у випадках їх звільнення від сплати - це витрати держави, які вона несе у зв'язку з вирішенням конкретної справи.
Якщо заявником не подано належних доказів сплати судового збору у встановленому законодавством порядку та розмірі або (за необхідності) документів, що підтверджують звільнення від його сплати, заява (скарга) залишається без руху.
Відповідно до статті 8 Закону N 3674-VI та ст. 136 ЦПК єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім'ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім'ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Особа, яка заявляє відповідне клопотання повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
У випадку неподання належних доказів, на рахунок Хмельницького апеляційного суду необхідно буде сплатити судовий збір, враховуючи наступні правові норми.
Відповідно до п. п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір від 8 липня 2011 року, чинного на момент подання первісного та зустрічного позовів у травні та листопаді 2017 року, за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становила 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640 грн.).
Відповідно до п. п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір від 8 липня 2011 року, чинного на момент подання зустрічного позову у листопаді 2017 року, за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становила 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640 грн.).
У первісному позові заявлено 1 позовну вимогу майнового характеру, у зустрічному - 2 вимоги немайнового характеру та 1 вимога майнового характеру.
Відповідно до п. 10 постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 17 жовтня 2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об'єктом справляння судового збору.
Згідно п. 10 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Відповідно до п. п. 6 п. 1 ч. 2 ст. 4 вказаного Закону за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Тому до Хмельницького апеляційного суду апелянту слід сплатити 3840 грн . (4 вимоги х 640 грн.) х 150% на такий розрахунковий рахунок:
Отримувач коштівУК у м. Хмельниц./м. Хмельниц./22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38045529 Банк отримувачаКазначейство України (ЕАП) Код банку отримувача (МФО) 899998 Рахунок отримувача 34318206080005 Код класифікації доходів бюджету 22030101 Призначення платежу *;101;
Згідно з ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 356 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 185 цього Кодексу.
За таких обставин апеляційну скаргу слід залишити без руху.
Керуючись ст. 4 Закону України Про судовий збір , ст. ст. 185, 356, 357, 389 ЦПК України, апеляційний суд
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Чемеровецького районного суду Хмельницької області від 4 вересня 2018 року залишити без руху та надати строк 10 днів з дня вручення копії ухвали для усунення зазначених недоліків, а саме: сплатити судовий збір у розмірі 3840 грн . на зазначений розрахунковий рахунок, або надати суду докази, що підтверджують важке матеріальне становище апелянта.
У разі не виправлення зазначених недоліків до вказаного строку, апеляційна скарга буде вважатись неподаною та повернута.
Оригінал документа про оплату судового збору надіслати до Хмельницького апеляційного суду.
Копію ухвали надіслати апелянту.
Ухвала набирає законної сили після її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Хмельницького апеляційного суду А.В. Купельський
Суд | Хмельницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2018 |
Оприлюднено | 17.10.2018 |
Номер документу | 77130415 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хмельницький апеляційний суд
Купельський А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні