ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
30 жовтня 2018 р. м. ХерсонСправа № 540/2181/18
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Морська Г.М., перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив :
ОСОБА_1 (далі-позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі-відповідач), в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення №4 від 25.05.2018р. про результати розгляду заяви Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області з питань пов'язаних з призначенням та виплатою пенсії позивачу;
- зобов'язати відповідача включити до трудового стажу позивача період роботи трактористом-механізатором, який був зайнятий у виробництві сільськогосподарської продукції у період з 20.07.1980р. по 12.11.1980р. в колгоспі "Україна", час проходження військової служби з 12.11.1980р. по 24.11.1983р., період роботи з 24.11.1983р. по 01.01.1986р. в колгоспі "Україна", період роботи з 28.01.2000р. по 30.01.2004р. в СПНВФ "Новий світ", що дає право на отримання пенсії за віком на пільгових умовах.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.160, 161 КАС України.
Так, згідно з ч. 2 ст. 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
В даному випадку позов підписано представником позивача.
За приписами ч.4 ст. 59 КАС України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
Представником позивача на підтвердження своїх повноважень додано до позову ордер серії ХС №138893. Слід звернути увагу на те, що повноваження адвоката підтверджені неналежним чином з огляду на наступне.
Так відповідно до частин другої та третьої статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об'єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера. Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Відповідно до пунктів 12, 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням РАУ №36 від 17.12.2012р. ордер, що видається адвокатом, який здійснює свою діяльність індивідуально, підписується адвокатом та посвідчується печаткою адвоката (за її наявності). Ордер містить наступні реквізити, зокрема назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності, відповідно до статті 19 Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Згідно з ч.2 ст.60 КАС України обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері.
В порушення вказаних норм доданий до позову доданий ордер, який не містить назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом та обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії.
Крім того, слід зазначити, що відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України.
Позовна заява не містить вказаних даних, що є порушенням вимог процесуального законодавства.
Положеннями ст.94 КАС України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Однак, копія паспорту позивача, яка додана до позову, не завірена.
Також слід звернути увагу на те, що відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Положенням ч. 2 ст. 132 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір".
Так, згідно ст.4 вказаного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Цією ж нормою встановлено, що за подання до адміністративного суду фізичною особою позову немайнового характеру судовий збір складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" закріплено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
До позовної заяви додано квитанцію про сплату судового збору в сумі 1409,60 грн., який сплачено на рахунки Чаплинського районного суду Херсонської області. Таким чином, враховуючи, що позов подано до Херсонського окружного адміністративного суду, судовий збір має бути сплачений на рахунок цього ж суду, тому сплачений позивачем судовий збір на рахунки іншого суду не може вважатись належним виконанням вимог ч.3 ст. 161 КАС України.
На підставі викладеного вбачаються підстави для залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу строку на усунення недоліків, а саме: для подання до суду оформленого належним чином документу, який підтверджує повноваження представника позивача, надання до суду документу про сплату на рахунок Херсонського окружного адміністративного суду судового збору в розмірі 1409,60 грн., а також для надання завіреної належним чином копії паспорту позивача та відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків (в разі наявності).
Керуючись ч. 1 ст. 169 КАС України,
ухвалив :
Залишити позовну заяву без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня отримання даної ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 540/2181/18 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала окремо не оскаржується.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання.
Суддя Морська Г.М.
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2018 |
Оприлюднено | 01.11.2018 |
Номер документу | 77502249 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Морська Г.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні