10.10.2018
№ 1-«кс»/522/17406/18
УХВАЛА
Іменем України
10 жовтня 2018 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 розглянувши клопотання заступника начальника 2ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеської області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3 , про проведення обшуку по кримінальному провадженню внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018160000000065 від 25.06.2018, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст.212 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Заступник начальника 2ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеської області ОСОБА_2 , звернувся до слідчого судді з клопотанням погодженим з прокурором, в якому просить надати дозвіл на проведення обшуку.
В судове засідання слідчий та прокурор не з`явилися.
Розглянувши клопотання, вважаю необхідним у задоволенні клопотання відмовити.
Згідно ч.3 ст.234 КПК України, у разінеобхідності провестиобшук слідчийза погодженнямз прокуроромабо прокурорзвертається дослідчого суддіз відповіднимклопотанням.
Відповідно до ч. 4 ст. 234 КПК України клопотання про проведення обшуку, слідчим суддею, розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора.
Ст. 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Під час кримінального провадження функції державного обвинувачення, захисту та судового розгляду не можуть покладатися на один і той самий орган чи службову особу. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Отже, однією із загальних засад кримінального провадження визначено змагальність сторін, яка передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, а суд лише створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків. Таким чином, саме сторона обвинувачення зобов`язана забезпечити особисту явку та подання доказів.
Неявка слідчого та прокурора є фактично невиконанням цими суб`єктами обов`язку довести обставини, передбачені ч.5 ст.234 КПК України, що позбавляє слідчого суддю можливості повно та всебічно з`ясувати сукупність обставин, із якими закон пов`язує вирішення питання про надання дозволу на проведення обшуку, а отже є підставою для відмови у задоволенні клопотання.
Відповідно до ч. 5 ст. 234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; відшукані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі або документи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі та мають значення для досудового розслідування.
Керуючись ст.ст. 234, 237 КПК України, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання заступника начальника 2ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеської області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3 , про проведення обшуку по кримінальному провадженню внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018160000000065 від 25.06.2018, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст.212 КК України - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 77488607 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Куцаров В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні