ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
01.11.2018Справа № 910/6661/18
За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Візаві ЛТД"
Про відшкодування судових витрат
У справі
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Візаві ЛТД"
До Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДС Леопринт"
Про стягнення 25 796, 94 грн
Суддя Бондаренко Г. П.
Секретар судового засідання Бабаджанян М.Б.
Представники сторін не з'явилися.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІЗАВІ ЛТД" подало на розгляд Господарського суду міста Києва позовну заяву до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДС ЛЕОПРІНТ" про стягнення 25 796, 94 грн.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 18.09.2018 позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Візаві ЛТД" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДС Леопринт" про стягнення 25 796, 94 грн задоволено повністю, стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДС Леопринт" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Візаві ЛТД" 23 913 грн 84 коп. основної заборгованості, 397 грн 55 коп. 3% річних, 1 485 грн 54 коп. інфляційних втрат та 1762 грн 00 коп. судового збору.
04.10.2018 до суду від позивача надійшла заява про відшкодування судових витрат, відповідно до якої просив вирішити питання про стягнення судових витрат у сумі 2000,00 грн з відповідача на користь позивача та поновити строк для подачі даної заяви з огляду на поважність причин пропуску строку подання такої заяви.
Відповідно до ч. 8 ст. 129 ГПК України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду , за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Згідно з ч. 7 ст. 116 ГПК України, строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здані на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку.
В свою чергу, судом встановлено, що вищевказане клопотання було направлено засобами поштового зв'язку 02.10.2018, а відтак, враховуючи приписи ч. 7 ст. 116 ГПК України, є таким, що подане до суду протягом п'яти днів з дня отримання позивачем рішення суду (27.09.2018).
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.10.2018 призначено розгляд клопотання на 01.11.2018.
У судове засідання 01.11.2018 представники сторін не з'явилися.
Суд, розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Візаві ЛТД" про відшкодування судових витрат, дослідивши матеріали справи,
ВСТАНОВИВ:
Положеннями статті 221 ГПК України унормовано наступне.
Якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.
Для вирішення питання про судові витрати суд призначає судове засідання, яке проводиться не пізніше п'ятнадцяти днів з дня ухвалення рішення по суті позовних вимог.
У випадку, визначеному частиною другою цієї статті, суд ухвалює додаткове рішення в порядку, передбаченому статтею 244 цього Кодексу.
Суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо:
1) стосовно якої-небудь позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення;
2) суд, вирішивши питання про право, не зазначив точної грошової суми, присудженої до стягнення, або майно, яке підлягає передачі, або дії, що потрібно виконати;
3) судом не вирішено питання про судові витрати.
Заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення.
Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.
У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Додаткове рішення або ухвала про відмову в прийнятті додаткового рішення можуть бути оскаржені. (ст. 244 ГПК України).
Положеннями ст. 123 ГПК України унормовано, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов'язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов'язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи (частини 1-4 ст. 126 ГПК України).
22.05.2018 між Товариством з обмеженою відповідальністю "ВІЗАВІ ЛТД" та адвокатом Панчоха О. С. укладено договір про надання правничої (правової) допомоги № 1, відповідно до п. 1.1 якого на підставі і в порядку, передбаченому цим договором, клієнт доручає, а адвокат приймає на себе зобов'язання надавати правничу допомогу в об'ємі та на умовах, передбачених цим договором. У відповідності із цим договором адвокат приймає на себе зобов'язання підготувати позовні матеріали (в. т.ч. позовну заяву), інші процесуальні документи до господарського суду міста Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДС Леопринт" про стягнення суми, а також здійснити представництво інтересів клієнта у такій господарській справі (п. 1.2). За надані послуги клієнт сплачує адвокату гонорар у розмірі згідно розрахунку вартості наданих послуг (виконаних робіт) адвокатом (п. 3.1). Оплата здійснюється в безготівковій формі після підписання цього договору. По факту надання послуг сторонами підписується акт про виконання умов договору (п. 3.2).
Відповідно до Додатку до договору № 1 про надання правової (правничої) допомоги від 22.05.2018 загалом вартість послуг складає 2000,00 грн (підготовка проекту та подання до суду позовної заяви та представництво інтересів клієнта в Господарському суді міста Києва 04.09.2018).
Відповідно до платіжного доручення № 303 від 06.07.2018 Товариством з обмеженою відповідальністю "Візаві ЛТД" перераховано на рахунок Панчохи О. С. 2000,00 грн за надання правничої допомоги згідно умов договору № 1 від 22.05.2018.
Згідно акту наданих послуг від 01.10.2018 сторони погодили, що адвокатом належно надано, а клієнтом отримано правничу (правову) дорогому в обсязі і на умовах, визначених договором № 1 про надання правової допомоги від 22.05.2018 в розмірі 2000, 00 грн.
Судом враховано, що предметом спору у справі № 910/6661/18 є вимоги позивача до відповідача про стягнення з останнього 23 913, 84 грн основної заборгованості, 3 % річних в розмірі 397, 55 грн за період прострочення з 25.10.2017 по 24.05.2018 та 1 485, 54 грн інфляційних втрат з листопада 2017 року по квітень 2018 року.
За вказаних підстав суд дійшов висновку, що сума витрат на правничу (правову) допомогу, яка заявлена до відшкодування, є співмірною з предметом позову, наданими послугами адвокатом, часом, витраченим адвокатом на надання послуг, обсягом таких послуг.
З огляду на вказане підлягають стягненню з відповідача на користь позивача 2000, 00 грн витрат на правничу (правову) допомогу, а тому заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Візаві ЛТД" про відшкодування судових витрат підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 123, 126, 221, 244 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Візаві ЛТД" про відшкодування судових витрат задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТДС Леопринт" (вул. М. Шепелєва, буд. 6, м. Київ 61, 03061; ідентифікаційний код 38231327) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Візаві ЛТД" (вул. Шкільна, 5-А, с. Бобриця, Київська обл., Києво-Святошинський р-н; ідентифікаційний код 30970272) 2000 (дві тисячі) грн. 00 коп. витрат на правничу (правову) допомогу.
3. Видати наказ після набрання додатковим рішенням законної сили.
Додаткове рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Згідно з пунктом 17.5 розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного господарського суду через відповідний місцевий господарський суд за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Повне додаткове рішення складено 02.11.2018
Суддя Г. П. Бондаренко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2018 |
Оприлюднено | 04.11.2018 |
Номер документу | 77585155 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні