Ухвала
від 31.10.2018 по справі 326/1065/17
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Копія

Справа № 326/1065/17

Провадження № 2-ві/326/1/2018

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2018 року м. Приморськ

Приморський районний суд Запорізької області в складі:

головуючого судді Каряки Д.О.,

при секретарі Кузякіної К.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника відповідача Державного підприємства Приморське лісове господарство про відвід судді,

ВСТАНОВИВ:

Представником ДП Приморське лісове господарство Смирновою С.Г. подано заяву про відвід судді Приморського районного суду Запорізької області Чапланової О.М. від розгляду справи № 326/1065/17 за позовом ОСОБА_2 до ДП Бердянське лісове господарство , ДП Приморське лісове господарство , третя особа ОСОБА_3 про визнання незаконними та скасування наказів, зобов`язання внести зміни у трудову книжку, стягнення компенсації за невикористану відпустку, недоплаченої заробітної плати, середньої заробітної плати за час затримки розрахунку, компенсації за несвоєчасний розрахунок, витрат у відрядження, судового збору.

Заяву мотивовано тим, що суддя Чапланова О.М. не може брати участь у розгляді даної справи, оскільки неупередженість судді викликає об`єктивний сумнів. Ухвалою суду від 31.08.2018 задоволено частково заяву позивача про витребування доказів у відповідача, які вже надавались відповідачем ДП Приморське лісове господарство разом із неодноразовими запереченнями на позовну заяву, і відповідно знаходяться в матеріалах справи. На дату судового засідання 30.10.2018 відповідач так і не отримав відповідну ухвалу, у якій має бути зазначений доказ, а також дії, що необхідно вчинити відповідачу для його забезпечення. За даними ЄДРСР така ухвала у справі відсутня, тому порушено право відповідача оскаржити таку ухвалу про забезпечення доказів у зв`язку з її відсутністю.

Суд на підставі ч. 8 ст. 40 ЦПК України вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи.

Ознайомившись з заявою про відвід судді, суд приходить до наступного висновку.

Вичерпний перелік підстав для відводу судді встановлений ст.ст. 36, 37 ЦПК України. Зокрема, п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України передбачено, що суддя не може розглядати справу і підлягає відводу, якщо є інші обставини, які викликають сумнів у його неупередженості і об`єктивності.

Ст. 10 ЦПК України , статтею 2 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Згідно з установленою практикою Європейського суду з прав людини, наявність безсторонності (неупередженості) має визначатися, для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції, за допомогою суб`єктивного та об`єктивного критеріїв. За суб`єктивним критерієм оцінюється особисте переконання та поведінка конкретного судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності.

Так, у рішенні Європейського суду з прав людини у справі Мироненко і Мартенко проти України від 10 грудня 2009 року, зазначено, що наявність безсторонності має визначатися для цілей п. 1 ст. 6 Конвенції, за допомогою суб'єктивного та об'єктивного критеріїв. За суб'єктивним критерієм оцінюється особисте переконання та поведінка конкретного судді, тобто, чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у цій справі. Відповідно до об'єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності (рішення у справах Фей проти Австрії , Веттштайн проти Швейцарії ). У кожній окремій справі слід визначити, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про те, що суд не є безстороннім (рішення у справі Пуллар проти Сполученого Королівства від 10 червня 1996 року). Особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного.

Таким чином, існує презумпція неупередженості судді, а якщо з`являються сумніви щодо цього, то для його відводу в ході об`єктивної перевірки має бути встановлена наявність певної особистої заінтересованості судді, певних його прихильностей, уподобань стосовно однієї зі сторін у справі.

У контексті об`єктивного критерію окремо від поведінки суддів слід визначити, чи існували переконливі факти, які могли б викликати сумніви щодо їхньої безсторонності. Це означає, що при вирішенні того, чи є у цій справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезстороннім, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими (рішення ЄСПЛ у справі Ветштайн проти Швейцарії , у справі Газета Україна-Центр проти України (заява №16695/04) рішення від 15 липня 2010 року (набуло статусу остаточного від 15 жовтня 2010 року), п.п. 28-32).

Не є підставами для відводу судді заяви, які містять лише припущення про існування упередженості, не підтверджені належними та допустимими доказами.

В заяві про відвід судді представником ДП Приморське лісове господарство не наведено обставин та не надано жодних належних доказів, які б свідчили про упередженість судді Чапланової О.М. при розгляді цивільної справи.

Таким чином, на думку суду, відсутні обставини, які б вказували на зацікавленість та упередженість судді Чапланової О.М. та давали б підстави для її відводу від розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ДП Бердянське лісове господарство , ДП Приморське лісове господарство , третя особа ОСОБА_3 про визнання незаконними та скасування наказів, зобов`язання внести зміни у трудову книжку, стягнення компенсації за невикористану відпустку, недоплаченої заробітної плати, середньої заробітної плати за час затримки розрахунку, компенсації за несвоєчасний розрахунок, витрат у відрядження, судового збору.

Незгода з процесуальними рішеннями головуючого у цивільній справі судді не може бути підставою для відводу судді, відповідно до ч. 4 ст. 36 ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 36, 37, 40, 258, 260, 261 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви представника відповідача Державного підприємства Приморське лісове господарство про відвід судді Чапланової О.М. у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ДП Бердянське лісове господарство , ДП Приморське лісове господарство , третя особа ОСОБА_3 про визнання незаконними та скасування наказів, зобов`язання внести зміни у трудову книжку, стягнення компенсації за невикористану відпустку, недоплаченої заробітної плати, середньої заробітної плати за час затримки розрахунку, компенсації за несвоєчасний розрахунок, витрат у відрядження, судового збору - відмовити.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Д.О. Каряка

Копія вірна: суддя Д.О. Каряка

о .

31.10.18

СудПриморський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення31.10.2018
Оприлюднено02.11.2018
Номер документу77533261
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —326/1065/17

Ухвала від 14.05.2020

Цивільне

Приморський районний суд Запорізької області

Каряка Д. О.

Ухвала від 05.02.2020

Цивільне

Приморський районний суд Запорізької області

Каряка Д. О.

Ухвала від 21.01.2020

Цивільне

Приморський районний суд Запорізької області

Каряка Д. О.

Ухвала від 15.05.2019

Цивільне

Приморський районний суд Запорізької області

Чапланова О. М.

Ухвала від 31.10.2018

Цивільне

Приморський районний суд Запорізької області

Каряка Д. О.

Ухвала від 30.10.2018

Цивільне

Приморський районний суд Запорізької області

Чапланова О. М.

Ухвала від 04.12.2017

Цивільне

Приморський районний суд Запорізької області

Чапланова О. М.

Ухвала від 21.08.2017

Цивільне

Приморський районний суд Запорізької області

Чапланова О. М.

Ухвала від 14.08.2017

Цивільне

Приморський районний суд Запорізької області

Чапланова О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні