Справа №242/5471/18
Провадження №2-о/242/742/18
УХВАЛА
Іменем України
05 листопада 2018 року суддя Селидівського міського суду Донецької області Капітонов В. І., при секретарі Нарижній О.Г., розглянувши заяву судді Капітонова В.І. про самовідвід в цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, -
ВСТАНОВИВ:
До Селидівського міського суду Донецької області надійшла заява ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення.
05 листопада 2018 року головуючим по справі суддею Капітоновим В.І. заявлено самовідвід, який мотивовано, тим що громадянка ОСОБА_1 (заявник) 22 жовтня 2018 року вчинила дії направленні на втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Так 22 жовтня 2018 року в кабінет судді без дозволу зайшла громадянка ОСОБА_1 та за швидке та позитивне вирішення її справи (встановлення факту, що має юридичне значення) поклала на стіл конверт в якості благодарності. Про що суддя повідомив правоохоронні органи, Вищу раду правосуддя та Генерального прокурора.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об'єктивності судді.
Відповідно до ч. 1 ст. 39 ЦПК України з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов'язані заявити самовідвід.
Відповідно до ч. 9 ст. 40 ЦПК України питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
У п. 30 Рішення Європейського суду з прав людини від 01.10.1982 р. у справі П'єрсак проти Бельгії зазначається Не дивлячись на те, що безсторонність зазвичай означає відсутність упередження чи схильності, її відсутність, чи навпаки, наявність може бути перевірена різними способами відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції. У даному контексті можна провести розмежування між суб'єктивним підходом, що відображає особисті переконання конкретного судді з конкретної справи, і об'єктивним підходом, який визначає, чи були достатні гарантії, щоб виключити будь-який сумнів з цього приводу…тому будь-який суддя, щодо якого є обґрунтовані підстави побоюватися браку безсторонності, має бути відведений .
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку, що заява про самовідвід судді Капітонова В.І. є обгрунтованою, оскільки наявні інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об'єктивності судді, а тому підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 ЦПК України у разі задоволення заяви про відвід судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею, який визначається у порядку, встановленому статтею 33 цього Кодексу.
Керуючись ст. ст. 33-41 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву судді Капітонова Віктора Ігоревича про самовідвід задовольнити.
Цивільну справу 242/5471/18 за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення передати до канцелярії суду для визначення судді в порядку ст. 33 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. І. Капітонов
Суд | Селидівський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2018 |
Оприлюднено | 07.11.2018 |
Номер документу | 77624888 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Селидівський міський суд Донецької області
Капітонов В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні