Ухвала
від 18.10.2018 по справі 189/1668/18
ПОКРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 189/1668/18

2/189/568/18

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

18.10.2018 року суддя Покровського районного суду Дніпропетровської області Чорна О.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Вишнівської сільської ради, третя особа: Покровська державна нотаріальна контора Дніпропетровської області про визначення права власності в порядку спадкування за законом, -

встановив:

До Покровського районного суду Дніпропетровської області надійшов цивільний позов ОСОБА_1 до Вишнівської сільської ради, третя особа: Покровська державна нотаріальна контора Дніпропетровської області про визначення права власності в порядку спадкування за законом, в якому позивач просить встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 та його покійною бабусею ОСОБА_2, а також визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку, яка належала ОСОБА_2

Ознайомившись з позовною заявою та додатками до неї, суддя дійшов висновку, що подана позовна заява не відповідає вимогам встановленим ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Позивачем заявлені дві самостійні позовні вимоги, майнового та немайнового характеру.

Згідно п. 10 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову у позовах, що складаються з декілька самостійних вимог визначається загальною сумою всіх вимог.

Згідно ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно п.п.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 704,80 грн.

При поданні позову позивачем заявлені дві самостійні вимоги, тоді як судовий збір сплачений лише за одну майнову вимогу в розмірі 2033,99 грн.

Виходячи з викладеного, позивачу слід сплатити судовий збір за заявлену немайнову вимогу про встановлення факту родинних відносин в сумі 704,80 грн.

Згідно статті 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Позивач не засвідчив надані копії документів та не зазначив, де містяться оригінали наданих в копіях документів.

Відповідно до п. п. 4, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог, спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

В порушення цих вимог процесуального закону позивач не зазначив якими рішеннями, діями чи бездіяльністю відповідача порушені права чи охоронювані законом інтереси позивача; з позовної заяви незрозуміло, чому позивач вважає себе спадкоємцем за законом, не надані відповідні докази, не визначене коло спадкоємців за законом першої черги, відсутня інформація про таких спадкоємців.

Відповідно до роз'яснень, викладених в п. 23 постанови Пленуму Верховного суду України від 30 травня 2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину, в порядку установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розгляду не підлягають. Особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження в разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину.

Також відповідно до роз'яснень Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2008р. Про судову практику у справах про спадкування, при розгляді справ про спадкування слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.

Слід зазначити, що визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку.

Доказів про наявність перешкод для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку як у спадкоємця за законом (окрім ненадання нотаріусу доказів родинних зв'язків) позивач суду не надав, отже, незрозуміло, з яких саме підстав позивач просить визнати за ним право власності на земельну ділянку.

В матеріалах позову також відсутні підтвердження, що позивач самостійно звертався до архівних, інших державних установ окрім органів РАЦС, же можуть зберігатися документи про одруження його померлої бабусі.

Частинами 1, 2 ст. 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких підстав, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків позовної заяви.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Вишнівської сільської ради, третя особа: Покровська державна нотаріальна контора Дніпропетровської області про визначення права власності в порядку спадкування за законом - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків десять днів з дня отримання ним копії даної ухвали.

Позивачу усунути недоліки шляхом подання виправленої позовної заяви, з врахуванням вимог суду, зазначених в цій ухвалі, відповідно до вимог ст. 175-177 ЦПК України, надати докази сплати судового збору у повному розмірі.

Роз'яснити позивачу, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений строк, позовна заява буде визнана неподаною та йому повернена, а також те, що виконання ухвали вчинюється шляхом подання позовної заяви з усуненими недоліками з копіями для учасників, та належним чином оформленими доказами (засвідченими копіями).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Чорна

СудПокровський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення18.10.2018
Оприлюднено19.10.2018
Номер документу77199637
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —189/1668/18

Рішення від 03.04.2019

Цивільне

Покровський районний суд Дніпропетровської області

Чорна О. В.

Рішення від 03.04.2019

Цивільне

Покровський районний суд Дніпропетровської області

Чорна О. В.

Ухвала від 19.12.2018

Цивільне

Покровський районний суд Дніпропетровської області

Чорна О. В.

Ухвала від 01.11.2018

Цивільне

Покровський районний суд Дніпропетровської області

Чорна О. В.

Ухвала від 18.10.2018

Цивільне

Покровський районний суд Дніпропетровської області

Чорна О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні