УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"25" жовтня 2018 р. м. Житомир Справа № 906/931/18
Господарський суд Житомирської області у складі судді Вельмакіної Т.М.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Державного підприємства "Житомирський експертно-технічний центр Держпраці"
до Приватного акціонерного товариства "Пиво-безалкогольний комбінат "Радомишль"
про стягнення 41723,34 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Житомирський експертно-технічний центр Держпраці" звернулося до суду з позовом про стягнення заборгованості з Приватного акціонерного товариства "Пиво-безалкогольний комбінат "Радомишль" у розмірі 41723,34грн, з яких 31862,28грн основного боргу, 8051,06 грн інфляційних, 1810,00грн 3% річних.
Ознайомившись зі змістом позовної заяви та оглянувши додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі за позовною заявою Державного підприємства "Житомирський експертно-технічний центр Держпраці" № 673/07-05/18 від 16.10.2018, з огляду на наступне.
Відповідно до ст.172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з о п и с о м в к л а д е н н я. Такий самий обов'язок покладається на позивача у разі залучення судом до участі у справі іншого відповідача, заміни неналежного відповідача, залучення або вступу у справу третьої особи.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку" від 05.03.2009 №270 (зі змінами і доповненнями) передбачено, що, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Розрахунковим документом, який підтверджує факт надання послуг поштового зв'язку, є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
З вищенаведеного вбачається, що належним доказом відправлення відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів є о п и с в к л а д е н ь у поштовий конверт та документ, який підтверджує надання поштових послуг, зокрема, к а с о в и й ч е к, розрахункова квитанція тощо, надані в оригіналі.
Так, у додатках позовної заяви пунктом 7 зазначено докази надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу. Натомість, до позовних матеріалів додано лише копію фіскального чека від 08.08.2018. В порушення вимог ст. 172 ГПК України, опису вкладення до цінного листа позивачем не надано.
Також суд звертає увагу позивача, на те, що надана копія фіскального чека свідчить про направлення документів 08.08.2018, а позовна заява датована 16.10.2018. За вказаного, поданий фіскальний чек не являється доказом направлення відповідачу позовної заяви з додатками.
Тобто, належних доказів направлення відповідачу позовної заяви з відповідними додатками матеріали справи не містять.
Відповідно до п.3 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити обгрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Натомість, обгрунтованого розрахунку 3% річних та інфляційних матеріали справи не містять.
Крім того, підповідно до п.8,9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява, серед іншого, повинна містити: - зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; - попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.
Згідно ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Для усунення недоліків позовної заяви, зокрема щодо наведення розрахунків, позивачеві потрібно подати до суду відповідну письмову заяву із зазначенням дати та номеру справи, а також надати докази направлення відповідачу позовної заяви з доданими до неї документами, згідно зазначеного переліку.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Державному підприємству "Житомирський експертно-технічний центр держнпраці" протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.
3. Роз'яснити Державному підприємству "Житомирський експертно-технічний центр держпраці", що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, яка звернулась із позовом до суду, ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 25.10.2018.
Суддя ОСОБА_1
1 - до позовних матеріалів;
2 - заявнику ( 10002,м.Житомир, майдан Путятинський, б. 2 офіс 521, 522) - рек. з пов.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2018 |
Оприлюднено | 25.10.2018 |
Номер документу | 77363623 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Вельмакіна Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні