У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 жовтня 2018 року м. Чернігівсправа № 927/763/18
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Книш Н.Ю. , розглянувши матеріали позовної заяви №б/н від 11.10.2018
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю ТЕХАГРОСОЮЗ
Оболонська набережнаАДРЕСА_1, м. Київ, 04210
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю АГРОТРЕЙДЕКСПОРТ
вул. Лизогуба, 13, м. Чернігів, 14013
про стягнення 661166 грн 99 коп.
ВСТАНОВИВ:
Товариства з обмеженою відповідальністю ТЕХАГРОСОЮЗ подано позов до Товариства з обмеженою відповідальністю АГРОТРЕЙДЕКСПОРТ про стягнення 653486,29 грн попередньої оплати за договором №3/2016 контрактації сільськогосподарської продукції від 05.02.2016 та 7680,70 грн 3% річних.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем своїх зобов'язань за договором №3/2016 контрактації сільськогосподарської продукції від 05.02.2016.
Згідно з ч.1 ст.124 Господарського процесуального кодексу України, разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.
Відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.
Суд зазначає, що позивачем до позовної заяви додано попередній розрахунок суми судових витрат (від 08.10.2018), які поніс позивач у розмірі 32102,30 грн із деталізацією виду судових витрат, кількості витрачених годин, погодинної ставки та суми.
В той же час, в прохальній частині позовної заяви позивач просить стягнути з відповідача судові витрати в сумі 31987,09 грн, попередній (орієнтовний) розрахунок на вказану суму судових витрат у позовній заяві відсутній.
За таких обставин, за наявності розбіжностей у розмірі суми судових витрат, зазначених у попередньому (орієнтовному) розрахунку та у прохальній частині позовної заяви, позивачу необхідно надати відповідний попередній (орієнтовний) розрахунок суми цих витрат із доказами направлення відповідачу.
У частині 4 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку , встановленому чинним законодавством.
Відповідно до п.5.27 Національного стандарту України Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163-2003 , затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.03р. №55, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціали, та прізвище, дати засвідчення копії, а відбитком печатки організації засвідчують на документі підпис відповідальної особи (п.5.26).
Позивачем до позовної заяви №б/н від 11.10.2018, підписаної представником позивача адвокатом ОСОБА_1, додано незасвідчену копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю №2683 від 31.10.2007.
Слід зазначити, що позивачем не подано договору, на який йдеться посилання в ордері серія АА № 064171 від 09.07.2018 на підтвердження обсягу повноважень адвоката ОСОБА_1
Вимоги до позовної заяви, що подається до суду, наведені у ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, зокрема, згідно з п.8 частини 3 вказаної статті, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів або електронних доказів, копії яких додані до заяви.
За приписами ч.2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви, зокрема, всі наявні у нього докази, що підтверджують обставини, на яких гуртуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Окрім того, ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви повинні бути додані документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Як вбачається із тексту позовної заяви б/н від 11.10.2018, у додатку позивачем наведено перелік документів, які додаються до позовної заяви, і такий перелік складається із 12 пунктів.
У ч.1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
З огляду на вище наведені норми процесуального законодавства суд доходить висновку, про встановлення обов'язку позивача до подання позовної заяви до суду надіслати відповідачу, як учаснику справи, її копії та копії доданих до неї документів, а не будь-яку частину документів із додатку на розсуд позивача.
За змістом п.2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.09, реєстрованим поштовим відправленням є поштове відправлення, яке приймається для пересилання з видачею розрахункового документа, пересилається з приписуванням до супровідних документів та вручається одержувачу під розписку. При цьому, розрахунковим документом є документ встановленої відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку. Таким чином, за змістом положень вищенаведених Правил, доказом, що підтверджує прийняття оператором поштового зв'язку поштового відправлення для пересилання - є виданий ним відправникові розрахунковий документ встановленої форми.
Відповідно до п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля.
Отже, відповідно до спеціальної норми господарського процесу та загального порядку надання послуг поштового зв'язку належним доказом надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є розрахунковий документ, виданий відправникові оператором поштового зв'язку при прийнятті реєстрованого поштового відправлення до пересилання, а також опис вкладення до цього листа, з якого вбачається які саме документи направлені на адресу відповідача.
Фіскальний чек (розрахунковий документ відділу поштового зв'язку) на підтвердження прийняття оператором поштового зв'язку цінного листа до відправлення, позивачем до матеріалів позовної заяви додано не було.
Так, до позовної заяви позивачем додано накладну №8412203769372 від 11.10.2018 та опис вкладення у цінний лист від 11.10.2018. В графі Найменування предметів опису вкладення зазначені лише: копія позовної заяви № б/н від 11.10.2018, попередній розрахунок сум судових витрат б/н від 08.10.2018, копія ордеру АА №064171 та копія свідоцтва №2683, решта документів, копії яких додані до позовної заяви яка надійшла до суду і перелічені в додатку в позовній заяві, в описі вкладення у цінний лист від 11.10.2018 не зазначені.
Відтак, на стадії прийняття позовної заяви до розгляду та порушення провадження у справі суд має бути впевненим у тому, що зазначені вище засади не були порушені заявником позову.
З огляду на викладене, суд доходить висновку, що позивачем не надано належних доказів на підтвердження відправлення відповідачу копій позовної заяви №б/н від 11.10.2018 і всіх доданих до неї документів згідно з переліком, наведеним у додатку позовної заяви.
Отже, судом встановлено недотримання позивачем вимог ст.172 Господарського процесуального кодексу України.
Дослідивши подані матеріали, суд доходить висновку, що вказаний позов підлягає залишенню без руху, оскільки позовну заяву подано без додержання вимог ст. 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
За змістом ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк 7 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків, шляхом надання суду підтверджуючих документів про здійснення направлення копії позовної заяви № б/н від 11.10.2018 і доданих до неї документів відповідачу листом з описом вкладення (фіскальний чек та опис вкладення з зазначенням документів згідно додатку до позовної заяви), належним чином засвідченої копії свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю №2683 від 31.10.2007; копії договору № 1-57 від 09.07.2018, на який йдеться посилання в ордері серія АА № 064171; за наявності розбіжностей у розмірі суми судових витрат, зазначених у попередньому (орієнтовному) розрахунку та у прохальній частині позовної заяви, позивачу необхідно надати відповідний попередній (орієнтовний) розрахунок суми цих витрат із доказами направлення відповідачу.
За таких обставин, керуючись ст. 162, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу протягом 7 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви №б/н від 11.10.2018.
3. Роз'яснити позивачу що у відповідності до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в разі не усунення ним всіх недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://www.court.gov.ua. або в Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суддя Н.Ю.Книш
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2018 |
Оприлюднено | 23.10.2018 |
Номер документу | 77257874 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Книш Н.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні