Герб України

Ухвала від 24.10.2018 по справі 646/6180/18

Червонозаводський районний суд м.харкова

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

№ провадження 2/646/1636/2018

Справа № 646/6180/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24.10.18 року м. Харків

Червонозаводський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого - судді Теслікової І.І.,

при секретарі - Сімоненко К.Ю.,

позивача - ОСОБА_1,

розглянувши в підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, треті особи: Перша Харківська державна нотаріальна контора, ОСОБА_4 про визнання частки у праві спільної часткової власності на земельну ділянку та визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні суду знаходиться вказана цивільна справа.

ОСОБА_3 звернулась до суду з зустрічним позовом до ОСОБА_2, треті особи: Перша Харківська державна нотаріальна контора, ОСОБА_4 про визнання частки у праві спільної часткової власності на земельну ділянку та визнання права власності на земельну ділянку.

Представник позивача за первісним позовом в підготовчому судовому засіданні не заперечувала проти прийняття зустрічної позовної заяви.

Суд, вислухавши думку учасників справи, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч.193 ЦПК України, відповідач має право пред'явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов'язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин, або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.

З матеріалів первісного та зустрічного позовів вбачається, що вони випливають з одних правовідносин, а тому вони можуть бути розглянуті в одному провадженні, а зустрічний позов підлягає прийняттю до спільного розгляду з первісним позовом.

Крім того, представником позивача за первісним позовом заявлено клопотання про витребування з Першої ХДНК спадкову справу після смерті ОСОБА_5, померлого 28.02.2014 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

З огляду на те, що заявник не має змоги самостійно отримати зазначені ним документи, суд приходить до висновку про задоволення поданого клопотання.

Згідно із ч. 7 ст. 84 ЦПК України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребує суд, або не має можливості подати такий доказ в установлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

Інших клопотань в підготовчому судовому засіданні заявлено не було та представник позивача за первісним позовом не заперечувала проти призначення до судового розгляду по суті.

Відповідно до ст. 196 ЦПК України , для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Згідно ч. 1 ст. 197 ЦПК України , підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи. Згідно п. 15 ч.2 вказаної статті, у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.

Відповідно до ч. 1 ст. 200 ЦПК України , у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті. Згідно п. 3 ч. 2 ст. 200 ЦПК України , за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

В підготовчому судовому засіданні встановлено, що спір між сторонами до судового розгляду не врегульований, підстав для залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі немає, клопотань про залучення до участі у справі відповідачів, третіх осіб та інших клопотань до суду не надійшло. Підстав для відкладення підготовчого судового засідання немає.

В зв'язку з викладеним, суд вважає можливим закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду.

Керуючись ст.ст. 196-200 , 259 , 260 ЦПК України , суд,-

УХВАЛИВ:

Прийняти до розгляду зустрічну позовну заяву ОСОБА_3 до ОСОБА_2, треті особи: Перша Харківська державна нотаріальна контора, ОСОБА_4 про визнання частки у праві спільної часткової власності на земельну ділянку та визнання права власності на земельну ділянку та об'єднати в одне провадження з первісним позовом.

Закрити підготовче провадження та призначити цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, треті особи: Перша Харківська державна нотаріальна контора, ОСОБА_4 про визнання частки у праві спільної часткової власності на земельну ділянку та визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом, за зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2, треті особи: Перша Харківська державна нотаріальна контора, ОСОБА_4 про визнання частки у праві спільної часткової власності на земельну ділянку та визнання права власності на земельну ділянку до судового розгляду на 13 год. 30 хвилин 02.11.2018 року.

Задовольнити клопотання представника позивача.

Витребувати з Першої Харківської державної нотаріальної контори копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, померлого 28.02.2014 року.

Розяснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребує суд, або не має можливості подати такий доказ в установлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя І.І.Теслікова

СудЧервонозаводський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення24.10.2018
Оприлюднено30.10.2018
Номер документу77454998
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —646/6180/18

Рішення від 19.11.2018

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Теслікова І. І.

Ухвала від 24.10.2018

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Теслікова І. І.

Ухвала від 21.09.2018

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Теслікова І. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні