Ухвала
від 24.10.2018 по справі 908/2166/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

24.10.2018 Справа № 908/2166/18

м.Запоріжжя

Суддя господарського суду Запорізької області Горохов І.С., розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Інвестиційна компанія Енерго - Альянс , 71701, АДРЕСА_1

до відповідача ОСОБА_1 міської ради Запорізької області, 71701, Запорізька область, м. Токмак, вул. Центральна, буд. 45

про стягнення коштів

без виклику представників сторін

Суть спору:

22.10.2018 до господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Інвестиційна компанія Енерго - Альянс , 71701, Запорізька область, м. Токмак до відповідача ОСОБА_1 міської ради Запорізької області, Запорізька область, м. Токмак про визнання незаконним та скасування рішення ОСОБА_1 міської ради Запорізької області від 01.10.2018 №1 Про припинення право користування земельною ділянкою .

22.10.2018 автоматизованою системою документообігу господарського суду Запорізької області здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, справу розподілено судді Горохову І.С.

Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України Про судовий збір № 3674 VI.

Згідно зі ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2018 рік , станом на 01.01.2018 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1762,00 грн, від розміру якої й справляється судовий збір.

Згідно з ч. 1, 2, п. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено вимогу немайнового характеру щодо визнання незаконним та скасування рішення ОСОБА_1 міської ради Запорізької області від 01.10.2018 №1 Про припинення право користування земельною ділянкою .

Таким чином, позивачу необхідно було сплатити 1 762,00 грн. судового збору.

Крім того, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до п. 59 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення.

Крім того, пунктом 61 вказаних Правил встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Із наведених норм вбачається, що належним доказом відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Доказів, які підтверджують відправлення або вручення відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів не надано.

Позивачем додано до позовних матеріалів копію примірника позовної заяви з додатками.

Положеннями чинного Господарського процессуального кодексу України не передбачено обов'язку суду з направлення позовної заяви з додатками на адресу відповідача.

В силу приписів п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 Господарського процессуального кодексу України обов'язок з надсилання позову з додатками іншим учасникам справи, у даному випадку - відповідачу, покладається на позивача.

Таким чином, судом встановлено, що дана позовна заява подана без додержання вимог, викладених п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, а саме, до позовної заяви не долучено документів, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів; сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Інвестиційна компанія Енерго - Альянс , Запорізька область, м. Токмак слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення виявлених недоліків.

Частинами 3 та 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ухвалив:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Інвестиційна компанія Енерго - Альянс , Запорізька область, м. Токмак до відповідача ОСОБА_1 міської ради Запорізької області, Запорізька область, м. Токмак про стягнення коштів залишити без руху.

2. Надати позивачу строк для усунення недоліків терміном 10 днів з дня отримання вказаної ухвали, шляхом подання до суду письмової заяви із значенням відповідних відомостей, передбачених пунктами п. п. 1, 2, ч. 1 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України а саме:

- надати суду документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів;

- надати суду документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

3. Роз'яснити позивачу, якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, позовна заява буде вважатись не поданою та повернута позивачеві.

4. Ухвала набирає законної сили 24.10.2018 та оскарженню не підлягає.

Суддя І. С. Горохов

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення24.10.2018
Оприлюднено24.10.2018
Номер документу77328580
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/2166/18

Ухвала від 11.12.2018

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Ухвала від 05.12.2018

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Ухвала від 20.11.2018

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Ухвала від 30.10.2018

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Ухвала від 24.10.2018

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні