Ухвала
від 10.10.2018 по справі 0340/1669/18
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

10 жовтня 2018 року ЛуцькСправа № 0340/1669/18 Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Димарчук Т.М.,

розглянувши в письмовому провадженні клопотання позивача про поновлення строку звернення до суду в адміністративній справі за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області в особі Нововолинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області до Житлово-комунального підприємства №1 про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області в особі Нововолинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області звернулося з адміністративним позовом до Житлово-комунального підприємства №1 (далі - ЖКП №1, відповідач) про зобов'язання ліквідаційної комісії житлово-комунального підприємства №1 включити кредиторські вимоги управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області в особі Нововолинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області в розмірі 578 566,36 грн. в реєстр вимог кредиторів та проміжний ліквідаційний баланс.

Позивачем у позовній заяві заявлено клопотання про поновлення строку звернення до суду, що був пропущений з поважних (незалежних від позивача) причин.

Представник позивача в судове засідання не прибув, однак 10.10.2018 за вх. №13272/18 подав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності (а.с.69).

У визначений судом день та час відповідач уповноваженого представника в судове засідання не направив, однак 08.10.2018 за вх. №13102/18 подав до суду клопотання про розгляд справи за відсутності представника ЖКП №1 (а.с.63).

Відповідно до частини дев'ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Як визначено частиною четвертою статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, оскільки в судове засідання особи, які беруть участь у справі, не прибули, хоча сторони належним чином були повідомлені про дату, час та місце судового розгляду, при цьому, представником позивача та відповідача заявлено клопотання про розгляд справи за їх відсутності, а дане клопотання можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому судовий розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.

Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку про задоволення клопотання позивача про поновлення строку звернення до суду з таких мотивів та підстав.

Відповідно до частини першої статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Як вбачається з матеріалів справи, спір між сторонами виник з приводу невиконання житлово-комунальним підприємством №1 вимог Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області в особі Нововолинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області щодо сплати капіталізованих платежів для виплати їх у майбутньому потерпілим у розмірі 578 566,36 грн.

Враховуючи вищевикладене, при вирішенні даного питання суду необхідно керуватись нормами Цивільного кодексу України.

Згідно з частиною 3 статті 112 ЦК України у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії.

Таким чином, для звернення позивача до суду із заявою про зобов'язання ліквідаційної комісії ЖКП №1 включити кредиторські вимоги управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області в особі Нововолинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області в розмірі 578 566,36 грн. в реєстр вимог кредиторів та проміжний ліквідаційний баланс встановлено місячний строк, перебіг якого розпочинається з дня, коли позивач (кредитор) дізнався або мав дізнатися про таку відмову виконати вимоги кредитора.

Як вбачається з матеріалів справи Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області в особі Нововолинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області скористалося своїм правом на заявлення кредиторських вимог до ліквідаційної комісії у визначений строк та 27.03.2018 направило на адресу ЖКП №1 листом заяву про визнання грошових вимог на суму 578 566,36 грн. та перерахувати вказану суму за реквізитами відповідача, яка була отримана відповідачем 02.04.2018 (а.с.27-28).

У зв'язку із неодержанням відповіді на лист від 27.03.2018 позивачем листом від 10.05.2018 на адресу ЖКП №1 направлено нагадування, яке було отримане адресатом 22.05.2018 (а.с.29). Житлово-комунальне підприємство №1 відповіді на вимогу позивача станом на день подачі позову до суду не надало.

Позивач 24.05.2018, у межах строку, встановленого частиною 3 статті 112 ЦК України - протягом одного місяця з моменту, коли кредиторові стало відомо про ухилення відповідача від розгляду кредиторських вимог, звернувся до Господарського суду Волинської області.

Ухвалою Господарського суду Волинської області від 30.05.2018 відкрито провадження у справі №903/358/18.

Разом з тим, Велика Палата Верховного Суду у своїй постанові від 30.05.2018 у справі №822/1472/17 постановила, що спори, пов'язані зі стягненням виконавчими дирекціями Фонду із суб'єкта господарювання, який ліквідується, страхових платежів, капіталізованих на майбутні періоди, з метою їх подальшої виплати потерпілим особам, підлягають розгляду відповідно до правил КАС - судами адміністративної юрисдикції, як такі, що є публічно-правовими за своєю правовою природою.

08.08.2018 Господарським судом Волинської області у справі №903/358/18 винесено ухвалу про закриття провадження у справі, з тих підстав, що спір не підлягає вирішенню в порядку господарського судочинства.

Згідно з ч.1 та 6 ст. 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Про поновлення або продовження процесуального строку, відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу.

Необхідною умовою поновлення процесуального строку є поважність причин пропуску процесуального строку, тобто існування об'єктивних обставин, які всупереч волі позивача позбавляли останнього можливості скористатися своїм правом подачі позовної заяви до суду у встановлений процесуальний строк.

Поважними причинами пропуску строку звернення до суду визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій.

Суд вказує на те, що з незалежних від позивача причин, рішення про закриття провадження суддею Господарського суду Волинської області було прийнято лише на стадії розгляду справи 08.08.2018. Таким чином, причини пропуску строку звернення до суду наведені позивачем, є поважними, оскільки, пов'язані з дійсними істотними перешкодами та труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій, а тому слід поновити пропущений позивачем строк звернення до суду.

Керуючись статтями 121, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Поновити пропущений позивачем встановлений законом процесуальний строк звернення до адміністративного суду в справі за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області в особі Нововолинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області до Житлово-комунального підприємства №1 про зобов'язання вчинити дії.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

Повний текст ухвали складено 16 жовтня 2018 року.

Головуючий-суддя Т.М. Димарчук

СудВолинський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.10.2018
Оприлюднено18.10.2018
Номер документу77150341
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —0340/1669/18

Ухвала від 10.10.2018

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Димарчук Тетяна Миколаївна

Рішення від 10.10.2018

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Димарчук Тетяна Миколаївна

Ухвала від 27.08.2018

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Димарчук Тетяна Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні