Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
м. Дніпропетровськ, пр. Пушкіна, 29, 49101, (0562) 33-50-26
Справа №2-1722/2010
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 березня 2010 року Кіровський районний суд м.Дніпропетровська в складі:
головуючого-судді - Казака С.Ю.
при секретарі - Бабка Г.Г.
за участю представника позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, третя особа - П'ята Дніпропетровська державна нотаріальна контора, про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з позовом до ОСОБА_4, третя особа - П'ята Дніпропетровська державна нотаріальна контора, про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини. В обґрунтування своїх позовних вимог посилалась на те, що 01.05.2009 року померла ОСОБА_5 Після її смерті відкрилась спадщина, яка складається зокрема з квартири АДРЕСА_1. ОСОБА_5 було складено заповіт, посвідчений 18.06.1993 року державним нотаріусом П'ятої Дніпропетровської державної нотаріальної контори ОСОБА_6, відповідно до якого квартиру АДРЕСА_2 А.У. заповіла ОСОБА_3 Про існування вказаного заповіту вона дізналась лише в січні 2010 року, тому звернулась до нотаріальної контори після спливу 60місячного строку для прийняття спадщини. Листом від 19.02.2010 року державний нотаріус повідомила її про неможливість видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом в зв'язку з пропуском 6-місячного терміну для прийняття спадщини та запропонувала звернутись до суду з позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. В зв'язку з цим, позивачка просила визнати їй додатковий строк три місяці для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5
В судовому засіданні представник позивачки в повному обсязі підтримала позовну заяву та, посилаючись на ті ж підстави, просила суд задовольнити її в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнала та не заперечувала проти задоволення позову.
Представник третьої особи П'ятої Дніпропетровської державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явився. В наданій заяві просили розглянути справу у відсутності представника нотаріальної контори.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про те, що позовна заява підлягає задоволенню за наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що згідно свідоцтва про смерть, виданого та зареєстрованого Індустріальним відділом реєстрації актів цивільного стану Дніпропетровського міського управління юстиції, актовий запис №587 - ОСОБА_5 померла 01 травня 2009 року та після її смерті, відповідно до ст.1220 ЦК України, відкрилась спадщина на належне останній майно (а.с.5).
Згідно заповіту, посвідченого державним нотаріусом П'ятої Дніпропетровської державної нотаріальної контори ОСОБА_6 18.06.1993 року та зареєстрованому в реєстрі за №25279, ОСОБА_5 заповідала належну їй згідно свідоцтва про право власності на житло від 28.04.1993 року квартиру АДРЕСА_3 В.І. (а.с.6,8).
Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ч.2 ст.1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з
якого вона оголошується померлою.
Відповідно до ч.ч.1,3 ст.1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Відповідно до вимог ст.ст.1269,1279 ЦК України - спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що позивачка звернувшись до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини в січні 2010 року, пропустила встановлений законом 6-місячний строк для пийняття спадщини.
Згідно зі ст.1272 ЦК України - якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст.1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
З відповіді П?ятої Дніпропетровської державної нотаіральної контори від 19.02.2010 року вбачається, що позивачці було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_5, в звязку з пропуском 6-ти місячного строку, встановленого для прийняття спадищини та запропоновано звернутись до суду (а.с.7).
З урахуванням зазначених вище обставин та положень закону, враховуючи той факт, що на час відкриття спадщини позивачці не було відомо про наявність заповіту, суд приходить до висновку про поважність причин пропуску ОСОБА_7 передбаченого законом строку для прийняття спадищини та вважає, що позовна заява є обгрунтованою і пілягає задоволенню в повному обсязі щодо визначення ОСОБА_8 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_5 тривалістю три місяці з дня набрання рішенням по справі законної сили.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.1216,1217,1220,1223,1269,1272,1279 ЦК України, ст.ст.10-12,58-62,212-215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_3 до ОСОБА_4, третя особа - П'ята Дніпропетровська державна нотаріальна контора, про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини - задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_3 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_5, померлої 01 травня 2009 року, тривалістю в три місяці з дня набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подачу заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області через Кіровський районний суд м.Дніпропетровська шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подачі протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги.
Суддя С.Ю.Казак
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2010 |
Оприлюднено | 04.11.2018 |
Номер документу | 77559560 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Казак С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні