КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №552/1360/18
Провадження № 1-кс/552/2966/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.10.2018 Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря - ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , розглянувши клопотання директора ТОВ «Надір Центр Груп» ОСОБА_5 про скасування арешту майна, -
В С Т А Н О В И В:
23.10.2018 року директор ТОВ «Надір Центр Груп» ОСОБА_5 звернувся до суду з клопотанням про скасування арешту майна.
В поданому до слідчого судді клопотанні вказував, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №42016171010000070 від 17.05.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 191, ч. 3 ст. 212 КК України.
Своє клопотання обґрунтовує тим, що згідно ухвали слідчого судді від 14.06.2017 року в межах даного кримінального провадження накладено арешт на майно ТОВ «Надір Центр Груп» (код ЄДРПОУ 39389741), а саме на грошові кошти, що знаходяться на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , які відкрито в ПАТ «ПУМБ» (МФО 334851), що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Андріївська, 4, на їх використання а також заборону розпорядження ними, та зупинити проведення всіх видаткових операцій по ньому, окрім операцій щодо розрахунку з державним бюджетом та операцій по надходженню грошових коштів.
Вказував, що у накладенні арешту на даний час відпала потреба , а тому вважає, що є підстави для скасування арешту майна в порядку ст. 174 КПК України.
Заявник директор ТОВ «НАДІР ЦЕНТР ГРУП» ОСОБА_5 в судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду клопотання. .
Слідчий у судовому засіданні заперечував проти скасування арешту коштів на рахунку підприємства, оскільки на даний час триває досудове розслідування. Так, на підставі отриманої ухвали слідчого судді було отримано тимчасовий доступ до документів по розрахунковому рахунку ТОВ «Надір Центр Груп», відкритому в ПАТ «ПУМБ». Згідно руху коштів по вказаному розрахунковому рахунку встановлено, що грошові кошти на даний рахунок надходять від підприємств реального сектору економіки, зокрема: ТОВ «Трубо-Пром» (код ЄДРПОУ 39056773), призначення платежу: за фланці, перерахування грошових коштів здійснюється на розрахункові рахунки: ТОВ «Енсайн ЛТД» (директор ОСОБА_6 ), призначення платежу: за курячу продукцію, за каву; ТОВ «Гокта», призначення платежу: за курячу продукцію; ТОВ «Агро-Овен», призначення платежу: за курячу продукцію, при цьому вказані підприємства входять до складу групи транзитно-конвертаційних підприємств.
Крім того у податковому обліку ТОВ «Надір Центр Груп» вбачається підміна номенклатури товарів, що свідчить про безтоварність операцій, використання реквізитів даного СГД в протиправних схемах з мінімізації податкових зобов`язань та подальшого переведення грошових коштів з безготівкової форми в готівку в інтересах підприємств - вигодонабувачів.
Крім цього, 05.04.2018 в якості свідка допитано ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка згідно установчих даних в період з серпня 2015 по липень 2016 перебувала на посаді директора та головного бухгалтера підприємства, яка повідомила, що з червня 2015 року по липень 2016 року була зареєстрована як ФОП, перебувала на податковому обліку в Новосанжарському відділенні Полтавської ОДПІ. Фактично здійснювала діяльність з реалізації алкогольних напоїв, тютюнових виробів, продуктів харчування в кафе «Олімп», яке знаходилося за адресою: Полтавська область, смт. Нові Санжари, вул. Чкалова, 81. Але зазначила, що не має жодного відношення до реєстрації, перереєстрації, здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства ТОВ «Надір Центр Груп», яким саме чином на її ім`я було оформлено підприємство їй невідомо, про дане підприємство чула вперше, доручень на представництво її інтересів не надавала. А тому на даний час є підстави вважати, що підприємство ТОВ «Надір Центр Груп»» підпадає під ознаки групи транзитно - конвертаційних підприємств та має ознаки «фіктивності». Зазначає, що на даний час ініційовано питання про призначення позапланових документальних перевірок підприємств, задіяних в схемах мінімізації податкових зобов`язань, в тому числі відносно ТОВ «Надір Центр Груп», встановлюються особи, причетні до вчинення кримінальних правопорушень, при цьому тривалий час досудового розслідування обумовлений досить великим обсягом підприємств, які підлягають перевірці.
Прокурор у судовому засіданні заперечував проти скасування арешту грошових коштів на рахунку, оскільки вважає, що відсутні підстави для скасування арешту, передбачені ст. 174 КПК України.
Слідчий суддя, розглянувши матеріали клопотання, заслухавши думку слідчого, прокурора, дослідивши матеріали кримінального провадження , приходить до наступного висновку.
Встановлено, що в провадженні слідчого управління ФР ГУ ДФС у Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження №42016171010000070 від 17.05.2016 року, які 05.05.2017 року виділені у кримінальне провадження №32017170000000053.
Ухвалою слідчого судді від 14.06.2017 року в межах кримінального провадження №42016171010000070 накладено арешт на майно, а саме на грошові кошти, що знаходяться на розрахунковому рахунку ТОВ «Надір Центр Груп» (код ЄДРПОУ 39389741) № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , які відкрито в ПАТ «ПУМБ» (МФО 334851).
Відповідно до ст. 174 КПК України арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Звертаючись до суду з даним клопотанням, заявник зазначає, що втручання в права ТОВ «Надір Центр Груп» є порушенням «справедливого балансу» між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи, оскільки досудове розслідування здійснюється досить тривалий час.
Разом з тим, слідчим суддею при вирішенні питання про накладення арешту на грошові кошти, враховано, що грошові кошти, які знаходяться на розрахунковому рахунку вказаного підприємства є об`єктом кримінально-протиправних дій і можуть бути використані як докази обставин ухилення від сплати податків, привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що на даний час триває досудове розслідування, встановлюються особи, причетні до вчинення кримінального правопорушення, вирішується питання про призначення перевірок підприємств, підприємство ТОВ «НАДІР ЦЕНТР ГРУП» підпадає під ознаки групи транзитно - конвертаційних підприємств та має ознаки «фіктивності», при цьому тривалий час досудового розслідування обумовлений досить великим обсягом підприємств, які підлягають перевірці, а тому на даний час відсутні будь-які підстави вважати, що в подальшому застосуванні такого заходу як арешт коштів на рахунку відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
За таких обставин, враховуючи відсутність підстав, визначених ст. 174 КПК України для скасування арешту, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є безпідставним та не підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 170-174 КПК України, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання директора ТОВ «Надір Центр Груп» ОСОБА_5 про скасування арешту коштів, що знаходяться на рахунку ТОВ «Надір Центр Груп» - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 77383726 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні