П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 квітня 2019 р.м.ОдесаСправа № 540/2181/18 Головуючий в 1 інстанції: Морська Г.М.
П`ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
судді - доповідача - Стас Л.В.
суддів - Турецької І.О., Градовського Ю.М.
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про скасування рішення та зобов'язання включити до трудового стажу певні періоди роботи, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач, ГУПФУ), в якому з урахуванням уточнень до позовної заяви, просить визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області з питань пов'язаних з призначенням та виплатою пенсії № 4 від 25.05.2018 року про результати розгляду заяви позивача. Також позивач просить зобов'язати відповідача включити до трудового стажу позивача період роботи: в колгоспі Україна з 20 липня 1980 року по 17 жовтня 1981 року, з 24 листопада 1983 року по 01 січня 1986 року; час проходження військової служби з 17 жовтня 1981 року по 26 жовтня 1983 року та період роботи в СПНВФ Новий Світ з 28 січня 2000 року по 30 січня 2004 року, включно як тракториста - машиніста, безпосередньо зайнятого у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, що дає право на отримання пенсії за віком на пільгових умовах.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що після досягнення 55 років, як особа, яка має загальний стаж роботи понад 26 років і 6 місяців та працювала трактористом, що безпосередньо зайнятий у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах та інших підприємствах сільського господарства, має право на призначення пенсії на пільгових умовах, відповідно до п. в ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення № 1788-ХІІ від 05.11.1991 року та п.3 ч. 2 ст. 114 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування № 1058-IV від 09.07.2003 року. Вважає відмову відповідача у зарахуванні спірних періодів до пільгового стажу протиправною та такою, що порушує його право на соціальний захист, гарантований чинним законодавством та Конституцією України.
Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2018 року позов ОСОБА_1 - задоволено.
Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області № 4 від 25.05.2018 року. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області включити до трудового стажу ОСОБА_1, що дає право на отримання пенсії за віком на пільгових умовах період роботи: в колгоспі Україна з 20 липня 1980 року по 17 жовтня 1981 року, з 24 листопада 1983 року по 01 січня 1986 року, час проходження військової служби з 17 жовтня 1981 року по 26 жовтня 1983 року, період роботи в СПНВФ Новий Світ з 28 січня 2000 року по 30 січня 2004 року, включно як тракториста - машиніста, безпосередньо зайнятого у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства.
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного Управління Пенсійного фонду України в Херсонській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у сумі 1409,6 грн.
В апеляційній скарзі, Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2018 року - скасувати та винести нове - про відмову у задоволенні позову.
Зокрема, апелянт наголошував на тому, що позивач не має права на пенсію за віком на пільгових умовах, згідно п. "в" ч. 1 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" п.3 ч. 2 ст. 114 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , оскільки у позивача відсутній пільговий стаж на посаді тракториста, через відсутність записів в первинних документах, які б підтверджували факт його роботи на посаді тракториста. Так, згідно записів трудової книжки колгоспника у період з 20.07.1980р. по 20.02.1985р. та у період з 03.02.2004р. по 30.09.2004р. позивач прийнятий на роботу на посаду механізатора, а тому такий стаж не може бути зарахований до пільгового стажу. Також, на думку апелянта, при призначенні пільгової пенсії підтвердження трудового стажу на підставі показань свідків, є неправомірним.
Колегія суддів, заслухавши доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що 23 березня 2018 року позивач, ОСОБА_1, маючи стаж роботи на посаді тракториста понад 26 років і 6 місяців, звернувся до ГУПФУ в Херсонській області із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Рішенням ГУПФУ в Херсонській області № 4 від 25 травня 2018 року Про результати розгляду заяви відмовлено позивачу у призначенні пільгової пенсії за віком відповідно до п.3 ч.2 ст.114 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за відсутності необхідного пільгового стажу, оскільки згідно записів трудової книжки, наданими документами та даним індивідуальних відомостей про застраховану особу загальний трудовий стаж позивача складає 27 років 8 місяців 23 дні, а пільговий 17 років 7 місяців 9 днів, тобто недостатній для призначення пільгової пенсії.
Вважаючи протиправним рішення відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи справу, суд першої інстанції виходив із того, що наданих позивачем доказів, в тому числі трудової книжки, посвідчення тракториста-машиніста, архівних довідок, військового квітка, а також показань свідків, достатньо для вирішення питання про зарахування спірних періодів роботи до загального та пільгового стажу, який дає право на призначення позивачу пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п в ч. 1 ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення та п.3 ч.2 ст.114 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування
Перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи та правильність застосування норм матеріального та процесуального права, колегія суддів виходить із наступного.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг визначає Закон України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування №1058-IV від 09.07.2003.
Згідно з п.2 Прикінцевих положень Закону, в редакції діючій на час виникнення спірних правовідносин, пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: 1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно до п. в ч. 1 ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення право на пенсію за віком на пільгових умовах мають трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, зокрема чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 30 років, з них не менше 20 на зазначеній роботі. За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи: з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців.
Ця норма кореспондується з п. 3 ч. 2 ст. 114 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , яким передбачено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах мають чоловіки, які працюють трактористами-машиністами і безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства,- після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі. За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності на дату досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, страхового стажу: з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців.
Порядок призначення пенсій на пільгових умовах цій категорії працівників роз'яснено у листі Міністерства соціального забезпечення України № 7 від 20 січня 1992 року. До трактористів-машиністів, безпосередньо зайнятих у виробництві сільгосппродукції, належать працівники, які оформлені на роботу трактористами-машиністами, мають відповідні посвідчення, постійно зайняті на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах протягом повного сезону сільгоспробіт в рослинництві та тваринництві. Трактористам-машиністам, які відпрацювали повний польовий період на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах, весь рік роботи зараховується до стажу, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення, і в тому випадку, якщо в між польовий або міжсезонний період вони виконували інші роботи на стаціонарних і причіпних установках та агрегатах, з ремонту сільськогосподарської техніки, на тваринницьких фермах тощо. Віднесення господарства до сільгосппідприємств, трактористи-машиністи яких мають право на пільгову пенсію, здійснюється відповідно до класифікатора галузей народного господарства. До сільськогосподарських належать підприємства, які виробляють продукцію рослинництва і тваринництва. Єдина назва професії "тракторист-машиніст", запроваджена в 1961 році, охоплює такі професії: бульдозерист, бульдозерист-скреперист, грейдерист; комбайнер; машиніст дощувальної установки, змонтованої на базі трактора; машиніст скрепера, скреперист; машиніст чаєзбиральної машини; машиніст екскаватора; машиніст-водій льонозбиральної машини, самохідної широкозахватної сінокосарки; механік-комбайнер, тракторист, тракторист-бульдозерист. До числа трактористів-машиністів, безпосередньо зайнятих у виробництві сільгосппродукції, віднесено працівників, прийнятих на роботу трактористами-машиністами, які мають про це відповідні посвідчення.
Таким чином, головними умовами для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є виконання робіт на посаді тракториста-машиніста (фактично - механізатора), безпосередня зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, досягнення відповідного віку, а також наявність кількості відповідного стажу.
Відповідно до ст.62 Закону України Про пенсійне забезпечення основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
У пунктах 1 та 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 зазначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.
Відповідно до п.3 Порядку за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження наявного трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які місять відомості про періоди роботи.
Згідно з пунктом 20 Порядку №637, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Проте, якщо у трудовій книжці не зазначені відомості про умови праці та характер виконуваної роботи, то для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників та показання свідків.
Як встановлено судом першої інстанцій і вбачається із матеріалів справи ОСОБА_1 згідно записів трудової книжки серії НОМЕР_1 з 10.07.1978 року прийнятий на роботу та члени колгоспу Україна Чаплинського району Херсонської області, згідно пр. № 7 від 10.07.1978 року. З 30.08.1978 року по 15.07.1980 року навчався за направленням в Хорлівському СПТУ, атестат НОМЕР_2. 20.07.1980 року прийнятий на роботу механізатором в колгоспі Україна , звільнений з роботи у зв'язку з призовом до лав Радянської армії. 24.11.1983 року прийнятий на роботу механізатором колгоспу Україна згідно пр. №11 від 24.11.1983 року. 20.02.1995 року в зв'язку з реорганізацією колгоспу в КСП Україна переведений трактористом, згідно пр. №1 від 20.02.1995 року. 07.02.1998 року в зв'язку з реорганізацією КСП Україна в СТОВ Україна переведений на посаду тракториста, згідно пр. №1 від 07.02.1998 року. 22.01.2000 року звільнений за власним бажанням, пр. № 1 від 22.01.2000 року. 28.01.2000 року прийнятий на роботу механізатора першого класу Сільськогосподарського підприємства науково виробнича фірма Новий Світ , пр. № 7 від 28.01.2000р. 30.01.2004 року звільнений за згодою сторін, пр. № 4 від 30.01.2004р.
Відповідачем було відмовлено у зарахуванні до пільгового стажу такі періоди роботи:
- в колгоспі Україна з 20.07.1980 року по 17.10.1981 року, з 24.11.1983 року по 01.01.1986 року - через запис у трудовій книжці про посаду механізатора, а не тракториста та відсутність у архівних довідках інформації про нарахування позивачу за цей період заробітної плати як трактористу;
- час проходження військової служби з 17.10.1981 року по 26.10.1983 року, оскільки не зарахований попередній період з підстав зазначення посади механізатора .
Разом з цим, у судовому засіданні суду першої інстанції були допитані свідки ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які працювали у колгоспі Україна у спірний період, знали позивача по спільній роботі у колгоспі та мають документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу позивача, та які надали суду трудові книжки свідків, трудові книжки колгоспника свідків, Довідку № 8099 про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджує діяльність СННВФ Новий Світ у сфері вирощування зернових культур, рослинництва тощо, та які суд першої інстанції ретельно дослідив.
В судовому засіданні свідки підтвердили, що позивач у з 1980 року працював у бригаді колгоспу Україна трактористом, у 1981 році був призваний до служби в армії та після проходження служи повернувся на роботу тракториста в колгосп Україна , де пропрацював до 2000 року. Також свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_4 підтвердили, що позивач у 2000 році перейшов до СПНВФ Новий Світ , в якому він також працював трактористом.
З урахуванням викладеного, на думку колегії суддів, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що спірні періоди роботи позивача підлягають зарахуванню до стажу, який дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, у зв'язку з чим визнав неправомірним та скасував рішення відповідача № 4 від 25.05.2018 року, зобов'язавши відповідача зарахувати спірні періоди до пільгового стажу позивача.
Доводи апеляційної скарги стосовно того, що до стажу позивача неможливо зарахувати період проходження військової служби, колегія суддів вважає безпідставними з огляду на наступне.
Статтею 2 Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" та ст. 8 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" передбачено, що час проходження військової служби зараховується громадянам до загального трудового стажу, до стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Пунктом 109 Положення про порядок призначення та виплати державних пенсій, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 03 серпня 1972 року визначено, що при призначенні пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах служба в складі Збройних Сил СРСР і перебування в партизанських загонах, служба в військах і органах ВЧК, ОГПУ, НКВС. НКДБ. МДБ, Комітету Державної безпеки СРСР, Міністерства охорони громадського порядку СРСР, міністерств охорони громадського порядку союзних республік, Міністерства внутрішніх справ СРСР, міністерств внутрішніх справ союзних республік, служба в органах міліції прирівнюється за вибором особи, яка звертається за пенсією, до роботи, яка передувала службі чи безпосередньо слідувала за нею. При цьому зазначені періоди враховуються в розмірі, який не перевищує наявного стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах чи пільгових розмірах.
Згідно наявної в матеріалах справи копії атестату НОМЕР_2 виданого ОСОБА_1 він у період з 01.09.1978 року по 15.07.1980 року проходив навчання у ПТУ №7 с. Хорян, Херсонської області протягом двох років за професією тракторист-машиніст широкого профілю, та здобув кваліфікацію тракториста-машиніста та слюсаря першого розряду (а.с.103).
Також з матеріалів справи вбачається, що згідно військового квитку ОСОБА_1 серії НОМЕР_3 від 17.10.1981 року, позивач проходив військову службу у період з 17.10.1981р. по 26.10.1983р., у графі 6. Основна цивільна спеціальність - зазначено тракторист водій (а.с. 75).
А тому,з урахуванням наведених вище приписів, відповідач безпідставно не зарахував до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, період з 17.10.1981 року по 26.10.1983 року - проходження позивачем військової служби, що підтверджується військовим квитком та записом в трудовій книжці позивача.
Також колегія суддів вважає необґрунтованими доводи апеляційної скарги щодо відсутності підстав для зарахування до пільгового стажу періоди роботи з 20.07.1980р. по 17.10.1981р. та з 24.11.1983р. по 01.01.1986р.в колгоспі Україна , з 28.01.2000р. по 31.01.2004р. в СПНВФ Новий Світ через те, що в трудовій книжці за ці періоди зазначена посада механізатор , оскільки зазначений термін механізатор є загальновживаним з більш широкими родовими поняттями професії тракториста, зайнятого у виробництві сільськогосподарської продукції.
Єдине найменування професії механізаторів сільського господарства „тракторист-машиніст" було запроваджено в 1961 році і охоплює такі професії: бульдозеристи, бульдозеристи-скреперисти, грейдеристи, комбайнери, машиністи дощувальних машин, машиністи льоноконоплезбиральних машин, машиністи скреперів, скреперисти, машиністи чаєзбиральних машин, машиністи екскаваторів, механіки-водії бавовнозбиральних машин, механіки-водії самохідних широкозахватних сінокосарок, механіки-комбайнери, трактористи, трактористи-бульдозеристи.
Трактористам-машиністам, які відпрацювали повний польовий період на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах, весь рік роботи зараховується до стажу, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення, і в тому разі, якщо в між польовий або міжсезонний період вони виконували інші роботи на стаціонарних і причіпних установках та агрегатах, з ремонту сільськогосподарської техніки, на тваринницьких фермах тощо. Віднесення господарства до сільгосппідприємств, трактористи-машиністи яких мають право на пільгову пенсію, проводиться відповідно до класифікатора галузей народного господарства.
Відповідно до Загальносоюзного класифікатора професій робітників, посад службовців і тарифних розрядів 186016 , затвердженого постановою Державного комітету СРСР по стандартах від 27 серпня 1986 року №016, введеного в дію з 01 січня 1987 року та класифікатора професій ДК 003:2010 на зміну ДК 003:2005, затвердженого та введеного в дію наказом Держспоживстандарту України від 28 липня 2010 року №327, чинного на теперішній час, професії механізатор , підвозчик , будівельна бригада відсутні, а міститься професійна назва роботи тракторист - машиніст сільськогосподарського виробництва.
Також колегія суддів не приймає доводи апелянта щодо протиправності підтвердження спеціального трудового стажу поясненнями свідків, оскільки безпосередня зайнятість позивача у спірний період на виробництві сільськогосподарської продукції була підтверджена уточнюючими довідками, трудовою книжкою та трудовою книжкою колгоспника, що прямо передбачено п.20 Порядку №637. Покази свідків підтвердили, що позивач працював трактористом-машиністом, тобто ту обставину, яку пенсійний орган вважав спірною. При цьому, покази свідків не суперечать відомостям ані уточнюючих довідок, ані безпосередньо трудової книжки, які у своїй сукупності свідчать про наявність у ОСОБА_1 достатнього пільгового стажу для призначення пенсії за віком, згідно з п. в ст.13 Закону України Про пенсійне забезпечення .
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На думку колегії суддів відповідач не довів правомірність прийнятого рішення про відмову в призначенні пільгової пенсії, а тому судом першої інстанції обґрунтовано задоволено позовні вимоги ОСОБА_1
Відповідно до ст. ст. 242 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Оскільки судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та постановлено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому згідно ст.316 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін.
Керуючись ст.ст. 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області - залишити без задоволення.
Рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про скасування рішення № 4 від 25 травня 2018 року та зобов'язання включити до трудового стажу певні періоди роботи - залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 25.04.2019 року.
Головуючий суддя Стас Л.В. Судді Турецька І.О. Градовський Ю.М.
Суд | П'ятий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2019 |
Оприлюднено | 26.04.2019 |
Номер документу | 81429822 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
П'ятий апеляційний адміністративний суд
Стас Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні