ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29 жовтня 2018 року м. Житомир справа № 240/4976/18
категорія 6.2.1
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черняхович І.Е., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Овруцької міської рада про визнання рішення №128 від 18.10.2016 протиправним та нечинним, скасування договору оренди землі від 30.11.2016,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Овруцької міської ради, в якому просить:
- визнати рішення одинадцятої сесії 6 скликання Зарічанської сільської ради № 128 від 18.10.2016 протиправним та нечинним;
- скасувати договір оренди земельної ділянки площею 0,1190 га за кадастровим номером НОМЕР_1 від 30 листопада 2016 року.
Ухвалою від 25 жовтня 2018 року ОСОБА_1 було відмовлено у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до Овруцької міської ради в частині позовних вимог про скасування договору оренди земельної ділянки площею 0,1190 га за кадастровим номером НОМЕР_1 від 30 листопада 2016 року.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 160, 161, 172 цього Кодексу.
При вирішенні питання про прийняття позовної заяви до провадження, досліджуючи зміст та обґрунтованість позовної заяви та наданих документів до позовної заяви, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
В порушення вимог п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України позивачем в позовній заяві не зазначено офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти позивача та відповідача.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Частинами 1, 2 статті 122 КАС України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З аналізу вищезазначених норм вбачається, процесуальний закон пов'язує початок перебігу процесуального строку для звернення до суду не тільки з моментом, коли особа дізналася про порушення своїх прав, а й з моментом, коли у особи виникла потенційна можливість дізнатися про порушення своїх прав.
В позовній заяві ОСОБА_1 просить визнати протиправним та нечинним рішення одинадцятої сесії 6 скликання Зарічанської сільської ради № 128 від 18.10.2016.
Таким чином, саме з 18.10.2016 у позивача виникла можливість дізнатися про порушення своїх прав.
Згідно з ч. 1 ст. 120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
З огляду на положення ст. 120, 122 КАС України процесуальний строк для звернення до суду з даною позовною заявою закінчився для позивача 19 квітня 2017 року.
Однак, з даним позовом позивач звернувся до суду 22 жовтня 2018 року, що підтверджується датою на реєстраційному штампі.
З огляду на зазначене суд робить висновок, що позов ОСОБА_1 до Овруцької міської ради про визнання рішення одинадцятої сесії 6 скликання Зарічанської сільської ради № 128 від 18.10.2016 протиправним та нечинним, подано з пропущенням встановленого законом шестимісячного строку звернення до суду.
Згідно з ст. 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Разом з тим, позивач з відповідною заявою про поновлення пропущеного процесуального строку до суду не звертався.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовну заяву необхідно залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом надання до суду:
- належним чином оформленої позовної заяви (та її копії для відповідача) із зазначенням офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти позивача та відповідача;
- заяви про поновлення пропущеного процесуального строку звернення до суду з доказами поважності причин пропуску вищезазначеного строку.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.
У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя І.Е.Черняхович
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2018 |
Оприлюднено | 29.10.2018 |
Номер документу | 77432418 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Черняхович Ірина Едуардівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Черняхович Ірина Едуардівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Черняхович Ірина Едуардівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Черняхович Ірина Едуардівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Черняхович Ірина Едуардівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні