ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
29 жовтня 2018 року м. ТернопільСправа № 921/433/18
Суддя Сидорук А.М. , розглянувши позовні матеріали
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Полпак , 61051, м.Харків, вул..Заводу Комсомолець, 26-Б
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Агробізнес , 47823, Тернопільська обл.., с.Токи
про стягнення 358 246,73 грн. ,
Встановив:
- Всупереч вимог ст..62 Господарського процесуального кодексу України позовна заява не містить повного найменування місцезнаходження відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Агробізнес . В позовній заяві позивачем зазначено адресу відповідача - 47823, Тернопільська обл.., с.Токи, тоді як відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 29.10.2018р. місцезнаходженням юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю Агробізнес є 47823, Тернопільська обл.., Підволочиський район, село Токи.
- Відповідно до ст..164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, докази відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
В силу приписів ст..172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі, з дотриманням вимог ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, є бланк опису вкладення, який згідно п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, які затверджені Постановою КМ України №270 від 05.03.2009 (з наступними змінами та доповненнями) заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Разом з тим, Правилами надання послуг поштового зв'язку, передбачено, що підтвердженням надання послуг поштового зв'язку є документ (розрахунковий документ) встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція, тощо).
Із наведених норм вбачається, що належним доказом направлення саме копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі може бути бланк опису вкладення, завірений відповідним відділенням зв'язку, разом з фінансовим чеком/квитанцією про відправлення.
Як вбачається з позовних матеріалів, зокрема, Опису вкладення, Товариством з обмеженою відповідальністю Полпак направлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю Агробізнес позовну заяву в кількості 5 арк. без доданих до неї документів.
Таким чином, позовна заява б/н від 22.10.2018 та додані до неї документи, подані без додержання вимог, викладених у ст.162, 164 ГПК України, а відтак підлягає залишенню без руху на підставі ст. 174 ГПК України.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч.ч.2-4 ст. 174 ГПК України).
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 ГПК України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву б/н від 22.10..2018 Товариства з обмеженою відповідальністю Полпак , 61051, м.Харків, вул..Заводу Комсомолець, 26-Б - залишити без руху.
2. Встановити заявнику строк для усунення недоліків позовної заяви десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме: зазначити в позовній заяві повне найменування місцезнаходження відповідача - юридичної особи; надіслати відповідачу копію позовної заяви та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
3. Ухвала, в порядку ч.2 ст. 235 ГПК України набирає законної сили з моменту її підписання - 29 жовтня 2018 року. Ухвала, в порядку ст.255 ГПК України, не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
4. Копію ухвали направити Товариству з обмеженою відповідальністю Полпак , 61051, м.Харків, вул..Заводу Комсомолець, 26-Б.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Суддя А.М. Сидорук
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2018 |
Оприлюднено | 29.10.2018 |
Номер документу | 77431683 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Сидорук А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні