Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 листопада 2018 р. Справа №200/11890/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Буряк І.В., розглянувши матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю Казка Озера до заступника начальника Головного управління Держпраці у Донецькій області ОСОБА_1 про скасування постанов про накладення штрафу уповноваженими особами,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, товариство з обмеженою відповідальністю Казка Озера звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Держпраці у Донецькій області, відповідно до тексту позовної заяви, позивач просить суд:
· визнати не законними та скасувати постанови №ДЦ 615/1178/АВ/МГ-ФС, №ДЦ 615/1178/АВ/3Б-ФС, №ДЦ 615/1178/АВ/ІП-ФС від 30 серпня 2018 року заступника начальника Головного управління Держпраці у Донецькій області ОСОБА_1.
· визнати незаконними та скасувати Постанови про відкриття виконавчого провадження від 19.10.2018 року №57459773, №57458860, №57459190, а також зобов'язати ОСОБА_2 міський відділ державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Донецькій області зняти арешт з майна ТОВ Казка Озера . Також зупинити виконавче провадження на підставі ст. 37 Закону України Про виконавче провадження на час розгляду справи у судовому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, в тому числі, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Чч. 1, 2 ст. 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Згідно ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України Про судовий збір від 08.07.2011 року № 3674-VI (далі - Закон).
Так, ч. 1 ст. 3 Закону передбачено, що судовий збір справляється, в тому числі, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до статті 4 Закону України Про судовий збір від 8 липня 2011 року №3674-VI зі змінами та доповненнями(далі Закон № 3674) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до адміністративного суду адміністративного позову юридичною особою майнового характеру справляється судовий збір за ставкою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" станом на 01.01.2018 р. встановлено розмір прожиткового мінімуму працездатних осіб у сумі 1762,00 грн.
Як вбачається з позовної заяви позивач просить визнати незаконними та скасувати постанови Головного управління Держпраці у Донецькій області №ДЦ 615/1178/АВ/МГ-ФС (штраф у розмірі 409530,00 грн.), №ДЦ 615/1178/АВ/3Б-ФС (штраф у розмірі 11169,00 грн.), №ДЦ 615/1178/АВ/ІП-ФС (штраф у розмірі 3 723,00 грн.) про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами відповідно до яких на товариство з обмеженою відповідальністю Казка Озера накладено штрафи у загальному розмірі 424 422,00 грн. грн.
Суд зазначає, що звернені до суду вимоги про скасування постанови про накладення штрафу, що має вартісний вимір та безпосереднім наслідком чого є зміна майнового стану позивача, є майновими.
Отже, за подання до адміністративного суду даного позову ставка судового збору становить 6 366,33 грн.
Окрім цього, в позовній заяві позивачем заявлено вимогу, відповідно до якої позивач просить суд визнати незаконними та скасувати постанови про відкриття виконавчого провадження від 19.10.2018 року №57459773, №57458860, №57459190, а також зобов'язати ОСОБА_2 міський відділ державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Донецькій області зняти арешт з майна ТОВ Казка Озера .
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" передбачено, що розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2018 року встановлено у розмірі 1762,00 грн.
Отже, позивач, звертаючись до суду з вищевказаними вимогами, повинен був сплатити судовий збір в розмірі 5 286,00 грн.
Разом з тим, як вбачається з долучених до позовної заяви документів, позивач сплатив судовий збір у розмірі 1 762,00 грн., проте як загальна сума судового збору за розгляд данного позову складає 11652,33 грн.
Крім іншого, згідно припису пп. 4, 5 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
При цьому, суд зазначає, що у позовній заяві не зазначено в якості відповідача ОСОБА_2 міський відділ державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Донецькій області, разом із тим позовна заява не містить обґрунтування протиправності дій виконавчої служби, проте позивач просить визнати незаконними та скасувати постанови про відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця - приватний виконавець.
Крім того, позивачем заявлено, вимогу про зупинення виконавчого провадження на підставі ст. 37 Закону України Про виконавче провадження на час розгляду справи у судовому порядку.
Проте, суд зазначає, що згідно положень частини першої статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи. Частиною першою статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позов може бути забезпечено: 1)зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; 2) забороною відповідачу вчиняти певні дії; 3) встановленням обов'язку відповідача вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; 5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
За приписами частини другої статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
При цьому, статтею 152 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені вимоги до змісту і форми заяви про забезпечення позову. Відповідно до частини першої вказаної статті заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити: 1) найменування суду; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Частиною третьої статті 152 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у заяві можуть бути зазначені кілька заходів забезпечення позову, що мають бути вжиті судом, із обґрунтуванням доцільності вжиття кожного з цих заходів.
З огляду на викладене, суд зазначає, що заява про забезпечення позову повинна бути викладена окремим документом у письмовій формі та відповідати вищевказаним вимогам.
Всупереч наведеним приписам позивачем до суду не було надано окремої письмової заяви про забезпечення позову, яка містить: найменування суду; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Між іншим, суд зазначає, що до заяви про забезпечення позову додається документу про сплату судового збору.
Відповідно до підпункту 6 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 №3674-VI за подання до суду заяви про забезпечення позову, сплачується судовий збір у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2018 рік від 07.12.2017 року №2246-VIII прожитковий мінімум на одну особу для працездатних осіб на 2018 рік становить 1762 грн.
Таким чином, за подання заяви про забезпечення позову позивачу необхідно сплатити 528 грн. 60 коп. судового збору. Розрахунок: 1762 грн. (розмір прожиткового мінімуму) х 0,3 = 528 грн. 60 коп.
Відповідно до ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В контексті викладеного, суд вважає, що адміністративний позов належить залишити без руху. Недоліки повинні бути усунуті позивачем шляхом надання заяви з уточненням позовних вимог, визначення що другого відповідача, надання суду оригіналу документу про доплату судового збору в розмірі 9890,00 грн.
Крім того, з метою недопущення ситуації, коли внаслідок того, що сума судового збору, який підлягає сплаті є надміру обтяжливою та негативним чином відображається на праві особи у судовому захисті, суд зазначає позивачу про необхідність обґрунтовано формулювати позовні вимоги, враховуючи, що вжиття заходів забезпечення позову, у разі їх застосування має наслідки передбачені у п. 5 ч. 1 ст. 151 КАС України та виконується в порядку ст. 156 КАС України.
На підставі наведеного та керуючись статями 169, 171, 248 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну товариства з обмеженою відповідальністю Казка Озера до заступника начальника Головного управління Держпраці у Донецькій області ОСОБА_1 про скасування постанов про накладення штрафу уповноваженими особами - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 (десяти) днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Попередити позивача, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали позовна заява підлягає поверненню заявнику.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 256 КАС України.
Суддя Буряк І. В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2018 |
Оприлюднено | 07.11.2018 |
Номер документу | 77628398 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Буряк І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні