Рішення
від 12.10.2018 по справі 520/8762/18
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОСОБА_1

Справа № 520/8762/18

Провадження № 2/520/5358/18

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.10.2018 року

Київський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого - судді Петренка В.С.

за участю секретаря - Шевчук В.О.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовом

ОСОБА_2

до ОСОБА_3

про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини,

ВСТАНОВИВ:

12.07.2018року ОСОБА_2 звернулася до Київського районного суду м. Одеси з позовною заявою до ОСОБА_3, в якій просить суд стягнути з ОСОБА_3 на її -ОСОБА_2 користь аліменти на утримання малолітньої доньки - ОСОБА_4, 16.01.2015року народження, у твердій грошовій сумі у розмірі 1 600 гривен, щомісячно, починаючи з дня пред'явлення позову й до досягнення дитиною повноліття, тобто до 16.01.2033року.

В обґрунтування заявленого позову позивачка посилається на те, що вона перебуває у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3, на даний, як зазначає позивачка, в суді перебуває справа про розірвання шлюбу.

Від даного шлюбу, як вказує позивачка, 16.01.2015року у них народилася донька - ОСОБА_4, яка проживає разом з нею і знаходиться на її утриманні.

Позивачка зазначає, що вони з відповідачем спільного господарства не ведуть, шлюбні стосунки не підтримують, проживають окремо, донька - ОСОБА_4, 16.01.2015року народження, проживає разом з нею та повністю знаходиться на її утриманні, відповідач долею дитини не цікавиться.

Крім того, позивачка зазначає, що відповідач працює перевізником (дальнобійник), отримує постійний дохід у розмірі 13 000грн., та може надавати матеріальну допомогу.

У зв'язку з тим, що матеріальної допомоги на утримання доньки відповідач не надає, позивачка звернулася до суду із відповідним позовом.

Відповідно до автоматизованої системи документообігу цивільну справу було розподілено судді Київського районного суду м. Одеси Петренку В.С.

Ухвалою судді Київського районного суду м. Одеси Петренка В.С. від 16.07.2018року було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження по цивільній справі за позовною заявоюОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини. Призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні.

У судове засідання 12.10.2018року позивачка не з'явилась, але 12.10.2018року надала до канцелярії суду заяву, в якій просила розглянути справу за її відсутності та зазначила, що заявлені позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просить суд їх задовольнити та не заперечує проти заочного розгляду справи.

Відповідач - ОСОБА_3 про час та місце судових засідань повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень, які наявні у матеріалах справи, у судові засідання не з'явився, про поважність причин відсутності не повідомив, відзив на позовну заяву не надав.

Відповідно до ст.ст. 280, 281 ЦПК України за згодою позивачки Київським районним судом м. Одеси постановлена ухвала про заочний розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позову, виходячи з наступного.

Як встановлено судом у судовому засіданні, позивачка - ОСОБА_2 перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем - ОСОБА_3.

Від даного шлюбу, 16 січня 2015року у них народилася донька - ОСОБА_4, про що свідчить копія свідоцтва про народження (а.с. 7).

Судом встановлено, що на теперішній час ОСОБА_2 та ОСОБА_3 проживають окремо, а їх донька - ОСОБА_4, 16 січня 2015року народження, проживає разом з позивачкою та знаходиться на її утриманні.

При вирішенні спору суд має виходити з положень ст. 8 Закону України „Про охорону дитинства» , за якою кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.

Відповідно до ст. 141 Сімейного кодексу України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

Згідно ст. 180, ч.ч.1-2 ст. 181 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.

Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів. Суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.

Відповідно до ст. 184 СК України суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом або домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації відповідно до закону, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. За заявою одержувача аліментів індексація може бути здійснена судом за інший період. Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Стаття 7 Закону України Про державний бюджет України на 2018рік установлює у 2018 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць на дітей віком до 6 років: з 1 січня 2018 року - 1492 гривні, з 1 липня - 1559 гривень, з 1 грудня - 1626 гривень.

Враховуючи викладене, приймаючи до уваги, що вищезазначеними нормами закону передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, враховуючи, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць на дітей віком до 6 років складає 1559 гривень, а позивачка просить суд стягувати з відповідача аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі 1600гривень, тобто фактично прожитковий мінімум, з урахуванням відсутності обґрунтованих заперечень відповідача, суд вважає за необхідне позов задовольнити, а саме: стягувати з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання доньки - ОСОБА_4, 16.01.2015року народження, у твердій грошовій сумі розмірі 1 600грн. 00коп., але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 12 липня 2018року й до досягнення повноліття ОСОБА_4, тобто до 16 січня 2033року.

Суд роз'яснює сторонам, що відповідно до ч. 1 ст. 192 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір у розмірі 704,80грн. підлягає стягненню з відповідача до державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 263-265, 268, 274-279, 280-283 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини - задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_3, 07.08.1984року народження, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрований за адресою: 67666, Одеська область, Біляївський район, с. В. Дальник, вул. 1 пров. Леніна, буд. 6А , на користь ОСОБА_2, 19 травня 1988року народження, РНОКПП НОМЕР_2, зареєстрована за адресою: 65112, АДРЕСА_1, аліменти на утримання малолітньої доньки -ОСОБА_4, 16 січня 2015року народження, у твердій грошовій сумі у розмірі 1 600 (одна тисяча шістсот) грн. 00 коп., але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 12 липня 2018року й до досягнення повноліття ОСОБА_4, тобто до 16 січня 2033року.

Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_3, 07.08.1984року народження, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрований за адресою: 67666, Одеська область, Біляївський район, с. В. Дальник, вул. 1 пров. Леніна, буд. 6А ,на користь держави судовий збір у розмірі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду повністю або частково.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Повний текст рішення складено 17.10.2018року.

Суддя Петренко В. С.

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення12.10.2018
Оприлюднено18.10.2018
Номер документу77171565
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —520/8762/18

Ухвала від 28.02.2024

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Рубан В.В.

Ухвала від 01.03.2021

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Мельнікова Л.В.

Ухвала від 09.02.2021

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Мельнікова Л.В.

Ухвала від 09.02.2021

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Мельнікова Л.В.

Ухвала від 30.12.2020

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Рубан В.В.

Ухвала від 24.01.2019

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Бегунц А.О.

Ухвала від 21.12.2018

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Мельнікова Л.В.

Рішення від 23.11.2018

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Рубан В.В.

Рішення від 12.10.2018

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Петренко В. С.

Ухвала від 16.10.2018

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Рубан В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні