Справа № 2-а-2285/11
УХВАЛА
про залишення адміністративного позову у частині вимог без розгляду
14.08.2011 м. Маріуполь
Суддя Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, ознайомившись з адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Маріуполя Донецької області про визнання дій посадових осіб неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И Л А:
В червні 2011 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про поновлення строку звернення до суду за захистом порушених прав та зобов'язання відповідача виплатити недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу «Дітям війни»з 14 січня 2011 року з подальшим щомісячним нарахуванням та виплатою.
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 107 КАС України після одержання позовної заяви суддя з'ясовує в тому числі, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Так, згідно з ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач в позовній заяві звернувся до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів за період з 14 січня 2011 року, але поважності причин пропуску строку на звернення до суду не обґрунтовує, тобто частина позовних вимог заявлена позивачем перебуває за межами строку звернення до суду, позивач пропустив шестимісячний строк.
З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для поновлення позивачу строку на звернення до суду за захистом порушеного права.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Оскільки позов подано після закінчення строків звернення і відсутні підстави для задоволення заяви про відновлення пропущеного строку для звернення до суду, позовну заява в частині вимог проведення перерахунку та виплати підвищення до пенсії, як дитині війни, за період з 14 січня 2011 року по 14 лютого 2011 року слід залишити без розгляду з підстав пропуску строку звернення до суду із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 99, 100 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И Л А:
В задоволенні заяви ОСОБА_2 про поновлення строку на звернення до суду - відмовити.
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Приморському районі м. Маріуполя Донецької області у частині покладення обов'язку вчинити певні дії та стягнення невиплаченого підвищення до пенсії, як особі, що має статус «Дитина війни»за період з 14 сычня 2011 року по 14 лютого 2011 року - залишити без розгляду, у зв'язку із пропуском строку для звернення до суду.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі у п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги з одночасною подачею її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя: Федотова В. М.
Суд | Приморський районний суд м.Маріуполя |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2011 |
Оприлюднено | 25.10.2018 |
Номер документу | 77342927 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Циганко М. О.
Адміністративне
Добропільський міськрайонний суд Донецької області
Мавроді Р. Ф.
Адміністративне
Приморський районний суд м.Маріуполя
Федотова В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні